Autor Wątek: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź  (Przeczytany 1849676 razy)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10920 dnia: 25.10.2020, 09:00 »
Czy ktoś może mi wyjaśnić czemu przez Tapatalka nie mogę wejść na forum? Od około 6miesięcy mam z tym problem.

Przez Tapatalka właśnie.
Ichni serwis to jest dramat. Mateo wiele godzin próbował coś z tym zrobić i odbijał się tam od ściany.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10921 dnia: 25.10.2020, 09:51 »
Witam. Dobrze kojarzę , że na zimne nocki nad wodą lepszym wyborem będzie bielizna termiczna od bielizny termoaktywnej ?


Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10923 dnia: 25.10.2020, 20:13 »
Panowie, płynne dodatki Sonubaits typu Lava, Haze, Washed-out dodawane do pelletu czy zanęty jakie trafiają do podajnika method feeder faktycznie "zwiększają" ilość brań i przekładają się na ilość złowionych ryb?

Kiedyś na dzikiej wodzie rzeczywiście, Lava F1 zadziałała, ale na niewielkie ryby.
A tak to nie zauważyłem wielkiej różnicy, ale jak Michał wspomniał - warto mieć. Zawsze to coś innego. Ja gdybym miał wybór "Lava lub piąty smak zanęty/przynęty" wziąłbym lavę.

Z tych dodatków płynnych "słodko-owocowe" oraz "smrodliwe" to koniecznie Sonubaits czy też jakieś inne robią robotę? Jakie?
Marcin

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10924 dnia: 25.10.2020, 20:21 »
Próbowałem LAVA i YUM YUM przy braku brań. Bez efektu.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10925 dnia: 25.10.2020, 20:25 »
Yum Yum Shellfish jest bardzo w porządku. Cenowo spoko i nie robi się z niego kamień, jak jest zimno.
Dodatkowo kiedyś opisywałem tutaj, jak mi się wylało z pół butelki prosto do zanęty i... konkretne brania się zaczęły. Ale jak już wcześniej pisałem, przeważnie nic te wynalazki nie dają.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MadaBrasem

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10926 dnia: 25.10.2020, 22:34 »
Witam. Dobrze kojarzę , że na zimne nocki nad wodą lepszym wyborem będzie bielizna termiczna od bielizny termoaktywnej ?

Teoretycznie i względem samego siedzenia nad wodą to tak. Trzeba jednak wziąć pod uwagę jedną kwestię - tachanie gratów z samochodu na miejsce. Jeśli mamy ciut więcej rzeczy do przeniesienia (a przy feederze o to nie trudno) i więcej niż 100m do przejścia to bardzo łatwo się przy tym spocić, zwłaszcza w takich ciuchach. Bielizna termiczna nie odprowadza wilgoci, a (zwłaszcza) bawełniana zatrzymuje wilgoć w sobie. Jeśli nasza skóra i/lub pierwsza warstwa będą mokre to będzie nam zimno i kropka.

Temat przerabiałem zarówno na rybach jak i trekkingowych wypadach z biwakowaniem w niskich temperaturach. Jeśli autem podjeżdżamy pod samą miejscówkę lub mamy możliwość zapakowania rzeczy na wózek to bielizna termiczna jak najbardziej, natomiast jeżeli wiemy, że na początku się spocimy to zdecydowanie lepiej założyć coś odprowadzającego pot od skóry, a docieplić się kolejnymi warstwami.
Paweł

Offline Mikon

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 697
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10927 dnia: 25.10.2020, 23:16 »
Najczęściej to będzie krótkie podejście , a przy dalszym dopiero po rozłożeniu się z gratami bym się grubiej ubierał.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10928 dnia: 28.10.2020, 16:45 »
W jednym z filmów Natura Fishing jest mowa o trzech kluczowych kwestiach podczas łowienia: towar, nęcenie w punkt oraz czas (rozumiane jako dopasowanie się z czestotliwością przerzucania zestawu w zależności od intensywności brań ryb). Kojarzy ktoś może ten film? Od wrzoraj przeglądam filmy NT i nie mogę natrafić na ten właścwy.
Marcin

Offline Bitas

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10929 dnia: 28.10.2020, 18:32 »
,,Feeder powrót do podstaw,,.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10930 dnia: 28.10.2020, 19:03 »
@Bitas: Zgadza się to jest ten film. Dzięki :thumbup:
Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10931 dnia: 28.10.2020, 19:06 »
Jutro z kolegą wybieram się drugi raz w tym roku na Rusiec. Czy ktoś może podpowiedzieć w którym miejscu będzie dobrze stanąć by sobie powędkować ?
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10932 dnia: 28.10.2020, 19:10 »
Jutro z kolegą wybieram się drugi raz w tym roku na Rusiec. Czy ktoś może podpowiedzieć w którym miejscu będzie dobrze stanąć by sobie powędkować ?
Tu jest odpowiedź kolegi Badzara: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8027.msg496952#msg496952 (cyt. okolice grobli oddzielającej drugi i trzeci staw).
Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10933 dnia: 28.10.2020, 19:38 »
Jutro z kolegą wybieram się drugi raz w tym roku na Rusiec. Czy ktoś może podpowiedzieć w którym miejscu będzie dobrze stanąć by sobie powędkować ?
Tu jest odpowiedź kolegi Badzara: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=8027.msg496952#msg496952 (cyt. okolice grobli oddzielającej drugi i trzeci staw).

Dzięki już wiem tylko będę musiał poświęcić trochę czasu na sprawdzenie głębokości. Lepsza była by strona od wschodu bo dalej nie bardzo by chciało mi się z majdanem poginać. Pocieszające jest tylko to że pogoda w miarę może dopisać i to że środek tygodnia wiec ludu może być mniej.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 925
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Krótkie Pytanie - Krótka Odpowiedź
« Odpowiedź #10934 dnia: 29.10.2020, 06:59 »
Kojarzy ktoś może dumbelki (nie kulki) o wymiarach mniej więcej 12mm+ (mogą być większe) dobrej jakości (półka jakościowa mniej więcej sonu, mainline, ringers itp) o jak najbardziej "rybnym" smaku i zapachu (ryba, halibut itp)? Waftersy albo tonące, popki odpadają.
Meusa i ringersa pelletowego znam.
Z pozdrowieniami - Marcin