Autor Wątek: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)  (Przeczytany 11240 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #15 dnia: 22.08.2019, 16:44 »
Flagman, Browning jedna matryca :) :P Jeśli chcesz kupić raz a dobrze zobacz sobie Preston Dutch Master Sentient ,dla ciebie odpowiedni model to 10,8 : masz pełen przekrój szczytówek w komplecie ( 1/2 oz, 3/4 oz, 1 oz i 1.5 oz ) a akcja progresywna tych wędzisk to czysta poezja.
Miałem w rękach flagmany, browningi, matrixy i to nie jest to.
Oczywiście jest wędzisko półkę wyżej ale cena ponad 1800 zł Daiwa Tournament , Guru Aventusa póki co nie miałem okazji porzucać choć to jest zamiennik Tournamenta.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #16 dnia: 22.08.2019, 18:38 »
Fajnie prezentuje się też browning koschnik. Wędka stworzona do białorybu.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #17 dnia: 22.08.2019, 18:46 »
Mam 3 Browningów w 11ft: Koschnick, Silverlite i CC SuperFeeder. Wszystkie kije są super do białorybu.

Sam jestem fanem ultra szybkich Progresywnych/Szczytowych kijów. Jednak z całej rodzinki najbardziej do klasyka polubiłem Jensa. Nie jest to typowa klucha a dość szybki i celny kij idealny do 30-40m. Przy czym jest ultra czuły przy szybkościowym łowieniu czuć nawet pierdnięcie najmniejszej słonecznicy z pzw. Pod rybą świetnie niweluje błędy, przy czym pozwala na szybkie ściągnięcie jej pod nogi. Wędka wręcz ideał, jeśli chodzi o białoryb do 5kg i łowienie z plecionką. Dodatkowo ze szczytówką 0,5 i 1,5 z Silver pokrywa 90% sytuacji w kanałowo/jeziorowych bojach. Szczytówki w zestawie ze względu na swoją konstrukcje są ultra czułe czulsze od tych Silverlite i CC. 0.75 bije nawet 0.25 garbolino i 0.5 z silver jeśli chodzi o sygnalizację. Jednak ta igiełka jest strasznie podatna na uszkodzenia, ja już załatwiłem dwie :facepalm:.

Silverlite to też nie jest kluska jest czymś między mocą sphere a czułością Jensa. Też nie wybacza aż tyle ile World Champion.

Jest jeszcze inna bramka, tylko że w 3.4m Inspiration z Flagmana. To takie combo jak by sobie Matrix Horizon S-class zrobił bąbelka z Browning Sphere albo Silverlitem. Kij szybki celny i mocny jak S-class, przy czym czuły i wybaczający jak browningi. Jak dla mnie już prawie ideał. O:)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #18 dnia: 22.08.2019, 20:30 »
Nie chce się wymądrzać ale Koschnick to wędzisko do szybkościowego dłubania drobnicy, przy większej (średniej) rybie faktycznie wybacza błędy jak wiele dobrych kijków, ale gnie się po samą rękojeść i raczej jest problem z wyholowaniem i podebraniem ryby.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #19 dnia: 22.08.2019, 20:55 »
No nie tak do końca: od 11.40 na karpiu . Do 4-5kg spokojnie i większego problemu nie ma. Dworskie Leszcze i Klenie mu niestraszne. Na plecionce można łowić spokojnie bez przyponu strzałowego. Kolega szuka czegoś typowo pod białoryb do 4kg a Kosch się w to idealnie wpisuje.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #20 dnia: 22.08.2019, 21:15 »
Nie zrozumiałeś mnie, Jens to jeden z najlepszych wędkarzy na świecie i on potrzebował kilka minut aby wyholować karpika ok 1.5 kg ,przy karpiu 3-4 kg a nie daj boże amurze będziesz miał problemy żeby to zrobić stosunkowo szybko , oczywiście można holować rybę nawet 15-30 minut.
Naprawdę to jest bardzo dobre mega czułe wędzisko ale stworzone to innych zadań :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #21 dnia: 22.08.2019, 21:45 »
Białoryb=SilverFish do 4kg trochę w innym zrozumieniu niż komercyjnym Karpi, Amurów te jako ewentualny przyłów. I w takim znaczeniu polecam ten kij do klasyka, bo jest tu godnym wyborem. Sam mam na koncie na nim Amura przypadkowego z Dworów około 2.5-3kg i problemu nie było około 5-6 minut holu bardziej ze względu na żyłkę i kołowrotek niż na Koscha. Ten chruścik mimo wszystko ma trochę mocy na dole, by powalczyć z ewentualnym przyłowem. W znaczeniu komercyjnym i łowieniem karpi z premedytacją to żaden z tych, które wymieniłem i tu poleciłbym coś innego.  :thumbup:

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #22 dnia: 22.08.2019, 21:53 »
Możesz rozważyć Flagman Tregaron- mam w wersji 3,60m do 60 g. Niby ta sama stajnia co Sphere, ale dla mnie Flagman okazał się dużo lepszy. Tregaron, jest na pewno szybszy, odrobinę sztywniejszy, dla mnie celniejszy i ma prawdziwy dolnik. Co prawda waży kilkanaście gram więcej niż Sphere, ale jak dla mnie dzięki temu lepiej leży w ręce i jest wygodniejszy.
Co prawda Sphere machnąłem tylko kilka razy nad wodą, ale stwierdziło mnie to w wyborze Tregarona.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #23 dnia: 23.08.2019, 15:59 »
Dziękuję wszystkim za propozycje. Znalazłem jeszcze coś takiego od Rive- https://www.raven-fishing.pl/wedka-rive-r-feeder-330-11ft-10-40g/pl/product/25626/. Miał ktoś styczność z tym kijem?

Flagman, Browning jedna matryca :) :P Jeśli chcesz kupić raz a dobrze zobacz sobie Preston Dutch Master Sentient ,dla ciebie odpowiedni model to 10,8 : masz pełen przekrój szczytówek w komplecie ( 1/2 oz, 3/4 oz, 1 oz i 1.5 oz ) a akcja progresywna tych wędzisk to czysta poezja.
Miałem w rękach flagmany, browningi, matrixy i to nie jest to.
Oczywiście jest wędzisko półkę wyżej ale cena ponad 1800 zł Daiwa Tournament , Guru Aventusa póki co nie miałem okazji porzucać choć to jest zamiennik Tournamenta.

Enzo czy to jakaś starsza wersja Prestona? Jest jeszcze produkowana? Widzę, że jest w promocji w Drapieżniku ale jest tylko jedna sztuka. Wygląda fajnie ale czy nie będzie problemu ze z dostępnością np. szczytówek.

Edit: Zmieniłem link bo nie tą wersję wkleiłem.
Kamil

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #24 dnia: 23.08.2019, 16:23 »
Jak go kupisz to proszę o recke😀 wędzisko wyglada zacnie. Mnie trochę w takich mało popularnych wędkach przeraża serwis. Ja są mam problem z dostaniem oryginalnych szczytówek do Flagmana Mantaraya. Z Rive to pewno taka sama historia...albo i lepsza

Offline FlushC

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #25 dnia: 23.08.2019, 16:29 »
No ja też się trochę tego obawiam patrząc na Flagmana i ciągłe braki wszystkiego na stanie. Ten Rive to też tak naprawdę niewiadoma, nie chciałbym żeby się okazało, że jakość jak w Maverze :facepalm:. Pewnie się zdecyduję na coś sprawdzonego i wezmę Sphere albo Silverlite'a. Jeszcze ten Sentient od Prestona kusi.
Kamil

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #26 dnia: 23.08.2019, 16:44 »
Dutch Master Sentient produkowany jest od kilku lat, z tego co widzę na 2020 wypadnie chyba z oferty jego mocniejszy brat Dutch Master. W Drapieźniku jest bardzo dobra oferta, pewnie wyprzedaje gdyż chcę zamówić "świeże" produkty . Mimo że łowie tym wędziskiem non stop to póki co żadna szczytówka nie uległa zniszczeniu czego nie mogę powiedzieć o jej młodszym bracie Monster Quiver UL  >:(

Przy cenie 750 zł raczej nic lepszego na rynku nie znajdziesz.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #27 dnia: 23.08.2019, 16:46 »
Jeśli chodzi o Flagmana Tregarona, to pasują szczytówki że Sphere, których jest 4. Można sobie skompletować zestaw szczytówek na każdą ewentualność:)
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline ANDREJZ1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 12
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #28 dnia: 25.12.2019, 11:55 »
Co byście wybrali pomiędzy matrixem horyzon slim xs 330 a browningiem kosch tej samej długości.  Wędka na drobne leszczyki, ewentualnie bonus karpik z zarybienia. Potrzebuje pod zawody. Łowię plecionkami 0.08.

Offline dalglish7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wędka 3,3 m do klasycznego feedera (1000 zł)
« Odpowiedź #29 dnia: 25.12.2019, 12:19 »
Ja bym zaproponował Preston Monster Feeder Light 40g 11FT Mam, łowię i jestem bardzo zadowolony.
Z karpiem 7 kg też sobie poradził,ale ogólnie to delikatny paraboliczny feeder właśnie na leszczyki ,płocie,jazie itp.
Polecam.
Zbyszek