Autor Wątek: Drennan Polar Eyes - recenzja  (Przeczytany 1665 razy)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Drennan Polar Eyes - recenzja
« dnia: 29.07.2022, 20:15 »
Witam. ;)

Korzystając z promocji w sklepie Drapieżnik postanowiłem zakupić okulary polaryzacyjne Drennan Polar Eyes.

Może nim o okularach, wspomnę tylko, że dostajemy jeszcze w pakiecie etui, pasek i ściereczkę. Wszystko stylowe, dodatkowo z wyhaftowanym lub grawerowanym logo/napisem Drennan. Bardzo stylowe i prezentujace się okazale. Etui jest dość sztywne, powinno dobrze zabezpieczać okulary w torbie, w czasie transportu. Pasek założony za zauszniki, i dociśnięty, pewnie trzyma okulary na szyi, także możemy w trakcie wędkowania, na przykład na czas zakładania przynęty, zsunąć je z nosa i pozostawić w zwisie na szyi. Fajne i bardzo praktyczne. Nie trzeba ich brudzić rekoma, szukać miejsca na półce bocznej czy co gorsza utopić w trakcie zamieszania czy przez nieuwagę.

Do samych okularów już wracając. Tworzywo z jakiego zostały wykonane jest bardzo dobrej jakości. Nie czuć chińszczyzny. Na noskach i zausznikach są wstawki antypoślizgowe (w kolorze typowym dla firmy Drennan, czyli Aqua), co sprawia że trzymają się jeszcze mocniej i pewniej. Sam rozstaw zauszników jest dla mojej głowy idealny. Nie ściskają głowy ani nie spadają z nosa.

Obraz jaki w nich widać jest wyraźniejszy niż bez okularów. Odcień lekko brązowy dobrze tłumi światło słoneczne, nie jest też męczący dla oczu. Szkiełka posiadają gumowe obramowanie (górna część z przodu, dolna od wewnątrz).


Podsumowując napisze, że jest to bardzo dobry produkt, co potwierdziła moja żona, która ma kilkuletnie doświadczenie zawodowe w pracy z okularami. Sam fakt że w zestawie jest dodatkowo pasek i etui, sprawia, że obecną cena kształtująca się na poziomie mniej jak 100 zł, jest nielada gratka.

Na koniec dodam tylko, że okulary są dość uniwersalne, i pasują zarówno do stroju moro, jak i również do koszulek typu polo, czy innej odzieży z gatunku tej bardziej eleganckiej.

Szczerze i z całego serca polecam. :)

https://www.drennantackle.com/products/clothing/drennan-clothing/polarised-sunglasses/polar-eyes/
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Online Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: 29.07.2022, 23:23 »
Mam te okulary od tamtego roku i cześć noska się pokruszyła. Coś jakby sparciała. Może dlatego że cały czas kiedy nie mam ich na nosie leżą na podszybiu w aucie.  No i bywa że przy  dużych temperaturach i wysiłku to uszczelnienie  wokół ramek powoduje że oczy bardziej się pocą. Przynajmniej ja tak mam. Niby lepiej się sprawdzają zimą bo chronią oczy przed odblaskami od śniegu. Mam też drugą wersję ale jeszcze jej nie używałem. Czekam aż te się zlasują.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: 30.07.2022, 03:44 »
"Mam te okulary od tamtego roku i cześć noska się pokruszyła. Coś jakby sparciała. Może dlatego że cały czas kiedy nie mam ich na nosie leżą na podszybiu w aucie."

Myślę że tak może być. Wysokie temperatury, plus bardziej skupione promienie słoneczne i gotowe....


Właśnie z tym przyciemnieniem to właśnie jest ono dość mocne mimo określonego na poziom nr 3 przyciemnienia. Poziom wyżej, czyli nr4 stosuje się przy wspinaczkach górskich, gdzie promienie słoneczne odbijające się od śniegu mogłyby prędko zniszczyć wzrok...

Moje testy bojowe już wkrótce, choć akurat pogoda ma ulec załamaniu he he :D
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 241
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #3 dnia: 30.07.2022, 07:21 »
Spoko wyglądają, dzięki Azymut. :thumbup:

Mi póki co sprawdzają się najbardziej okulary wędkarskie z Decathlona, zarówno dla osób noszących okulary jak i nie. Carpelan ten produkt robi naprawdę solidny :)

Plum

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #4 dnia: 30.07.2022, 08:14 »
To prawda!

Co by nie mówić żyjemy w cudownych czasach, bo wachlarz firm oferujących godziwe produkty jest zacny, i można dostać bardzo dobrej jakości produkt zarówno w klasie ekonomicznej jak i premium ;)

Szczerze mówiąc obawiałem się trochę, że w kwocie 100 zł dostanę jakąś tandetę (żona twierdzi, że dobrej jakości firmy typowo specjalizujące się w okularach raczej nie produkują w tym segmencie okularów), ale efekt jest naprawdę bardzo przyjemny!
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #5 dnia: 30.07.2022, 08:21 »
Fajna recka :bravo:
Powiedz mi jeszcze tylko czy przyciemnienie jest na tyle mocne, że można ich używać normalnie jako przeciwsłonecznych?
Bo mam fajne Solano, ale one bardziej w szarości idą i przy mocnym słońcu to się jednak nie sprawdza.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #6 dnia: 30.07.2022, 08:30 »
Można. Wczoraj zrobiłem test w domu, i patrzyłem na włączone żarówki (używam starych, klasycznych żarówek) i przez okulary widziałem żarnik wolframowy, bez efektu oślepienia oczu (przynajmniej przez krótka chwilę) :beer:

Luk kiedyś pisał na forum że używa ich do jazdy samochodem i sobie chwalił ;)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline KamilR

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk ale szwędam się wszędzie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #7 dnia: 30.07.2022, 14:12 »
Posiadam od zeszłego roku ten drugi model. Polecam nie mam zastrzeżeń !

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 642
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #8 dnia: 30.07.2022, 18:51 »
Dobra recenzja! :thumbup:

Ja mam te okulary i podobne z ESP, bez niebieskich wstawek. Bardzo lubię prowadzić samochód w nich, bo świat wygląda lepiej, kolory są ładniejsze :) Moja druga połówka ostatnio na wypadzie nad morze spróbowała jak przez nie widać i teraz mi zazdrości, bo jej okulary nie mają takich efektów.

Są idealne do wędkowania a zwłaszcza do matchówki.
Lucjan

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #9 dnia: 30.07.2022, 20:55 »
Sprawdziłem je dziś podczas jazdy samochodem i muszę powiedzieć, że w momencie założenia na nos, od razu rzucił się w oczy obraz w jakości "HD".

Kupiłem sobie jeszcze jedne okulary, żeby nie musieć przekładać ich z torby do torby, tylko mieć dwa komplety. ;)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline kordi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 790
  • Reputacja: 74
  • Lokalizacja: Małopolska
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #10 dnia: 30.07.2022, 21:32 »
Dzięki za info!
To jeszcze tylko ostatnie pytanie- czym się różnią od siebie te dwie wersje? Tylko kształtem czy czymś jeszcze?

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Drennan Polar Eyes - recenzja
« Odpowiedź #11 dnia: 30.07.2022, 21:48 »
Niewiem, bo posiadam wersję Polar i taka sama zamówiłem. A czym się różni od Aqua to sam jestem ciekaw? Aqua chyba nie ma osłony na szkła na dole, ale to tyle co na oko widać. Może są jakieś inne detale jeszcze...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.