Autor Wątek: Porównanie zanęt Sonubaits, Dynamite Baits, Feeder Bait - czy ktoś to robił?  (Przeczytany 7369 razy)

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Mam małe doświadczenie ponieważ metodę zacząłem w lipcu zeszłego roku i to na jednej komercji czyli Rusiec.
Od lipca do listopada używałem tylko FEEDER BAIT PRESTIGE FISH MEAL SPICE w połączeniu z peletem skretting w stosunku 50/50.
Byłem w tym okresie tam 12 razy ze średnią kilkunastu karpi na każdą zasiadkę.
Na tym łowisku, ta zanęta w zeszłym sezonie działała-bardzo.
W nadchodzącym sezonie chcę przetestować MMM, jeżeli wyniki będą jeszcze lepsze to będę bardzo szczęśliwy. ;D

Na russcu mocno rybne mieszanki działają. Raczej nie słodycz ale na choxo orange kilka bran było. Mi tam fajnie działał green sonu, MMM oraz czysty pellet. Tam jest prawie sam karp więc od mniej więcej maja sam pellet lub lekki dodatek miksu dobrej jakości na maczkach. Ogólnie prestige spice z reguły jest skuteczny jak w łowisku dużo karpia.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Tomsza

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radomia okolice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Na komercjach wg mnie (a może tam gdzie byłem) DB i Sonu niejako "po równo", a potem reszta, ale i na Lorpio łowiłem w sezonie porządnie, z FB robotę robi ochotka i konopie - taka czerwona, 1 część FB i 2-3 części innego.
Na PZW to już loteria, trzeba się wpasować.

Ania akurat coś nagrała...
Tomsza

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Uprzedzaj Janusz, bo zadławiłem sie kawą :o 8)
Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Moim zdaniem ktoś chce wykorzystać sytuacje bo wiem że jest problem z dostawami Sonubaits ale kuźwa bez przesady :( :facepalm:
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Za ta cenę to stracą znaczną część udziału w naszej części Europy. 50 PLN to tak za dużo ale akceptowalne ale wszystko powyżej tak sobie. Część ceny to spekulacja. Zobaczymy na ile drapieżcy zrewidują cennik pewnie w kolejnym tygodniu już.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Wrzucona wyższa cena bo nie mają na magazynie. Aukcja wisi a i tak nikt nie kupi.
Jak będą mieć ponownie to zmienia cenę na normalną.
Mniej roboty niż wystawiać ponownie aukcje.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Panowie, przecież po wpisaniu Match Method Mix na allegro wyskakują w normalnej cenie czyli ok 45zł, więc nie siejmy paniki :D . Ja przezornie kupiłem 12 opakowań gdy  jeszcze była po 39 i na ten sezon mam spokój :P Najpierw sam się miałem za lekkiego panikarza, ale okazało się że warto było zamrozić trochę kasy. Właśnie korzystam  z uroków kwarantanny robiąc swoje miksy i pakuję mniejsze porcje, chociaż się tak człowiek nie nudzi :(
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Pierwsze efekty Brexitu ?
https://allegro.pl/oferta/zaneta-sonubaits-match-method-mix-2kg-8844333171

Wzrost ceny nie jest bezpośrednim efektem brexitu bo żadne cła nie weszły. Ktoś korzysta na tym, że czasy dostaw się znacznie wydłużyły bo mimo, że cła nie ma to i tak wszystko przechodzi przez agencje celne w związku z tym transport drogowy leży (przynajmniej tak jest z importem do polski). Trzeba poczekać aż się celnicy ogarną chociaż i tak mnieli na to rok okresu przejściowego :)

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 016
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Feederbait chyba zyska na polskim rynku w tych paczkach 2kg. Niby to tylko 5zł różnicy ale jak ktoś jest 3-4 razy w tygodniu nad wodą to już jakaś suma się robi.

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 043
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Feederbait chyba zyska na polskim rynku w tych paczkach 2kg. Niby to tylko 5zł różnicy ale jak ktoś jest 3-4 razy w tygodniu nad wodą to już jakaś suma się robi.


Pod warunkiem, że za chwilę nie podniesie cen :) Z tego co kojarzę to benchmark cenowy to właśnie SB więc może się okazać że ceny się wyrównają w pewnym momencie.
5 zł ale jak niektórzy powiedzą, że MMM daje koszyk za 13 PLN więc realnie SB jest tańszy. Dla mnie to żaden benefit, bo odeszli od zamykanych paczek i trochę zapach ucieka a jak mówi Przemek Solski świeżość zanęty jest istotna.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark

Wzrost ceny nie jest bezpośrednim efektem brexitu bo żadne cła nie weszły.

To nie do końca tak. Na pewne produkty nie weszły. Jeśli coś jest sprowadzane do UK spoza Europy, to wtedy cła obowiązują. W ten sposób towar z Chin, który szedł do UK i potem jechał na Europę, jest obarczony podatkiem w UK i potem w EU. Tak sie dogadali. Więc wiele firm niczego jeszcze nie wysyła.

Transport zaś się nie unormuje. Celników brakuje Angolom, a w EU ci są. Dlatego do czerwca wysyłka do UK będzie szła, bo ci przymykają oko, ale nie na odwrót. Będą kolejki, ponieważ teraz jest dużo kwitów do ogarnięcia. Więc nie ma raczej mowy do powrotu transportu jaki miał miejsce w EU. Teraz sporo firm czeka z wysyłką, więc jeszcze nie ma takich kolejek. Ale jak sie skończą zapasy, to wtedy TIR-y ruszą, i będą zatory. A to wpłynie na cenę transportu znacząco. Do tego testy na covid niczego nie ułatwiają. Po prostu obecnie mamy dopiero mały procent tego transportu jaki miał miejsce dwa lata temu.

Kolejna rzecz to dopasowanie produktów z UK do standardów UE. O ile nie będzie dodatkowych porozumień, wiele rzeczy będzie musiało posiadać certyfikaty. Oznacza to spore wydatki dla firm, zwłaszcza mniejszych. Produkty zwierzęce, w tym mleko w proszku, składnik popków czy waftersów, kulek, sprawia, że trzeba mieć papiery.

Moja teoria jest taka, że taki Sonubaits mając fabrykę w Europie, i tak będzie podnosił ceny, gdyż jego głównym rynkiem zbytu jest UK. Więc zamiast podnosić ceny tylko w UK, za transport, wrzucą je w ceny wszystkich produktów. Inaczej zrobi taki MVDE, gdyż oni większość sprzedają w Europie. Ich produkty podrożeją w UK tylko, tak sądzę.
Lucjan

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
No tak, zapomniałem dodać, że cła nie obowiązują na towary pochodzące z UK. Akurat jeśli chodzi o Sonubaits to tak właśnie jest.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Jest sporo cyrków, bo wiele rzeczy robionych w UK ma komponenty z EU i na odwrót. Więc zapewne będą spore perturbacje, i firmy dowalą wyższe ceny. Tu musimy też rozumieć, że oni ustalają cennik na np. rok, więc liczą się z pewnymi rzeczami, tak aby nie tracić.

Kolejna sprawa to samo UK. Tutaj sklepy są zamknięte, wędkarze zaś nie mają jak wędkować, zawody są zakazane, można łowić tylko lokalnie, nocki są zabronione. Wiele sklepów się nie towaruje, bo sama ma problemy z płynnością finansową. Ale w kwietniu jak wędkarze ruszą nad wodę, to będzie pandemonium z transportem :) I wtedy też inne branże się odmrożą. Dlatego mamy tak wiele niewiadomych.

Podobno spedytorzy bazuja gównie jak nie wyłącznie na transporcie lotniczym, stąd trudno coś wysłać do Europy w normalnej cenie. Jak ruszy transport samochodowy, to się zaczną korki. Więc na szybkie unormowanie się nie zanosi.

Brytole sami sobie strzelili w stopę, gdyż wiele ich produktów, jak ryby czy owoce morza, sprzedawane są w EU. Nie można ich trzymać w chłodniach zbyt długo. Więc TIR-y mogą utknąć. Pytanie więc czy będzie chęć rządu aby to unormować. Rząd Johnsona nie chce się przyznać tu do porażki, bo wizerunkowo bardzo by ucierpieli. Sami przeciągali negocjacje do maksimum. Trudno więc powiedzieć co będzie dalej. Ogólnie UK nie zarobiła na zamknięciu granic jak obiecywano. Większość ludzi, łącznie z politykami nie rozumieli co to znaczą restrykcje. A handel bezcłowy dotyczy tyko części towarów, więc celnicy muszą sporo szperać. Wyobraźcie sobie takie firmy z Polski, wożące przesyłki. Na pace 100 różnego rodzaju kartonów o różnej wielkości, kilka palet. Każda to inna zawartość, inny towar w środku. Koszmar celnika :)

Wg mnie będzie wielki wzrost cen transportu, i znajdzie to odbicie w cenie produktów.
Lucjan