Autor Wątek: Kołowrotki Flagman na tle innych z cenowej półki  (Przeczytany 4814 razy)

Offline lolnox

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 1
Witam. Posiadam kołowrotki fox eos 7000 łowię głownie na feeder (leszcze liny czasem małe karpiki- woda stojąca lub rzeka z niedużym nurtem) rzuty na około 50-70m (tylko na jednym zbiorniku wykonuje rzuty powyżej 50m). Zastanawiam się nad zakupem kołowrotka z stajni flagman do wędki o cw do 90gr 3,6m. Do wyboru mam:
Flagman Sensor Method Feeder 6000
Flagman Feeder Master River 5000
Flagman Sensor Feeder 5000
Flagman Sherman Pro 4000 lub 5000
Czy któryś z was używał tych kołowrotków na co najmniej kilku wypadach i może ocenić ich prace? I jeśli ktoś mógłby je jakoś porównać do Eos 7000 ( bardzo cenie sobie te kołowrotki ze wzgledu na prostote w konstrukcji i trwałość jak na ta półkę cenową). Byłbym bardzo wdzięczny.

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotki Flagman na tle innych z cenowej półki
« Odpowiedź #1 dnia: 17.05.2018, 18:12 »
Cześć, ze swojej strony, mogę się wypowiedziec na temat Flagman Sherman Pro 4000. Mam go przy fedeerze 330 z wyrzutem do 90 gram. Praca bardzo plynna, nawój żyłki wzorowy. Nie ma luzów, hamulec dokładny, po 7 wypadach nad wodę bez zarzutu. Daje sobie rade przy łowieniu tez bonusów. Jak dla mnie okragly klips to rewelacja, przy odjazdach karpiowych, żylka samoistnie wypinana jest z klipsa. Porownania z Eos niestety nie mam. Przy Daiwa ninja 4000 i Spro Cresta 4000, moim zdaniem sprawuje sie nieco lepiej, chociaz ciezko mi podac tez wady cresty czy daiwy ninja. Gdybym miala kupowac nastepny kreciołek pod feeder to ten wlaśnie, jak masz jakies pytania, daj znać, może uda mi sie podpowiedzieć :)
Ania

Offline lolnox

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 1
Odp: Kołowrotki Flagman na tle innych z cenowej półki
« Odpowiedź #2 dnia: 17.05.2018, 19:52 »
Pojemność szpuli nie jest przekłamana? Trzyma wartości podane? bo przy tak mało pojemnych szpulach ( sam nie potrzebuje dużo byle było 0,25 okolo 150m). I jak wygląda na tle tych kolowrotków które wymieniłaś?No i  Dzięki za odpowiedź :D

Offline Ania

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • Reputacja: 223
  • Płeć: Kobieta
  • Trotka Warszawa
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotki Flagman na tle innych z cenowej półki
« Odpowiedź #3 dnia: 17.05.2018, 21:27 »
Jeśli chodzi o pojemność szpuli, to ciężko mi to określić bo nawijam Daiwa Hyper Sensor 0.23 z tej dużej szpuli gdzie jest około 2000 metrów żyłki, jednak ,,na oko" myślę, że podane wartości są zgodne ze stanem rzeczywistym.
Jeśli mam porównać do Spro Cresta 4000 i Daiwa Ninja 4000A (ta z głęboką szpulą i trójkątnym klipsem) to Flagman idzie łeb w łeb z Daiwą. Oba są dla mnie porównywalne w kwestii zalet. Jednak moja Daiwa Ninja nie ma okrągłego klipsa i jest cięższa oraz ma głęboką szpulę - to sprawia, że Flagman jest dla mnie jednak nr 1.
Co do Spro Cresta - jest okej, nie ma wyraźnych wad, jedyne co nie do końca mi odpowiada to hamulec. Nie do końca go wyczuwam i czasem za bardzo przykręcę albo odkręcę - z czym nie mam problemu w innych kręciołkach. Ale za to ma okrągły klips, płytką szpulę i przyjemny design.
Każdy z tych kręciołków mi odpowiada i mogę je polecić, są w porządku jak na tą półkę cenową. Najlepiej, jeśli jest taka możliwość, pokręcić sobie na żywo :) :narybki:
Ania