Autor Wątek: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł  (Przeczytany 10325 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #15 dnia: 19.06.2018, 11:53 »
Mnie Flagman też zaskoczył bo mimo tak potężnej mocy, to przy szklanej szczytówce jest bardzo czuły i do kija od szczotki mu daleko, a mogę śmiało powiedzieć, że w swoim arsenale kijów mam kije z dolnikami grubymi jak trzonki od łopat.
Marcin

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #16 dnia: 21.06.2018, 08:09 »
 W maju  rzucałem trochę Flagmanem Cast Master 3,9m 90g.   Podajnik 60g z towarem lata pięknie i bardzo daleko , a w razie czego kij ma spory zapas mocy.  Przy odrobinie treningu spokojnie osiągnął bym 80m.  Oczywiście potrzebna będzie strzałówka i cienka plecionka pod nią.  Kij progresywny, na pewno nie sztywna pała.   Muszę dodać, że nie jestem ekspertem od bardzo dalekich rzutów i szczerze mówiąc nie lubię tak łowić.
Wiesiek

Offline Świtek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: lubelskie
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #17 dnia: 21.06.2018, 10:52 »
Ja mam pytanie odnośnie tego jak chcesz łowić na takich odległościach.

- Będziesz używał cienkiej plecionki z przyponem strzałowym czy żyłki.
- Koszyki typu bullet czy podajnik do metody i o jakiej mniej więcej gramaturze.

Ja chcąc łowić na dystansach powyżej 60m dużym podajnikiem do metody o gramaturze 60g, kupiłem sobie daiwę powermesh 3.9m do 150g. Kij ma naprawdę duże przelotki łącznie ze szczytową która ułatwia stosowanie strzałówek. Ale zauważyłem że stosując miękką szczytówkę (szkło), która jest naprawdę czuła, zasięg rzutu spada o oprawie 10m. Chyba że zastosuję lżejszy podajnik. Dlatego używam twardego węglowego szczytu i kładę wędkę na sygnalizator.
Po prostu brakuje mi w wędce trzeciej szczytówki takiej ok 3,5 oz ale szklanej.

Uważam że w tej cenie raczej nie znajdziesz blanku który będzie daleko miotał 30g koszyki i ciężkie 60g podajniki do metody zachowując czułość wskazań. Dlatego musisz się z grubsza określić.

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #18 dnia: 21.06.2018, 12:08 »
W budżecie do 300 zł super opcją są Robinsony VDE z serii MX i nieco droższe Nano-core TX2. Kije są naprawdę sensowne w tym budżecie i przemyślane konstrukcyjnie:

Duży plus to przelotki i waga, która nie zabija.

http://robinson.pl/produkty/wedka-vde-robinson-feeder-nano-core-tx2/

W tej cenie chyba trudno o coś ciekawszego 13ft. Są jeszcze polecane tu Cast Mastery Flagmana i mistrzowie marketingu z Genloga chyba też mają jakieś cudo w tym przedziale cenowym. Co do Daiwy typowo pod dystans bym odpuścił. To przyjemne kije, ale miewają problemy z ładowaniem. Nawet topowy Tournament 14 ft/ 165 g ma tą chorobe co odbija się na celności i przede wszystkim dystansie.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #19 dnia: 21.06.2018, 15:12 »
Ja mam pytanie odnośnie tego jak chcesz łowić na takich odległościach.

- Będziesz używał cienkiej plecionki z przyponem strzałowym czy żyłki.
- Koszyki typu bullet czy podajnik do metody i o jakiej mniej więcej gramaturze.

Ja chcąc łowić na dystansach powyżej 60m dużym podajnikiem do metody o gramaturze 60g, kupiłem sobie daiwę powermesh 3.9m do 150g. Kij ma naprawdę duże przelotki łącznie ze szczytową która ułatwia stosowanie strzałówek. Ale zauważyłem że stosując miękką szczytówkę (szkło), która jest naprawdę czuła, zasięg rzutu spada o oprawie 10m. Chyba że zastosuję lżejszy podajnik. Dlatego używam twardego węglowego szczytu i kładę wędkę na sygnalizator.
Po prostu brakuje mi w wędce trzeciej szczytówki takiej ok 3,5 oz ale szklanej.

Uważam że w tej cenie raczej nie znajdziesz blanku który będzie daleko miotał 30g koszyki i ciężkie 60g podajniki do metody zachowując czułość wskazań. Dlatego musisz się z grubsza określić.

Na kołowrotku mam cienką plecionkę i przypon strzałowy. Kupiłem już wędkę, która ma duże przelotki i CW teoretycznie do 120 gr (Mikado black stone). Wydawało się, że będzie odpowiednia. Łowi się nią i holuje bardzo przyjemnie. Niestety jest zbyt miękka, żeby daleko i celnie nią zarzucać. Z racji tego, że nie mam budżetu na dwie wędki to szukam takiej w miarę uniwersalnej, która nadałby się do metody z koszykami do 45 gr i do koszyków bullet do 50 gr.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #20 dnia: 21.06.2018, 21:32 »
Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie.

Póki co zdecydowałem się na zakup Flagmana Cast Master 4.2 m od kolegi Mardead, któremu pragnę również podziękować za cenne wskazówki. Na sucho prezentuje się bardzo ciekawie zobaczymy jak sprawdzi się nad wodą.

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #21 dnia: 15.07.2018, 12:49 »
Dziękuję wszystkim za pomoc i sugestie.

Póki co zdecydowałem się na zakup Flagmana Cast Master 4.2 m od kolegi Mardead, któremu pragnę również podziękować za cenne wskazówki. Na sucho prezentuje się bardzo ciekawie zobaczymy jak sprawdzi się nad wodą.
I jak się spisuje Cast Master?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #22 dnia: 15.07.2018, 14:08 »
Łowiłem nim na Milejewku...Dorzucenie do wyspy, to w zasadzie rzut bez siły. Do wyspy jest niecałe90m... Brania  pokazuje dobrze...
Marcin

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #23 dnia: 15.07.2018, 14:12 »
Łowiłem nim na Milejewku...Dorzucenie do wyspy, to w zasadzie rzut bez siły. Do wyspy jest niecałe90m... Brania  pokazuje dobrze...

A jaki kołowrotek i żyłka?

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #24 dnia: 15.07.2018, 15:07 »
Łowiłem nim na Milejewku...Dorzucenie do wyspy, to w zasadzie rzut bez siły. Do wyspy jest niecałe90m... Brania  pokazuje dobrze...
A jak z jakością wykonania?nie jest najgorzej?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #25 dnia: 15.07.2018, 15:18 »
Robinson Diplomat Method Feeder 3,30  60 g.

Rzut 90 m.


Tutaj opis ,prezentacja wędki i  mały zakład o "flaszkę" ,że kijem da się rzucić 80 m z podajnikiem 40 g. ;D

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=6043.0
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #26 dnia: 15.07.2018, 17:10 »
Oglądając film, to gdybym tym Kastmasterem machnął z taka siłą, to przerzuciłbym wyspe, a odległość ponad 100m. Dodam, że łowiłem z najbardziej miękką szczytówką. Z najtwardszą byłoby jeszcze dalej...
Kołowrotek, to Grauvell Vertix Flash i plecionka 0,12 z przyponem strzałowym z plecionki 0,25( za gruba i sporo spowalnia zestaw).
Podajnik mikado asperio 50g.
Co do wykonania wędki, to jest na wysokim poziomie... Nie ma się do czego przyczepić...
Marcin

Offline daniello2010

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 202
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #27 dnia: 15.07.2018, 17:20 »
Dzięki a powiedz mi jeszcze jaki jest zapas mocy? Rzucam koszykami 80-100g w Odrze plus zanęta i zastanawiam się czy wziąść do 120g czy 150g bo słyszałem że ten zapas jest dość spory i proponowano mi do 120g Cast Master.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Offline marek118

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 669
  • Reputacja: 188
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: RNI, Koło PZW nr 28 "Szuwarek" Nowa Sarzyna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #28 dnia: 15.07.2018, 19:03 »
Oglądając film, to gdybym tym Kastmasterem machnął z taka siłą, to przerzuciłbym wyspe, a odległość ponad 100m. Dodam, że łowiłem z najbardziej miękką szczytówką. Z najtwardszą byłoby jeszcze dalej...
Kołowrotek, to Grauvell Vertix Flash i plecionka 0,12 z przyponem strzałowym z plecionki 0,25( za gruba i sporo spowalnia zestaw).
Podajnik mikado asperio 50g.
Co do wykonania wędki, to jest na wysokim poziomie... Nie ma się do czego przyczepić...

Dzięki za info :thumbup:

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder do dalekich rzutów do 300 zł
« Odpowiedź #29 dnia: 15.07.2018, 23:02 »
Dzięki a powiedz mi jeszcze jaki jest zapas mocy? Rzucam koszykami 80-100g w Odrze plus zanęta i zastanawiam się czy wziąść do 120g czy 150g bo słyszałem że ten zapas jest dość spory i proponowano mi do 120g Cast Master.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Wędki z serii kastmaster mają ogromny zapas mocy. Karp 4kg nie robi żadnego wrażenia... Ale jak się łowi z duzego dystansu to ma to swój wymierny efekt, do tego jak są łowiska zarośnięte lub z zaczepani to kij jest nieceniony.... mariusz_s ma wersje 3,9m do 150g i łowił nim w miejscu, ktore ma powalone drzewa i zadnej rybie nie można odpuścić, bo zaraz parkuje w zaczepach...Jak doszło do potyczki z ryba około 7 kg ,to udało sie ją przeciągnąć przez zaczepy i wędka pokazała niesamowity potęcjał... Nie łowimy na durxych rzekach, ale jestem pewien, że te wędki to super sprzęt, do potyczek z silnymi rzecznymi rybami...
Marcin