Autor Wątek: Ograniczenie długości przynęty spinningowej do 5 cm - nowy przepis PZW  (Przeczytany 12518 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Wywiązała się ożywiona dyskusja, a czy ten przepis wszedł w życie? Czy to zwykła ściema ? Da ktoś linka gdzie to jest opublikowane ?

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Wczoraj na yt na live było o tym głośno a,że karty jeszcze nie mam wykupionej byłem ciekaw czy to prawda.Niby niektórzy na live pisali,że u nich tak jest

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
A ja się cieszę z takiego przepisu, nie raz siedząc z feederkiem na zatoce Bugu w marcu i kwietniu widziałem cwaniaków z dużymi gumami łażącymi po starorzeczu połączonym z Bugiem, tyle mojego co się nagadałem, no przecież za okoniami chodzą. Teraz już nie będzie tłumaczenia więc nie płaczcie ze to głupota. Głupotą to by było dla normalnych wędkarzy, których w Polsce przybywa ale nadal jest ich za mało.
Ale ja nie płaczę u mnie na rzece (Ełk) na wiosnę jak chodzę za jaziem/kleniem czy okoniem to i tak tylko obrotówka , którą wyposażam w przypon wolframowy ze względu na szczupaka , chociaż rzadko go łowię wiosną bo go u mnie mało jest (w tym sezonie chyba 20szt) ale chodzi mi o właśnie takich "Panów'' strażników co zobaczy stalkę i zaraz będzie mi wmawiał ze na szczupaka poluję a w regulaminie przecież stoi: '' 3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie, z ostrożnością wypuszczone do wody'' a taki szczupak z lodu jak głodny to i na mormyszkę weźmie , to może zrobić całkowity zakaz łowienia od 1stycznia do 30 kwietnia? :bravo:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Wywiązała się ożywiona dyskusja, a czy ten przepis wszedł w życie? Czy to zwykła ściema ? Da ktoś linka gdzie to jest opublikowane ?
https://ompzw.pl/files/filesfile/1/file-4645.pdf
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
A ja się cieszę z takiego przepisu, nie raz siedząc z feederkiem na zatoce Bugu w marcu i kwietniu widziałem cwaniaków z dużymi gumami łażącymi po starorzeczu połączonym z Bugiem, tyle mojego co się nagadałem, no przecież za okoniami chodzą. Teraz już nie będzie tłumaczenia więc nie płaczcie ze to głupota. Głupotą to by było dla normalnych wędkarzy, których w Polsce przybywa ale nadal jest ich za mało.
Ale ja nie płaczę u mnie na rzece (Ełk) na wiosnę jak chodzę za jaziem/kleniem czy okoniem to i tak tylko obrotówka , którą wyposażam w przypon wolframowy ze względu na szczupaka , chociaż rzadko go łowię wiosną bo go u mnie mało jest (w tym sezonie chyba 20szt) ale chodzi mi o właśnie takich "Panów'' strażników co zobaczy stalkę i zaraz będzie mi wmawiał ze na szczupaka poluję a w regulaminie przecież stoi: '' 3.6. Złowione ryby niewymiarowe lub będące pod ochroną muszą być bezwzględnie, z ostrożnością wypuszczone do wody'' a taki szczupak z lodu jak głodny to i na mormyszkę weźmie , to może zrobić całkowity zakaz łowienia od 1stycznia do 30 kwietnia? :bravo:

A ktoś kiedyś Ci coś złego za przypon wolframowy bądź stalowy powiedział? Przecież przepis dotyczy przynęty nie przyponu.
Tomek

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Tylko jestem ciekaw czy długość piór u kogutów też jest liczona :D
Albo długość główki od haczyka

Dla mnie to wszystko jest chore.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting


A ktoś kiedyś Ci coś złego za przypon wolframowy bądź stalowy powiedział? Przecież przepis dotyczy przynęty nie przyponu.
[/quote] Dla mnie nie ,ale mamy w regionie takiego poyebanego strażnika co to wszystkiego się czepia :facepalm: mi kiedyś na lodzie ,akurat podszedł do kontroli a ja wypuszczałem okonka wymiarowego to mi zarzucił że metrówki nie mam ??? i skontrolował mi skrzynkę 8)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
To następnym razem niech pisze wniosek do sądu, mi kiedyś chcieli udowodnić że na trzy wędki łowię, a jednego kija miałem uzbrojonego z koszykiem do nęcenia. Bez nerwów powiedziałem że życzę sobie wniosek do sądu, bo kontrolujący nie zna definicji wędki i pomogło, czerwony ze złości a może ze wstydu poszedł sobie. ;)
Tomek

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Obowiązuje w OM tylko ? Skontrolować miał prawo, ale nie ma żadnego przepisu, że trzeba posiadać miarkę :) 
Przepis o przynęcie wg mnie lepszy taki niż zaden. Co więcej w opolskim gdzie wędkuje powinien być przedłużony do końca maja - kłusownicy z Opola , Nysy i okolic trzepią sandacza gdy pilnuje gniazd

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Jeśli taki przepis wszedł w życie, to na pewno dla dobra wędkarzy. PZW zdaje sobie sprawę, że zostały tylko krótkie szczupaki i łowienie na duże przynęty pozbawia wędkującego szansy na złowienie szczupaka. Na taką małą, to trzydziestak jeszcze weźmie.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
To następnym razem niech pisze wniosek do sądu, mi kiedyś chcieli udowodnić że na trzy wędki łowię, a jednego kija miałem uzbrojonego z koszykiem do nęcenia. Bez nerwów powiedziałem że życzę sobie wniosek do sądu, bo kontrolujący nie zna definicji wędki i pomogło, czerwony ze złości a może ze wstydu poszedł sobie. ;)
To tak samo jak z moją metrówką - po co m ona chociaż mam , jak rączka od zimówki ma 18cm :thumbup: Kiedyś w planach miałem zamiar porzucać Deeperem na ''prywatnym'' jeziorku , ale odpuściłem bo zaraz by powiedzieli że kłusuję :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Jednak do doopy ten przepis :facepalm: na wiosnę łowię na obrotówki jak pisałem , u mnie sprawdzają się Glan/Gliwa rozmiar 2 - ja usuwam  kotwiczki aby nie szkodzić''palczakom'' jak łyknie całą , daję więc pojedynczy haczyk ósemkę chyba? no i na to zakładam małe twistery , bardzo łowne u mnie są pomarańcz i fiolet :thumbup: a tu wychodzi że blaszka za duża :o
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
O tym właśnie mówie,istny debylyzm...dodatkowo na wiele czołowych przynęt które są pod okonia będą zakazane (keitech easy shiner 76mm) oraz jaskółki które są długie lecz nie szerokie...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jeśli taki przepis wszedł w życie, to na pewno dla dobra wędkarzy.

Dla dobra wędkarzy? :D :D :D

No jasne, wszystko co robi PZW jest dla dobra wędkarzy 8) Mylisz się proroku :) Dobro wędkarzy to całkiem coś innego. W UK łowi się szczupaki cały rok i wracają do wody bez problemu, to samo mogłoby być i u nas, ale nie ma! Wystarczą częste kontrole i normalne kary. Jeden Janusz z drugim dostanie mandacik i wywalą go z PZW, to padnie blady strach na kłusoli i się skończy latanie w kule. Ale po co, lepiej wprowadzić kolejny pusty przepis :facepalm:

Co do połowu samego szczupaka w marcu/kwietniu. Jeżeli na tarliskach nie można by łowić tej ryby, to wszystko byłoby w porządku. Teraz szczupak zostaje wybity w pierwsze dwa tygodnie maja. Jest jakaś różnica? Nie sądzę. Aby chronić jego populacje należy wprowadzić limity ilościowe (np. 10, 15 lub 20 sztuk w ciągu roku) i górne wymiary ochronne, okres ochronny zaś zrównać z sandaczowym. Do tego należy wprowadzić zmiany w RAPR i koniecznie zmienić zapis, że oprócz wypychacza, przy połowie szczupaka należy posiadać szczypce do wyjmowania przynęt oraz przecinak do drutu, zaś zabronić używania chwytaków (wyłamują szczupakom szczęki). To jest ochrona a nie taka ściema. Szczupak to najważniejsza ryba w wodnym ekosystemie, i jej brak w polskich wodach ciągnie za sobą poważne konsekwencje (karłowacenie leszcza, płoci i wzdręgi, zakwity, stwarzanie idealnych warunków dla kormoranów). Należy go chronić bardzo mocno, teraz mamy do czynienia ze ściemą. O wiele bardziej chroni się suma, co jest bardzo dziwne!
Lucjan

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
No to pierwszy raz zgodzę się z Lukiem co do górnego wymiaru ryby...na fb mędy wstawiają zdjęcia zberetowanych blisko metrowych szczupaków.To jest chore