Autor Wątek: Galeria zdjęć  (Przeczytany 67264 razy)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #15 dnia: 29.09.2015, 08:31 »
Dałoby się wstawiać większe zdjęcia?

Offline Pyza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 340
  • Reputacja: 537
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wody PZW - po prostu Pyza na swojskich wodach ;)
  • Lokalizacja: Kielce
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #16 dnia: 29.09.2015, 16:45 »
Koledzy, podczas dodawania zdjęć do Galerii, proszę pamiętać o wybraniu odpowiedniej kategorii.



Widzę w Galerii wiele zdjęć wymieszanych tematycznie.

Każdy może edytować swoje zdjęcie i poprawić kategorię.

Ups, to chyba moja wina :D ale poprawiłem wg Twoich wskazówek ;) przepraszam za kłopot

pozdrawiam Sylwek
Koło PZW Iskra Kielce

Zapraszam na moje konto na YouTube:

https://www.youtube.com/channel/UC-WNdomDqMgACLhluPj8F6w

Sylwek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #17 dnia: 29.09.2015, 20:14 »
Nic się nie stało :)
Miałem się tym dziś zająć, bo wczoraj już poszedłem spać, ale widzę, że elegancko wszystko uporządkowałeś ;)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #18 dnia: 30.09.2015, 22:06 »
Dałoby się wstawiać większe zdjęcia?
Jasne, można to ustawić, ale wtedy takie zdjęcia będą zbyt wielkie do wyświetlenia na stronie. Nie wspominając już o telefonach komórkowych. Poza tym, im więcej takich zdjęć na stronach, tym dłuższy czas ich ładowania.
Dlatego ustaliliśmy, że 1024 x 1024 będzie limitem. To i tak dość duże zdjęcia.
Ja zwykle swoje zmniejszam do 800 px.
Używam programu XnView i mam tam opcję, za pomocą której następuje automatyczny resizing wybranych zdjęć.

Podaję też link do dyskusji na temat sposobów skalowania obrazów -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3139.0
Pozdrawiam
Mateusz

Offline edaras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #19 dnia: 04.03.2017, 23:04 »
Podobne ujęcia po 10 dniach, :) chyba powinienem być zadowolony chociaż bardzo powoli to idzie.
Nie wiem czy uda mi się zamieścić te fotki - zaraz się okaże.

Offline edaras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #20 dnia: 04.03.2017, 23:05 »
Woow, udało się :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #21 dnia: 04.03.2017, 23:06 »
Woow, udało się :)
Brawo :)
 :bravo: :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline edaras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #22 dnia: 04.03.2017, 23:07 »
Szkoda, że nie udało się w moim wątku :(
Sierota komputerowa ze mnie :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #23 dnia: 04.03.2017, 23:12 »
Szkoda, że nie udało się w moim wątku :(
Sierota komputerowa ze mnie :)

Nic się nie dzieje :)
Na spokojnie, bez stresu, a wszystko się uda ;)
W razie "W" chętnie pomożemy.
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #24 dnia: 21.01.2019, 01:27 »
Chciałbym przypomnieć o metodzie wprowadzania słów kluczowych do zdjęć.

Jedno zdjęcie może zawierać kilka słów kluczowych, które oddzielamy od siebie znakiem odstępu (nie przecinkiem!). Jeżeli słowo kluczowe składa się z więcej niż jednego wyrazu, wyrazy oddzielamy za pomocą podkreślnika, np. duża_ryba.

Ogólnie nie warto tracić czasu na dodawanie słów kluczowych.
Myślę, że warto je dodawać jedynie w przypadku fajnych ryb. W dziennikach widzę, że niektórzy używają słów kluczowych, np. płoć, karp, sandacz do wyszukiwania zdjęć przedstawiających ryby danego gatunku.
Jeśli więc złowimy fajną płoć, to warto wprowadzić słowo kluczowe. Ja zawsze takie słowa uzupełniam, kiedy porządkuję Galerię.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #25 dnia: 01.01.2021, 13:27 »
Koledzy,

ostatnio nasze forum zubożało.
Kolega Bartek.B usunął z naszej Galerii wszystkie swoje zdjęcia. Bartek zawsze robił fajne zdjęcia i sporo ich było u nas na serwerze. Tak więc w miejscach, gdzie kiedyś w postach były jego zdjęcia, teraz będą puste pola, co na pewno w znacznym stopniu pogorszyło jakość treści naszego forum. Szczególnie dla gości i nowych użytkowników, którzy przeglądając wątki z wynikami znad wody, konkursy zdjęciowe, prezentacje, nie zobaczą zdjęć. W wielu przypadkach ciężko będzie odczytać sens wiadomości.
Jako że staramy się dopieszczać zawartość naszego forum i chcemy, żeby jak najwięcej wartościowych treści zostało dla potomnych na długie lata w sieci, tego typu akcje zawsze nas mocno smucą.
Wiadomo, każdy może chcieć usunąć swoje zdjęcia, ale zupełnie inaczej byłoby, gdyby użytkownik napisał do nas parę słów, że taką akcję ma zamiar przeprowadzić. Wtedy moglibyśmy pomóc w operacji; nie musiałby np. setki zdjęć usuwać ręcznie, bo to dość pracochłonne, a i my moglibyśmy się przygotować i stworzyć odpowiednie zapytania bazodanowe, które w miejsce usuniętych zdjęć wstawiłyby w postach jakieś zastępcze informacje.
Jakoś zawsze wierzyłem w dojrzałość, mądrość, wrażliwość i uczciwość użytkowników, stąd podczas wstępnej konfiguracji forum nie widziałem potrzeby blokowania wielu opcji. Myślałem, że im więcej uprawnień ma użytkownik, tym lepiej.
Dlatego początkowo każdy mógł usuwać swoje wiadomości, poprawiać je, usunąć własne konto, usuwać zdjęcia i załączniki.
Wraz z upływem czasu trzeba było jednak te opcje blokować. Nagle bowiem obrażony wędkarz postanawiał usunąć swoje konto wraz ze wszystkimi wiadomościami i w dyskusjach powstawały luki całkowicie pozbawiające wątki fabuły. Kiedy zablokowałem możliwość usuwania własnego konta, to nagle jeden z obrażonych panów postanowił skorzystać z opcji edycji własnych postów i w ciągu dwóch dni edytował i skasował treść ponad 2 tys. swoich wiadomości. Zaszła więc potrzeba ograniczenia edycji własnych postów i teraz możliwa jest ona tylko przez 7 dni od publikacji wpisu.
Tym razem zaś trzeba wyłączyć opcję usuwania własnych zdjęć. No cóż, użytkownicy dają nam lekcje i cały czas czegoś nowego się uczymy.
Tak więc od dziś opcja usuwania własnych zdjęć jest wyłączona. Można edytować dodane zdjęcie w celu jego poprawy, ale nie można go usunąć. Jeśli ktoś omyłkowo doda zdjęcie, którego jednak nie będzie chciał zamienić na inne i zajdzie potrzeba jego usunięcia, to proszę napisać do któregoś z moderatorów globalnych lub do Roberta (s7), który jest również moderatorem Galerii.

Jeśli zaś ktoś uważa, że zdjęcia nie są aż tak ważne i dopuszcza możliwość usunięcia w przyszłości wszystkich swoich zdjęć, to prosimy uszanować naszą pracę, mieć na względzie innych użytkowników i w ogóle nie zamieszczać zdjęć. Zawsze można wykorzystać swoje zdolności pisarskie i przedstawić coś w sposób opisowy.

Dbajmy razem o nasze forum, bo wszyscy je tworzymy! Dbajmy, żeby nasi koledzy, nasze dzieci, przyszli wędkarze, mieli wartościową bazę wiedzy potrzebną do rozwijania tego wspaniałego hobby i pielęgnowania wędkarskiej pasji!
Pozdrawiam
Mateusz

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #26 dnia: 01.01.2021, 13:44 »
Forum bierze odpowiedzialność za userów,ale userzy już odpowiedzialności za forum nie biorą. To nie Pudelek,to miejsce do dawania i czerpania wiedzy ,która niczym spisana księga ,powinna być stale dostępna dla kolejnego pokolenia.
Źle się stało z doskonałym forum karpiowym i to powinna być przestroga,dla tego popieram zablokowanie sytuacji,w której od tak użytkownik kasuje swoje ślady obecności. Tak nie wolno.
Forum już dawno powinno być bardziej restrykcyjne,a przez to,również bardziej elitarne.

Offline Radar

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 368
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #27 dnia: 01.01.2021, 13:46 »
Wszystko ładnie pięknie ale co ze zdjęciami zamieszczonymi przez hosting.
Z doświadczenia wiem, że im więcej ograniczeń tym większy sprzeciw budzi to w jednostce.
Szczególnie w jednostce ludzkiej, która ma prawo do edytowania swoich treści jako ich autor.

Przemyślcie to jeszcze.
Nie krytykuj bo dostaniesz bana.

Radek

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #28 dnia: 01.01.2021, 13:51 »
Więc chcesz powiedzieć,że zamieszczając wpis,mam prawo go sobie edytować,bo mi humor się zmienił ? To samo zdjęcia ?
Taki np.kolega Luk,gdyby miał mniejszy dystans i wziął do siebie ataki,kiedyś również i moje (nad czym ubolewam),i skasowałby swoje posty/galerie,jakże forum byłoby uboższe nie uważasz ?

Albo wypowiadamy się i bierzemy za to odpowiedzialność,albo milczymy.

Offline mironek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 107
  • Reputacja: 67
Odp: Galeria zdjęć
« Odpowiedź #29 dnia: 01.01.2021, 13:52 »
Wszystko ładnie pięknie ale co ze zdjęciami zamieszczonymi przez hosting.
Z doświadczenia wiem, że im więcej ograniczeń tym większy sprzeciw budzi to w jednostce.
Szczególnie w jednostce ludzkiej, która ma prawo do edytowania swoich treści jako ich autor.

Przemyślcie to jeszcze.

 :thumbup: