Autor Wątek: Wędka spiningowa pod jazia/klenia i bolenia - duża rzeka, kanał  (Przeczytany 2834 razy)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Radziu, jeszcze na to zerknij przed wyborem.
Test z Twojej rzeki.
https://wedkuje.pl/n/pierwsze-wrazenia/88105
Piotr

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Konger spinningami stoi. Naprawdę robią świetne kije, niektóre to już legendy. Co do akcji to jak dla mnie Fast albo nawet X-fast do takich potrzeb.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Trzeba oddzielić akcję od ugięcia, bo te wszystkie "fasty" i inne określenia to takie zbiorcze traktowanie i akcji, i ugięcia. Jedno jest pewne, nie potrzebujesz kija ze szczytowym ugięciem, bo Ciebie nie interesuje agresywne jigowanie. Trzeba też pamiętać, że kije z pełniejszym ugięciem łatwo się ładują, co sprzyja ekspediowaniu lekkich przynęt. Możesz kupić kij szybki, ale niekoniecznie ze szczytowym ugięciem - tak to widzę.

Porzuć wszelkie obawy związane ze spinningami Kongera, bo są one bezpodstawne.
Jacek

Offline Darecki

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 117
  • Reputacja: 12
Mam na zbyciu moją rezerwową  kleniówkę fińskie firmy PATRIOT REVIVAL 251cm 3-15G, wędka 3 częściowa,  szybka przy rzucie i czuła, na rybie typowy moderate o głębokim ugięciu. Ogarnie pstrągi, klenie, jazie, średnie bolenie i szczupaki, nie gubi ryb, wybacza błędy.
Zadbana, normalne ślady użytkowania.
Obecnie do tych zastosowań mam StC Avid 80mlm2 ale to już górna półka.

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Dużo tu widzę propozycji z Kongera.
Mam uraz do tej firmy. Swego czasu miałem feedera tej firmy - Medalist 360/120 gr który strzelił przy zacięciu.
Nieufnie podchodzę od tej pory do wyrobów tej firmy.
"Raz nie zawsze, dwa nie wciąż" ;) ale zawsze zostaje gdzieś w głowie.

Podpowiedzcie i doradźcie jeszcze w innej kwestii.
Jaka akcja med-fast ( umiarkowanie szybka) czy fast?

Pewnie to kwestia indywidualnych upodobań, ale do jakiej skłaniają gatunki które obrałem za cel, oraz kompletny brak umiejętności.

Mam dwa dokładnie takie kije, jeden ma dobrych kilka lat, drugi dokupiłem później. To jedne z moich ulubionych feederów :)
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Carmel

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 381
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: West Midlands, Mazowsze
  • Ulubione metody: feeder
Zobacz Kongery:Paladin/Templar CX River Raid i Razor Blade. Świetne kije, czasem trafia się na nie fajna okazja cenowa.
Powyższe modele River Raid i Razor Blade są z serii Paladin/Templar HDC a nie CX. CX też "miła seria" ale HDC wymiata. Templar od Paladinów różni się uchwytem. W starszym Paladinie jest Fuji IPS a w nowszym Templarze Fuji VSS. Chyba też przelotkami, tzn. i w jednej i w drugiej są to oryginalne Fuji SIC w tytanowe chyba ramkach ale w nowszym Templarze HDC chyba w nowszym układzie- Ald tego nie wiem bo mam "tylko" Paladina.





Pozdrawiam
Adamos Carmelos-elemelos vel "wentka"
Kiełbie we łbie, ino wentka i na ryby

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Pod twoje potrzeby żadne fasty ani x-fasty. Bierz kij 2 granicach 2,80-2,90 z pełny ugięciem może typowa kluska. O wiele lepiej będzie się taki kij ładował i rzucał lekkimi woblerami. Konkretnych modeli nie podam, ale celuj w coś z realnym cw do max 20gr.

Offline ŁYSY0312

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Reputacja: 77
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Reguły, Łomża
Przerzuciłem już kilka kijków kleniowo-jaziowych i pozostałem przy dwóch starszych modelach: Konger Iri Lucky 305 do 10g, i Team Dragon 2,75 2-14 (są też 3-14). Każdy o innej charakterystyce, ale przyłowu się nie boją. Da się wyrwać używki w dobrej cenie bo oba modele już nie produkowane. Nie wiem tylko czy na Twoje potrzeby nie za delikatne, choć Dragon pociągnie więcej. Mam też Team Dragona do 18g, 275 którego czasem używam przy "cięższym" łowieniu kleni i też mogę polecić.
Kuba