Autor Wątek: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)  (Przeczytany 7405 razy)

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #15 dnia: 20.11.2018, 15:22 »
A jak wygląda sprawa z miejscówkami na tzw. Dębach? Byłem tam w tym roku raz, ale z karpiówkami i zastanawiam się czy nie warto by tam w przyszłym roku jechać z feederem i nastawić się na leszcze czy płocie. Wiem, że parę metrów od brzegu jest skok na 5 metrów, więc głębokość fajna. Ktoś coś?
To moje ulubione miejscówki. Można tam liczyć na leszcza, krąpia, płoć, jazia.

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #16 dnia: 20.11.2018, 19:30 »
Czy cały zalew objęty jest dodatkowymi opłatami czy w ramach PZW coś jest dostępne?

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #17 dnia: 20.11.2018, 22:13 »
Na ER zawsze były dodatkowe opłaty. Zarówno wtedy, kiedy zbiornik należał do Elektrowni, jak i po jego przejęciu przez PZW. Jest on obecnie łowiskiem specjalnym PZW i trzeba mieć dodatkową opłatę. Niektóre miejsca (np. Kierownica, Zrzut, Kotwica) objęte były/są jeszcze innymi dodatkowymi opłatami.
Co ciekawe, kiedy zbiornikiem zarządzała Elektrownia, to zarybienia były naprawdę bogate. Czasem nie mogłem uwierzyć, że tyle ryb wpuszczano do tej wody (informacje o zarybieniach były wywieszane na budynku, gdzie dokonywało się opłat). Teraz... No cóż, zapewne wg PZW zarybienia są teraz "odpowiedniejsze", bo przecież oparte na bogatych badaniach i operatach.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #18 dnia: 08.02.2023, 11:27 »
Odkopię trochę temat, ale poszukuję kogoś kto łowi na tym zbiorniku i byłby w stanie odpowiedzieć na parę pytań :)
Jeżeli ktoś nie chce się dzielić wiedza publicznie, to będę wdzięczny za odpowiedź na priv

1. Jak jest z zezwoleniem całorocznym? Na stronie pzw widzę tylko zezwolenia okresowe na 1,3,7dni
2. Jedyna opcja z zezwoleniem okresowym to odebranie rejestru w sklepach czynnych dopiero od 9 rano? Nie można tego jakoś wydrukować?
3. Które miejscówki są tam fajne, żeby posiedzieć z feederem za płocią/leszczami, jak z dojazdem? Trzeba daleko tachać cały sprzęt? (tutaj prosiłbym najlepiej o pinezkę, bo lokalne nazwy mi za dużo nie mówią)
4. Jak z presją w weekendy, podobnie jak na dzierżnie, czy jednak łatwiej o miejsce?

Z góry bardzo dziękuję :)

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 834
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #19 dnia: 08.02.2023, 11:38 »
Przecież jak masz opłaconą kartę na katowice to na Rybniku normalnie możesz łowić, dopiero miejsca przy samym zrzucie mają dodatkową opłatę.
Dzierżno uzależnia

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #20 dnia: 08.02.2023, 11:43 »
Koniecznie napisz do Zbyszka- https://splawikigrunt.pl/forum/index.php?action=profile;u=1151
Chłop ma bardzo dużą wiedzę w temacie łowienia ryb i jeszcze większą na temat Zalewu Rybnickiego.

Online hakon

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #21 dnia: 08.02.2023, 11:52 »
Przecież jak masz opłaconą kartę na katowice to na Rybniku normalnie możesz łowić, dopiero miejsca przy samym zrzucie mają dodatkową opłatę.


Patrzyłem teraz na stronie okręgu i moim zdaniem raczysz się mylić. A koledze pytajacemu polecam tel. 32/203 81 12.
"To ludzie stworzyli potwory na swoje podobieństwo"
Znalezione w necie

Offline Don_M

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 207
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bartek
  • Lokalizacja: Tychy
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #22 dnia: 08.02.2023, 11:58 »
Wody nie ma w wykazie, więc wydaje mi się, że jednak opłata dodatkowa jest wymagana, nawet dla zrzeszonych w Katowicach ;)

Jędrula - dzięki, odezwałem się do Zbyszka na priv :beer:

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 834
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #23 dnia: 08.02.2023, 12:52 »
Kurde faktycznie nie ma Rybnika ??? Przecież w poprzednich latach normalnie figurował w wykazie :facepalm:
Dzierżno uzależnia

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #24 dnia: 08.02.2023, 12:54 »
A oni się tam teraz z WP nie biją, czyja to woda?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #25 dnia: 08.02.2023, 15:41 »
Kolego Don_m: co prawda,byłem tylko kilka dni na Rybniku,ale powiem Ci o najważniejszej zasadzie,trzeba łowić daleko,jak mowa o większym leszczu i płoci i tu mam na myśli przedział 75-85 metrów. Bliżej drobnica,albo nic.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #26 dnia: 08.02.2023, 22:09 »
A oni się tam teraz z WP nie biją, czyja to woda?

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w tę "batalię" wmieszało się jeszcze PGE, wszak oni w lwiej części korzystają z zasobów zbiornika wodnego.

Na marginesie - będąc w tamtym tygodniu z dostawą do Elektrowni Rybnik, zaskoczyło mnie to, że nad wodą nie było nikogo łowiącego...
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #27 dnia: 08.02.2023, 22:16 »
A co tam łowić jak zrzuty to podobno przeszłość 🙂.

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 792
  • Reputacja: 305
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #28 dnia: 08.02.2023, 22:24 »
Nie wiem, nie wiem czy są zrzuty, czy też nie. Ale jeszcze w połowie ubiegłego roku (bo tak ostatnimi czasy przejeżdżałem obok Zbiornika Rybnik) widziałem moczących kije, na przeciwległym brzegu patrząc od strony zrzutu wody.
Teraz kompletnie żywej duszy nie było. Dlatego też zastanawiam się, czy aby przypadkiem całkowicie na tym zbiorniku łapy nie położyło PGE.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 022
  • Reputacja: 404
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zbiornik Rybnik (Zalew Rybnicki)
« Odpowiedź #29 dnia: 08.02.2023, 22:38 »
Zalew Rybnicki w dalszym ciągu jest licencyjną wodą PZW więc po za wyższymi opłatami w tej kwasti nic się nie zmieniło. Zrzuty ciepłej wody są bardzo małe i nie regularne przez co woda jest co prawda cieplejsza niż okoliczne zbiorniki ale to kilka stopni powyżej zera a nie kilkanaście jak kiedyś. Przy dłuższych mrozach zbiornik okresowo zamarza.
Kiedyś była to woda typowo mięsiarska i po ryby przyjeżdżali tam ludzie z całego województwa. Obecnie zbiornik stał się bardzo trudny z uwagi na olbrzymie ilości drobnicy, oraz ryby które ewidentnie czują się lepiej dalej od brzegu. Spore dodatkowe opłaty + zakaz połowu nocą (od tego sezonu zakaz wywówzki) , bardzo częste szczegółowe kontrole również nie zachęcają nie mówiąc o słabych wynikach większości wędkujących.
Jednak w dalszym ciągu to świetna woda z rekordowymi okazami każdej ryby. Jeśli ktoś myśli ,że przyjedzie z marszu i regularnie połowi może się srogo rozczarować. Dla mnie zmiany są tylko na + mniej ludzi nad wodą możliwość wcześniejszego przygotowania miejscówki - jeśli wszystko pujdzie zgodnie z planem to w tym sezonie będzie to woda na której spędzę zdecydowanie najwięcej czasu :)