Autor Wątek: Ile może kosztować zdjęcie? :)  (Przeczytany 1960 razy)

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Ile może kosztować zdjęcie? :)
« dnia: 14.07.2018, 15:42 »
Pod tym trochę prowokacyjnym tytułem chciałem poruszyć pewien aspekt oczywiście bez osobistych wycieczek.
Tłumaczę i objaśniam. :P Ostatnio wertuję niemieckie przepisy dotyczące połowu ryb i jest tam jeden zapis bardzo restrykcyjnie przestrzegany. A mianowicie - nie można fotografować się ze złowionym okazem, jeśli chce się go wypuścić z powrotem do wody. Taka „przyjemność” może kosztować nawet 750 euro kary. Wszystko za sprawą przepisów: Prawo Ochrony nad Zwierzętami. Postępowanie jak powyżej podpada pod paragraf: zadawanie rybie niepotrzebnego cierpienia. Co na ten temat sądzicie ?

Offline pawel899

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 419
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #1 dnia: 14.07.2018, 15:45 »
Czyli C&R w Niemczech nie istnieje ?

Online mav3rick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 036
  • Reputacja: 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Przewóz
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #2 dnia: 14.07.2018, 15:50 »
Pod tym trochę prowokacyjnym tytułem chciałem poruszyć pewien aspekt oczywiście bez osobistych wycieczek.
Tłumaczę i objaśniam. Ostatnio wertuję niemieckie przepisy dotyczące połowu ryb i jest tam jeden zapis bardzo restrykcyjnie przestrzegany. A mianowicie - nie można fotografować się ze złowionym okazem, jeśli chce się go wypuścić z powrotem do wody. Taka „przyjemność” może kosztować nawet 750 euro kary. Wszystko za sprawą przepisów: Prawo Ochrony nad Zwierzętami. Postępowanie jak powyżej podpada pod paragraf: zadawanie rybie niepotrzebnego cierpienia. Co na ten temat sądzicie ?
Archaiczny przepis, nie mający praktycznie zastosowania - tak to moi niemieccy koledzy określają. Też już o tym czytałem, tak samo o zakazie przetrzymywania ryb w siatce, zakazu nęcenia itp :) sam osobiście łowię na terenie Brandenburgii i strażnicy nie są, aż tak straszni jak to idzie czasami w internecie wyczytać :) pewnie zależy na kogo się trafi, na chwilę obecną trzy kontrole w ciągu roku in plus.

Jedyny przepis, który trzeba lepiej egzekwować to zakaz łowienia na żywca, tutaj sami Niemcy mimo, że łowią, mówią że może zaboleć kara.
No i zwracać uwagę, czy woda jest udostępniona do łowienia, bo jest sporo prywatnych zbiorników. Ja akurat korzystam z mapy, gdzie wszystkie wody związkowe są zaznaczone.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #3 dnia: 14.07.2018, 15:54 »
Niemcy w utrudnianiu życia akurat się lubują  :facepalm: a poza tym trzeba skądś wziąść pieniądze dla Merkel na ciapatych :facepalm: Teraz wędkarze się dołożą do szczytnego celu ;)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #4 dnia: 14.07.2018, 15:59 »
Czyli C&R w Niemczech nie istnieje ?
Istnieje. Tylko nie możesz zrobić zdjęcia jak chcesz ją wypuścić.

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #5 dnia: 14.07.2018, 16:02 »
Pod tym trochę prowokacyjnym tytułem chciałem poruszyć pewien aspekt oczywiście bez osobistych wycieczek.
Tłumaczę i objaśniam. Ostatnio wertuję niemieckie przepisy dotyczące połowu ryb i jest tam jeden zapis bardzo restrykcyjnie przestrzegany. A mianowicie - nie można fotografować się ze złowionym okazem, jeśli chce się go wypuścić z powrotem do wody. Taka „przyjemność” może kosztować nawet 750 euro kary. Wszystko za sprawą przepisów: Prawo Ochrony nad Zwierzętami. Postępowanie jak powyżej podpada pod paragraf: zadawanie rybie niepotrzebnego cierpienia. Co na ten temat sądzicie ?
Archaiczny przepis, nie mający praktycznie zastosowania - tak to moi niemieccy koledzy określają. Też już o tym czytałem, tak samo o zakazie przetrzymywania ryb w siatce, zakazu nęcenia itp :) sam osobiście łowię na terenie Brandenburgii i strażnicy nie są, aż tak straszni jak to idzie czasami w internecie wyczytać :) pewnie zależy na kogo się trafi, na chwilę obecną trzy kontrole w ciągu roku in plus.

Jedyny przepis, który trzeba lepiej egzekwować to zakaz łowienia na żywca, tutaj sami Niemcy mimo, że łowią, mówią że może zaboleć kara.
No i zwracać uwagę, czy woda jest udostępniona do łowienia, bo jest sporo prywatnych zbiorników. Ja akurat korzystam z mapy, gdzie wszystkie wody związkowe są zaznaczone.

Martwe nie martwe, ale jak będą chcieli przyładować karę, to przyładują dla zasady. Lepiej mieć świadomość, że taki przepis funkcjonuje i należy się liczyć z konsekwencjami. Zwłaszcza jak nie łowi się u siebie :)

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #6 dnia: 16.07.2018, 10:22 »
Czegoś tutaj nie rozumiem... Jeśli zrobiłem sobie zdjęcie z rybą przed jej wypuszczeniem, to kto mi udowodni, że ją potem wypuściłem zamiast ją zabić?
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #7 dnia: 16.07.2018, 10:25 »
Dobre pytanie.
Generalnie ludzie potrafią doprowadzić do niezwykłych idiotyzmów. Można łowić ryby, żeby je zabić. Ale nie można ich łowić, żeby wypuścić, bo wtedy się je męczy. Przecież ta ukłuta w obu przypadkach ryba w jednym dostaje w łeb, w drugim żyje dalej. No chyba, kurwa, oczywiste jest, które rozwiązanie jest dla niej lepsze.
O zabijaniu okazów, żywych pomników przyrody, to mi się nawet nie chce pisać...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #8 dnia: 16.07.2018, 10:30 »
Wychodzi na to, że męczenie ryby jest humanitarne, jeżeli ją na końcu zabijesz, a jeśli darujesz jej życie, to jesteś sadystą. Jakkolwiek absurdalnie by to nie zabrzmiało.
Marcin

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #9 dnia: 16.07.2018, 11:50 »
Dobre pytanie.
Generalnie ludzie potrafią doprowadzić do niezwykłych idiotyzmów. Można łowić ryby, żeby je zabić. Ale nie można ich łowić, żeby wypuścić, bo wtedy się je męczy. Przecież ta ukłuta w obu przypadkach ryba w jednym dostaje w łeb, w drugim żyje dalej. No chyba, kurwa, oczywiste jest, które rozwiązanie jest dla niej lepsze.
O zabijaniu okazów, żywych pomników przyrody, to mi się nawet nie chce pisać...
Najlepsze jest to, że to jest bardzo, ale to bardzo popularne stwierdzenie.
Jak gadam z ludźmi, którzy w życiu nie wędkowali, to najczęściej odpowiadają w ten sposób na moje deklaracje C&R, że to męczenie dla zabawy. Lepiej zabić. Kiedyś nie wytrzymam i komuś takiemu najzwyczajniej w świecie je*nę :D
Uzależniony od wędkarstwa

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #10 dnia: 16.07.2018, 11:52 »
Kiedyś nie wytrzymam i komuś takiemu najzwyczajniej w świecie je*nę :D

Tylko nie zapomnij go potem zabić, bo inaczej to będzie męczenie dla zabawy :P
Marcin

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #11 dnia: 16.07.2018, 12:12 »
;D ;D ;D :'( ;D
Robert

Offline Szymeq

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 463
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R!
  • Lokalizacja: Przywidz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #12 dnia: 16.07.2018, 12:33 »
Kiedyś nie wytrzymam i komuś takiemu najzwyczajniej w świecie je*nę :D

Tylko nie zapomnij go potem zabić, bo inaczej to będzie męczenie dla zabawy :P

Hahahahhahahahahahha
Pozdrawiam, Szymeq ;)


Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #13 dnia: 16.07.2018, 14:24 »
Dobre pytanie.
Generalnie ludzie potrafią doprowadzić do niezwykłych idiotyzmów. Można łowić ryby, żeby je zabić. Ale nie można ich łowić, żeby wypuścić, bo wtedy się je męczy. Przecież ta ukłuta w obu przypadkach ryba w jednym dostaje w łeb, w drugim żyje dalej. No chyba, kurwa, oczywiste jest, które rozwiązanie jest dla niej lepsze.
O zabijaniu okazów, żywych pomników przyrody, to mi się nawet nie chce pisać...
Najlepsze jest to, że to jest bardzo, ale to bardzo popularne stwierdzenie.
Jak gadam z ludźmi, którzy w życiu nie wędkowali, to najczęściej odpowiadają w ten sposób na moje deklaracje C&R, że to męczenie dla zabawy. Lepiej zabić. Kiedyś nie wytrzymam i komuś takiemu najzwyczajniej w świecie je*nę :D

Ja na takie stwierdzenie zawsze odpowiadam że jak bym był rybą to wolałbym zostać ukuty niż dostać w czapkę.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ile może kosztować zdjęcie? :)
« Odpowiedź #14 dnia: 16.07.2018, 18:38 »
I od razu widać, że Polacy by rozmontowali system prawa w Niemczech ;D