Autor Wątek: Modernizacja szczytówki  (Przeczytany 4240 razy)

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 469
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Modernizacja szczytówki
« Odpowiedź #15 dnia: 29.10.2020, 06:41 »
Dokładnie tego kleju używam.
Marcin

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 28
Odp: Modernizacja szczytówki
« Odpowiedź #16 dnia: 30.12.2020, 22:30 »
Chciałbym trochę odgrzebać temat. Posprawdzałem trochę szczytówek które dziwnie zachowywały się przy wyrzucie(przekręcały i luzowały się)Oczywiście po ugięciu okazało się że mają źle osadzone przelotki. Szkoda gadać ale glównie dotyczy to szczytówek od feederów z wysokiej półki które kosztują +/-100zł więc to powinno do czegoś zobowiązywać.
Pytanie moje dotyczy samych nici omotek, czy kupujecie dedykowane, czy omotkę można  zrobić np. cienką plecionką? 

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Modernizacja szczytówki
« Odpowiedź #17 dnia: 30.12.2020, 23:31 »
Można użyć plecionki, ważne, żeby nitka nie miała "wąsów". Ostatnio kupiłem dedykowane, bo chyba przerobię wszystkie szczytówki, bo mało która jest dobrze zrobiona. Ale dotąd stosowałem właśnie cienką plecionkę, przyczerniałem czarnym mazakiem niezmywalnym i klej dwuskładnikowy. Montaż zaczynam od szczytowej, żeby oczko ustawiało się po wewnętrznej stronie ugięcia a po wyschnięciu reszta przelotek po linii. Na koniec wszystkie powinny ładnie ustawiać się po wewnętrznej stronie ugięcia.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Modernizacja szczytówki
« Odpowiedź #18 dnia: 30.12.2020, 23:39 »
Na tak małej średnicy omotki każdy jeden pęcherz będzie mooocno widoczny, a plecionka da Ci całą masę takowych. Jakakolwiek nić do omotek (Gunebrod, Fish Hawk), jakiś lakier HB, mały pędzelek(nie mogą wyłazić włosy), zapalniczka na gaz. Pamiętaj, aby przed położeniem lakieru opalić delikatnie omotkę z tych drobnych nitek, a kilka minut po nałożeniu lakieru na omotkę, jak już delikatnie zwiąże, podgrzać delikatnie zapalniczką - pozbędziesz się większości bąbli powietrza. Tyle ;D

Offline stefan-k

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 28
Odp: Modernizacja szczytówki
« Odpowiedź #19 dnia: 31.12.2020, 09:07 »
Dzięki za podpowiedzi. Jeszcze proszę o oświecenie mnie co to jest lakier HB, bo jak wpisuję w wyszukiwarkę to wyskakują mi same hybrydowe lakiery do paznokci :D

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Modernizacja szczytówki
« Odpowiedź #20 dnia: 31.12.2020, 11:12 »
Lakier high build. Nadkladasz jedną warstwę. Jest gęstszy niż lite build, ładnie się układa po podgrzaniu. Idealny do nauki "kręcenia". Lite tworzy cieńszą warstwę(do lekkich wędek), leje się jak woda, koniecznie jest nałożenie kilku warstw, odpowiednie obroty dryera i wypoziomowanie blanku podczas suszenia. Fajnie się nadaje (lite build) do lakierowania powierzchni bez omotek, np. z opisem wędki :thumbup:

Offline garowy

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 432
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning