Autor Wątek: Pierwszy lód w zimie 2018/2019 - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie  (Przeczytany 45855 razy)

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
U mnie -8
Jutro jadę zobaczyć, ale szału nie będzie- szyba, płytka woda. A to złe połączenie u mnie.

Offline snizy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 7
Dzisiaj po pracy na szybko sprawdzałem świdrem małe zalewisko pod Tychami -  w kilku miejscach "na pi razy oko" 10 - 15 cm (nie miałem jak zmierzyć).
W piątek urlop zaklepany - wiec będę walczył pierwszy raz na lodzie w tym sezonie.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Powodzenia, koledzy!
Ja też się szykuję :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
U mnie też mrozi, ferie tuż, tuż :)
Zbyszek

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 722
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
U mnie od tygodnia mrozi, pierwsze 3 dni do minus5,
A teraz już czwarty dzień daje do minus 10. Pięknie sobota się zapowiada. : ;D

Offline Moryc

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
  • Ulubione metody: method feeder
W sobote na lod! Z czym panowie idziecie? Ja chyba pobawie sie blystka i poziomkami. Na mormyszke bedzie czas pozniej....chociaż gdyby bylo sloneczko to moze spla2iczek?? Hmmm

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Zapuszczaj co masz do dziury- czas się liczy. Ze trzy wędeczki uzbrojone. Jak nie marsza, to walc a jak nie walc to jakiś inny oberek im zagrasz.
Najszybciej szuka oksów balansówka. Od tego bym zaczynał.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Jutro też pierwszy wypad na lód.Dzisiaj wędkarze nic niby nie łowili ale nie używali mormyszek.Ja wolę używać mormyszek więc zobaczymy.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Macieju chwal się :P jutro już piątek weekendu początek , cały tydzień na minusie i to nocą nawet powyżej 10 to odwiedzi się inne jeziora  8) brat dziś miał na popołudnie to był , ale tylko 3 wymiarowe a reszta palczaki , inne jezioro , jeszcze tam nie byłem zaliczył tylko dwie górki , ale mówił że brał głównie na 5-7m
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Moryc

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
  • Ulubione metody: method feeder
Juz jutro sobota!!!!
Wedeczki uzbrojone (mormyszka/poziomka/bkystka), termosik gotowy, buty spryskane jakims swinstwem ktore ma powodowac ze niby beda nieprzemakalne xD
No i moje pytanie, jak panowie ruszacie na lód?  Toboly do wiadra, wiadro na sanki? Czy moze samo wiadro, klamotu do srodka? A moze cos ala lodowka turystyczna na ramie?

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Nie wiem jak u Ciebie kolego ,ale u mnie dziś dowaliło znowu śniegu , tak z 7cm i jeszcze deko pada , więc ja ubieram kalosze piankowe Demar :thumbup: co do ''gadżetów'' i wędek to w tym sezonie a byłem już 16dni 8) noszę plecak , chociaż aby odchudzi mój ''majdan'' zmieniłem 17l skrzynkę na 10l marki Tonar 8) Może dlatego że jeżdżę na nowe nieznane mi jezioro i nie ma czasu się rozsiadać - trzeba biegać trzeba szukać :P a łowię tylko na blaszki i poziomki , więc na stojąco.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Nie wiem jak u Ciebie kolego ,ale u mnie dziś dowaliło znowu śniegu , tak z 7cm i jeszcze deko pada , więc ja ubieram kalosze piankowe Demar :thumbup: co do ''gadżetów'' i wędek to w tym sezonie a byłem już 16dni 8) noszę plecak , chociaż aby odchudzi mój ''majdan'' zmieniłem 17l skrzynkę na 10l marki Tonar 8) Może dlatego że jeżdżę na nowe nieznane mi jezioro i nie ma czasu się rozsiadać - trzeba biegać trzeba szukać :P a łowię tylko na blaszki i poziomki , więc na stojąco.

Ja zaczynam jutro, nie było sensu wcześniej- cienko i bezśnieżnie=bez szans na rybę.
flashera biorę, 3 wędki na nim i pudełko z balansówkami/blaszkami/baldami i wynalazczością od GaGacka, znaczy małe czorty.
Na wszelki wypadek pudełko z ochotką też wezmę.
Co do śniegu- dziś poprószyło trochę, to jest to, na co czekam.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Maciej a auto już na chodzie? Jutro z bratem chyba uderzymy na inne jezioro , no ale się zdecyduje rano , zależnie czy będzie wiało czy nie , mam nadzieję tylko że śniegu za dużo nie dowali jak 15go :facepalm: no ale łopata w bagażniku jest :P lubię zimę :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline MaciejK

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: 40
Maciej a auto już na chodzie? Jutro z bratem chyba uderzymy na inne jezioro , no ale się zdecyduje rano , zależnie czy będzie wiało czy nie , mam nadzieję tylko że śniegu za dużo nie dowali jak 15go :facepalm: no ale łopata w bagażniku jest :P lubię zimę :thumbup:
Sprzęgło wymienione, klocki hamulcowe też, jakieś pierdy -owerdy i jest spoko. Najważniejsze że mam kontrolę nad zmianą biegów no i wszystkie oleje wymienione.
Jutro test, takich widoków jak twój nie mam.....