Autor Wątek: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana  (Przeczytany 18200 razy)

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #45 dnia: 14.05.2016, 15:17 »
Cześć Panowie, mam do was pytanie, czy posiada ktoś dumbells'y Drennana w rozmiarze 6, 8 czy 10 mm lub band'um Sonubatis i chciałby podzielić się zdjęciem porównując ich rozmiar na tle jakieś linijki czy też zapałki ? Chciałbym w tym roku połowić na dumbellsy, a doświadczenie nauczyło mnie, że Anglicy mają  inne miary, bo co dla nas jest 8mm to dla nich 10 mm, a nie chce znowu podwójnie zamawiać ;D

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #46 dnia: 14.05.2016, 15:22 »
Mam 8 i 10, wieczorem zrobię zdjęcie ;)

Pozdrawiam Dominik

~Dominik

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #47 dnia: 14.05.2016, 15:42 »
Może takie ;)
Robert

Offline dominik9166

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 329
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko C&R!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #48 dnia: 14.05.2016, 15:54 »
To ja już nie będę robił, chyba że jakieś inne chcesz?

Pozdrawiam Dominik

~Dominik

Offline toms2m

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 760
  • Reputacja: 132
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #49 dnia: 14.05.2016, 15:56 »
Wielkie dzięki Panowie za pomoc, właśnie o to mi chodziło :)

PS Jakby miał ktoś jeszcze zdjęcie 6 mm to też byłbym wdzięczny :-[

Offline rococo1234

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: pomorskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #50 dnia: 03.10.2016, 22:59 »
U mnie tylko kuku, robak biały i dzdzownica oraz pellety smierdzace
I brak interpunkcji :o

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #51 dnia: 04.10.2016, 07:37 »
Pellet Sonubaits- ochotka ,ser z czosnkiem.Drennan -crab&krill 8 mm dumbells.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #52 dnia: 04.10.2016, 09:22 »
Czy wasze Dumbellsy Drennana,po sezonie użytkowania,również zrobiły się wyraźnie twardsze? Moje tak. Wykluczam błąd w przechowywaniu,bo nad wodę wożę po kilka sztuk, w osobnej fiolce. Nie zabieram oryginalnego opakowania.

Ja swoje przynęty t/j kulki i dumbelsy sunubaits i drenana zawsze trzymam w opakowaniach jakie zakupiłem. Wszystko to jest zawsze w przykrytej starą kurtką torbie którą cały sezon trzymam w bagazniku. Nie mogę powiedzieć że zrobiły się twardsze przeciwnie sunubaits jest toche bardziej miękki niż zaraz po zakupie drennan też.  Pomimo tego że torba przykryta jest w samochodzie jest trochę bardziej chyba wilgotno i niższa temperatura zwłaszcza teraz i na wiosnę. Mogę tylko dodać że parę dni temu od kolegi dostałem świeżo zakupionych kilka szt. kulek drennana krab&krill i zauważyłem że końcówka moich jakie posiadam utraciły trochę kolor.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #53 dnia: 04.10.2016, 09:33 »
Czy wasze Dumbellsy Drennana,po sezonie użytkowania,również zrobiły się wyraźnie twardsze? Moje tak. Wykluczam błąd w przechowywaniu,bo nad wodę wożę po kilka sztuk, w osobnej fiolce. Nie zabieram oryginalnego opakowania.

Ja swoje przynęty t/j kulki i dumbelsy sunubaits i drenana zawsze trzymam w opakowaniach jakie zakupiłem. Wszystko to jest zawsze w przykrytej starą kurtką torbie którą cały sezon trzymam w bagazniku. Nie mogę powiedzieć że zrobiły się twardsze przeciwnie sunubaits jest toche bardziej miękki niż zaraz po zakupie drennan też.  Pomimo tego że torba przykryta jest w samochodzie jest trochę bardziej chyba wilgotno i niższa temperatura zwłaszcza teraz i na wiosnę. Mogę tylko dodać że parę dni temu od kolegi dostałem świeżo zakupionych kilka szt. kulek drennana krab&krill i zauważyłem że końcówka moich jakie posiadam utraciły trochę kolor.

Ale nie każdy ma starą kurtkę a o samochodzie nie wspomnę :D ;D :P
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #54 dnia: 04.10.2016, 14:00 »
Mieszkam na wsi w małym mieszkaniu na czwartym piętrze nie jest to fajnie biegać kilka razy w ciągu dnia z parteru na czwarte piętro  i co tylko mogę trzymam w samochodzie fotel na ryby cały rok tam jest inne rzeczy też
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline marcinm

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 4
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #55 dnia: 09.10.2016, 13:00 »
Wpisy Luka są tutaj jak najbardziej trafione w 100 % . Nie ma wody, na której jedna czy druga przynęta zadziała tak samo. Testowałem przez 6 weekendów na wodzie komercyjnej ( stawy karpiowe koło Piły ) przynęty zakupione na ten sezon w celu przeniesienia doświadczeń na wodę PZW i typowo pod leszcza , lina i karpia. Z testów odpadły kuleczki i dumbellsy Lorpio, pomimo fajnych opakowań i wyglądu brań nie było wcale, a dodam że te produkty nie przyniosły brań w ubiegłym roku na mojej wodzie PZW. Coś w tym musi być, że rybki na tych dwóch łowiskach nie pobierają produktów Lorpio :( Kolejne były wynalazki Trapera , Mikado , jaxona i kilku mniej znanych producentów. O jakości , kolorach , konsystencji , łatwemu zakładaniu na zestaw , czasu rozpuszczania , łowności nie będę się wypowiadał, bo już wiem że te produkty muszą jeszcze troszkę wejść na wyższy poziom, aby można było nimi łowić skutecznie , szybko i z zaufaniem, że na zestawie mamy porządną przynętę. Pozostałem przy przynętach Drennana , Sunubaitsa i i mniej znanej ( chyba ) firmy Winner . Testowałem różne przynęty w różnych aromatach i smakach i co ciekawe i warte PODKREŚLENIA, w każdy testowy weekend musiałem poszukać przynęty , zapachu i smaku innego niż ten, który sprawdzał się tydzień temu. Jak już trafiłem z przynętą, to wyniki miałem bardziej niż zadowalające i z obserwacji mojej żony i córki łowiłem częściej i większe ryby od konkurencji, która była bardzo duża, wiadomo 50 - 80 zestawów na jednym stawie komercyjnym. Z tych testów wyniosłem to, że rodzimi producenci muszą jeszcze troszkę podnieść jakość swoich produktów na wyższy poziom i to, że będąc nawet codziennie na mojej wodzie, PZW szukam przynęty, na którą w danym dniu ryby reagują najlepiej i nie zostaję przy przynęcie, która w dniu poprzednim była rewelacyjna. I dodam że pellet pikantna kiełbasa nie robi u mnie takiej furory jak ochotka czy krill , bardzo dobry jest soft pellet winner - duży leszcz ( od 2 sezonów ), a dumbellsy słabo działają na mojej wodzie. Wiem też po ponda 30 latach doświadczeń z jednej wody PZW, że ryby zmieniają gusta co roku i trzeba się wstrzelić w to, co chcą pobierać, a po testach tegorocznych wiem, że codziennie trzeba przeprowadzać testy odpowiedniej przynęty.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 471
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #56 dnia: 09.10.2016, 13:07 »
Mądry i cenny wpis, Marcinie :thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Kruszak_78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #57 dnia: 24.10.2016, 20:48 »
Witam!
Na moim łowisku prawdziwym kilerem okazały się Dumbellsy Drennana F1 Tutti-Frutti, głównie łowiłem na nie karasie i karpie, co prawda próbowałem pelletów z Sonubaitsa i też miałem brania ale nie tyle co na F1 Tutti-Frutti. 

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #58 dnia: 14.02.2018, 09:57 »
Wydają się podobne do drennana, ale mniej pękają przy wierceniu, drennana pękały częściej.

Jak wygląda kwestie nakładania na gumkę (głównie gotowe przypony Drennana) przez:https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pozostale-akcesoria-do-method-feeder/14318-igla-drennan-band-puller.html

Czy kulki Drennana się do tego nadadzą? Zastanawiam się czy nie będą pękać i czy tylko taką igłą Drenanan da się przebić czy najpierw trzeba przewiercić.  Takie same wątpliwości mam do Smużaków Feeder Baita.
Zawsze łowiłem na push stopy i gumki nakładane na pellety/ dumbellsy ale mam kilka nowych przynęt do testu i akurat pasuje mi to przeciąganie gumki przez środek.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 471
  • Reputacja: 1973
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet Sonubaitsa vs Dumbells Drennana
« Odpowiedź #59 dnia: 14.02.2018, 10:53 »
Do przeciągnięcia gumki przez twardą kulkę musisz mieć dobrą igłę. Dobrą, czyli taką, która odpowiednio "złapie" gumkę, by jej nie uszkodzić. Twarde przynęty, a takimi są kulki Sonu, najlepiej wcześniej przewiercić.
Można też kulkę szybko potraktować po obwodzie obcinaczem do paznokci, tworząc rowek, na który nałożymy gumkę.

Edit: pomyliłem Drennana z Sonu. Nie wiem, jak twarde są kulki Drennana. Jeśli tak twarde jak dumbelsy, to lepiej przewiercać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters