Autor Wątek: Stryków - nowa komercja  (Przeczytany 7767 razy)

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #15 dnia: 20.04.2019, 22:19 »
Na wstępie przepraszam, że zamiast w zeszłą sobotę to piszę dopiero dzisiaj. Niestety ze względu na przeziębienie na łowisku byłem ostatecznie w środę. Spora ilość obowiązków spowodowała, że dopiero teraz mogę na spokojnie zdać relację. Zatem do rzeczy. Łowisko znajduje się na terenie ośrodka wypoczynkowo - wczasowego Cesarka, na którym znajduje się hotel Kasor http://www.kasor.pl/ oraz restauracja Róża wiatrów.
Główny zbiornik ma długość około 700 m i zmienną szerokość od 50 do 100 m.
Na miejscu poznałem Sławka, który chce przywrócić tę wodę wędkarzom i nią zarządza. Jak mi powiedział już zaczął zarybianie i jeszcze będzie je kontynuował. Na razie został wpuszczony karp.
Według jego planów prace związane z uruchomieniem łowiska mają skończyć się we wrześniu.
W celu sprawdzenia tego miejsca oczywiście wybrałem się z wędkami. Łowiłem od godziny 8 do 15 , na metodę. Niestety strategia, która sprawdza się na innych łowiskach komercyjnych tutaj zawiodła i wróciłem do domu o kiju. Łowiłem tylko na kulki, dumbelsy i pellety. Myślę, że lepszymi przynętami byłyby robaki i kukurydza, bo w tym momencie bliżej tej wodzie do łowisk Pzw niż do typowej komercji. To, że nie poradziłem sobie tym razem z tematem, powoduje moją silną chęć powrotu tam i znalezienia sposobu na tamtejsze ryby.
Na pewno miejsce ma duży potencjał i w momencie jak tamtejsza woda zostanie odpowiednio zarybiona na mapie pojawi się kolejna fajna komercja.





Bartek

Offline grzegorz88

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 177
  • Reputacja: 138
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #16 dnia: 21.04.2019, 01:22 »
Wygląda super ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #17 dnia: 21.04.2019, 07:07 »
Wygląda świetnie. Duża woda, otoczona lasem, bajka. Oby tylko pozostała możliwość komercyjnego wędkowania, żeby nikt nie chciał tam tylko miejsca do spacerów.
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #18 dnia: 21.04.2019, 07:10 »
Pod zlot super sprawa :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #19 dnia: 21.04.2019, 07:42 »
Zrobiłem jeszcze krótki filmik. Niestety obraz bardzo skacze bo kręciłem go idąc z aparatem w ręku.
Bartek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #20 dnia: 21.04.2019, 10:29 »
Batorówka x5 + doskonały dojazd i zaplecze :)
Oby facet z cenami na księżyc nie poleciał, to będzie super.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #21 dnia: 24.08.2019, 18:33 »
Z fejsbuka wynikałoby, że trochę się dzieje. Trzeba kiedyś jechać i zerknąć.
https://tiny.pl/t56jg
To chyba to, prawda?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #22 dnia: 24.08.2019, 18:51 »
To jest tam gdzie kiedyś był ośrodek policyjny i gdzie działy się różne ciekawe rzeczy ? ;D To jest stowarzyszenie? Zamknięte, czy otwarte dla osób z "zewnątrz"? Czy może to jest typowa komercja no kill. Ogólnie ciekawy zbiornik. Był ktoś tam jeszcze oprócz autora wątku. Autor wątku też mógłby coś więcej napisać :P

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #23 dnia: 25.08.2019, 00:14 »
Może się w środę wybiorę. Jak się uda zdam relację.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #24 dnia: 25.08.2019, 13:02 »
Łowisko to należy do stowarzyszenia. Jest roczna opłata 200 zł i w tym roku już brak miejsc. Łowisko no kill (chyba poza płocią, okoniem i szczupakiem).
Zbyszek

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #25 dnia: 25.08.2019, 13:16 »
No i h...j wylądował... A zapowiadało się fajnie.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #26 dnia: 25.08.2019, 13:26 »
Z pierwszego opisu Bartka nie wynika, że to jest jakaś zamknięta woda. Może jednak warto to sprawdzić bo łowisko wygląda świetnie.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #27 dnia: 25.08.2019, 16:14 »
W momencie jak robiłem opis łowiska, facet z którym rozmawiałem, szukał pomysłu na przywrócenie tej wody wędkarzom. Z tego co widzę na Facebooku to wybrał formę stowarzyszenia. Ja rozmawiałem z nim na temat wynajęcia łowiska pod kątem zawodów lub spotkania naszego forum.
Jeśli są chętni na jakieś spotkanie tam nas wodą, to mogę przedzwonić i się dowiedzieć co i jak.
Bartek

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #28 dnia: 17.07.2020, 16:29 »
Za zgodą sympatycznego gospodarza/opiekuna łowiska kilka zdań w temacie Cesarki:

zadzwoniłem wczoraj wieczorem dopytując czy można przyjechać połowić, teoretycznie nie bo to woda zamknięta dla "obcych" ale ... po krótkiej rozmowie umówiliśmy się dziś rankiem na wspólne wędkowanie. Miejsce piękne (opisywane już na forum - delikatny minus to szum z oddali autostrady ale nie jest natarczywy), woda dzika (ryba nie jest niczym karmiona), bez presji (był jeden członek stowarzyszenia, gospodarz i ja na wodzie długości kilkuset metrów i szerokości 50-100), z bogatym rybostanem - deklarowanym, udokumentowanym (filmiki z zarybień) i widocznym na miejscu.
Rankiem przez pierwszą godzinkę siedzący obok mnie gospodarz wyciągnął 3 karpie i lina na spławik z kuku.
U mnie pierwsze 2h cisza (czyli metoda miała nie działać...) ale potem pojawiły się bardzo ładne (nie duże ale zdrowe i bardzo waleczne) karpie i spore/waleczne liny których próżno szukać na większości komercji. Myślę, że gdyby regularnie bywało tam kilka osób z metodą ryby reagowałyby jeszcze chętniej.
W sumie przez 5-6h kilka karpii i linów nie znając wody i na to co akurat zwykle mi działa. Do tego kilka spinek - ryby są bardzo waleczne, prawdopodobnie większość pierwszy raz na haczyku, bez żadnych okaleczeń/ran etc. Mocne brania i hole są czasem mylące: wędka ugięta do dolnika, liczne odjazdy i ... 1,5-2 kg zdrowego rześkiego karpia walczącego jakby miał kilka razy więcej. Na pewno trzeba pilnować sprzętu. Pięknie.

Gospodarz jest otwarty na pewne grono nowych osób (spytałem o to i zasugerowałem, że tu na forum mogą być jacyś chętni), ja się "zapisałem" (pomimo, że mam inne łowiska bliżej) i uregulowałem co trzeba (jedna składka roczna, łowienie no limit kiedykolwiek ma się ochotę - także spinning), odrębne opłaty tylko za organizowane czasami klubowe amatorskie zawody.
Ważne i kluczowe: poza oczywistym "no kill" to miejsce gdzie gospodarz ceni szacunek do przyrody i poprawne zachowanie nad wodą, a do tego mocno inwestuje w ryby, pomału przygotowuje dogodniejsze stanowiska etc. Preferowany model rekrutacji to z tzw. polecenia lub jak ja dzisiaj - wspólne łowienie, rozmowa etc. Gospodarz prawie cały czas na miejscu (pracuje także w sąsiednim hotelu) i jest zapalonym wędkarzem z oczywiście dużą wiedzą o akwenie, którą chętnie się dzieli.
Łowisko w mojej ocenie rozwojowe.
Polecam wszystkim, którzy nie liczą każdej złotówki, mają sympatyczną naturę ;) i chcą czasem połowić na nieco trudniejszej wodzie (ciężko to nazwać komercją).

informacje i kontakt tel do gospodarza znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Łowisko-No-Kill-Cesarka-347726585947427/

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Stryków - nowa komercja
« Odpowiedź #29 dnia: 09.11.2020, 10:08 »
Podbijam wątek bo obserwuję co robi zarządzający tą wodą - kilka ostatnich zarybień na facebook stowarzyszenia/łowiska, sami obejrzyjcie.
Nie mam w tym żadnego interesu ale zachęcam do zapisywania się do stowarzyszenia - będzie jeszcze więcej ryby :D Kasa członków po prostu idzie w wodę.
W praktyce prawie zawsze jak jestem w tygodniu na tej wodzie to siedzę sam (!), łowisko cały czas sprawia wrażenie dzikiego (na ostatnich zawodach stowarzyszenia większość zeszła o blanku ale to tylko dowód, że ryba nie jest przyzwyczajona do zmasowanego ataku podajników... - normalnie można dobrze połowić)  a jednocześnie coraz bardziej rybnego. Regularnie dobre wyniki na metodę/klasyka/spinning.
Zarządzający nie chciał pierwotnie zbyt dużo osób żeby nie było presji ale członkowie jak obserwuję mają mało czasu na wędkowanie więc na stosunkowo dużym akwenie jest pustawo.
Dla mnie to ciekawa alternatywa dla obleganych komercji, zwłaszcza w weekendy.
Łowisko jest no kill z zakazem używania siatki.
Ponownie polecam :thumbup: