Autor Wątek: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g  (Przeczytany 36993 razy)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #60 dnia: 25.01.2019, 21:09 »
Ten test ugięcia... w pewnym momencie miałem dreszcze :D
Ja od samego początku miałem dreszcze i wyostrzony słuch... :D
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #61 dnia: 26.01.2019, 10:32 »
A jak wygląda gaszenie drgań w tym pickerku?

Pytam, bo mam Flagmany Mantaray 2,7 i 3,0 m  które są bardzo cięte, ale gaszą drgania raczej przeciętnie. Ugięcie mają bardzo ładne, gięliśmy je kiedyś z Tomkiem.
Porównywałem je z Garbolino Challengerami 2,7 m i 3,0 m,  które w/g mnie tłumią drgania dużo lepiej i bardzo przyjemnie się nimi łowi. Słyszałem że to następcy Maxim Carp i to chyba prawda.
Po namyśle uznałem, że te Flagmany to też fajne wędeczki, więc chyba pozostaną u mnie na dłużej. Pojadą do Dęblina i tam będą miały zajęcie na starorzeczach.
Wiesiek

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #62 dnia: 26.01.2019, 15:24 »
Wiesiek, to co mogłem sprawdzić wyłącznie w warunkach domowych, to "gasi się" bardzo szybko, co mnie właśnie zaskoczyło. Być może jest to wzmocnienie dolnika o którym pisze Zbyszek, (nie miałem w ręku poprzedniego modelu). W każdym razie nie czuje się "przelewania" i  rozedrganej sprężyny. Trzeba wziąć pod uwagę ze jest to jednak tylko 2,70 m i aż 2,70, i parabola drgań będzie zupełnie inna niż w spiningu 2,20 i inna niż w feederze 3,60. Mnie bardziej interesował zapas mocy, który ten kijek posiada. Po teście ugięcia, jestem raczej spokojny o "niespodziewane przyłowy". Druga sprawa, to nie jest wędka do dalekich rzutów i zalecanymi obciążeniami z pewnością trafimy bez problemu w miejsce nęcenia.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #63 dnia: 26.01.2019, 21:34 »
Dodam jeszcze, że moim Flagmanem 3,0 m rzucałem na ok 30 m małym spombem od wujka Li z "koszykową" mokrą zanętą w środku. Starałem się oczywiście rzucać płynnie i z wyczuciem. Pickerek dał radę, choć czuło się że tego nie lubi.  Mocne są te Flagmany hihihi. Oczywiście wiem, że takie badania mogą być niszczące, ale musiałem spróbować.
Wiesiek

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #64 dnia: 26.01.2019, 22:35 »
Wiesiu, tym najmniejszym? On w sumie zabiera na pokład plus minus tyle towaru co podajniki XL. Zależnie od towaru jaki ładowałem do środka, raczej żadna wędka feederowa (czy picker) jaką mam nie miała dużego problemu z nim. Plusem jest to, że tego mini można zawsze nabić takim ziarnem czy robactwem do połowy - wtedy już wszystko da sobie z nim radę, a jest na pewno wydajniejszy od koszyka.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #65 dnia: 27.01.2019, 07:50 »
Tak, najmniejszym spombem ale pełnym mokrego mixu. Muszę go zważyć z ciekawości ale pewnie po wypełnieniu takim towarem znacznie przekracza te 40 g c.w.
Zdejmuję podajnik ICS oraz przypon, a zamiast przyponu zawieszam spomba i heja. Oczywiście wędka feeder nie ma z tym żadnego problemu ale pickerek (35-40 g) nieźle się musi napocić. Tak czy owak wszystkie moje pickery wytrzymały tę próbę. Oczywiście daleko się rzucić nie da, ale picker nie jest przeznaczony do łowienia na dalszych dystansach. Na mojej wodzie łowiąc blisko mam często lepsze wyniki niż np na 60 m.
Wiesiek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #66 dnia: 27.01.2019, 09:02 »
Szkoda ,że Flagman nie robi wersji 3 metrowej tego pickerka :( wędeczka bardzo fajna za recenzje Jurek łapsia poszła :thumbup:

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #67 dnia: 27.01.2019, 14:28 »
Szkoda ,że Flagman nie robi wersji 3 metrowej tego pickerka :( wędeczka bardzo fajna za recenzje Jurek łapsia poszła :thumbup:
Tomek, ale zauważ, ze tylko Cast Master jako jedyny występuje wyłącznie w długości 2,7m, gdyby były 3 m z pewnością bym taki nabył. Lubie mieć kompleciki z tej "samej stajni", na krótkie wypady super sprawa i jeszcze w takiej grupie cenowej, :P, miodzio, nie mogę się już doczekać pierwszego rzutu nad wodą. Chociaż jak znam swoje łowiska, pierwszą rybką będzie płoteczka 15-18cm ;D, a jak pojedzą już maluchy...... to się zacznie :thumbup: "eldorado" (czytaj leszczyki 22cm) :D :D
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #68 dnia: 27.01.2019, 14:47 »
Właśnie dlatego żałuję ,że nie ma wersji 3 metry bo sam może bym się skusił Jurek ;)co jak co kijek fajny oby się sprawdził w boju :beer:

Offline dolar2202

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #69 dnia: 05.03.2019, 19:35 »
Witam wszystkich, właśnie zamówiłem tego pickera  na  Gliny Natura i  niecierpliwością czekam na dostawę  , z tego co czytałem będę mega  zadowolony  . Sprawdzi się w ten weekend :  pozdrawiam :thumbup:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #70 dnia: 05.03.2019, 19:38 »
Wszyscy chwalą tego patyka :thumbup:, będziesz zadowolony ;)

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #71 dnia: 05.03.2019, 20:28 »
Jurek :thumbup: za uzupełnienie recki kija. Nie widziałam tego, bo ukryłeś to w temacie.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 038
  • Reputacja: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #72 dnia: 05.03.2019, 20:33 »
Witam wszystkich, właśnie zamówiłem tego pickera  na  Gliny Natura i  niecierpliwością czekam na dostawę  , z tego co czytałem będę mega  zadowolony  . Sprawdzi się w ten weekend :  pozdrawiam :thumbup:


Obyś doczekał jego przybycia. Ja np.czekam już 3 tydzień ... Tyle dobrze,że zamówiłem za pobraniem.

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #73 dnia: 05.03.2019, 21:46 »
Jurek :thumbup: za uzupełnienie recki kija. Nie widziałam tego, bo ukryłeś to w temacie.
Łuki, nie ukryłem, tylko decyzją Dyrekcji :P uzupełniłem recenzje Zbyszka "...ja tylko puciągnoł ...." temat
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline dolar2202

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
Odp: Flagman Cast Master Picker 2,7 m; 40 g
« Odpowiedź #74 dnia: 06.03.2019, 05:52 »
Michał a skąd Ci idzie ten Kijaszek, że aż trzy tygodnie czekasz?