Autor Wątek: Wafters "uciekający" z podajnika  (Przeczytany 3467 razy)

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wafters "uciekający" z podajnika
« Odpowiedź #30 dnia: 28.02.2023, 10:23 »
Dużo dobrych wpisów z którymi się zgadzam. :bravo: :)

Odniosę się do jednego elementu.
Przynęta w podajniku czy obok, i ewentualnie jak daleko obok.
Ja łowię prawie zawsze z przynętą w podajniku (mój główny cel karpie 5 kg+).
Ale jak poluję na jesiotry to najczęściej poza podajnikiem.

Obserwuję też połowy wędkarzy co regularnie łowią z przynętami poza podajnikiem (odległości 5-20 cm).
Są dni kiedy to działa całkiem dobrze.
Szczególnie jak przynętą jest ... 1-2 ziarnka kuku, białe urwisy lub kanapka z wkładką mięsną.

;)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wafters "uciekający" z podajnika
« Odpowiedź #31 dnia: 28.02.2023, 11:18 »
Dużo dobrych wpisów z którymi się zgadzam. :bravo: :)

Odniosę się do jednego elementu.
Przynęta w podajniku czy obok, i ewentualnie jak daleko obok.
Ja łowię prawie zawsze z przynętą w podajniku (mój główny cel karpie 5 kg+).
Ale jak poluję na jesiotry to najczęściej poza podajnikiem.

Obserwuję też połowy wędkarzy co regularnie łowią z przynętami poza podajnikiem (odległości 5-20 cm).
Są dni kiedy to działa całkiem dobrze.
Szczególnie jak przynętą jest ... 1-2 ziarnka kuku, białe urwisy lub kanapka z wkładką mięsną.
Ja nie zauważyłem różnicy na swoich wodach. Zawsze uważałem, że przynęta w podajniku ma służyć temu, żeby ograniczyć możliwość splątania zestawu i nic więcej. Bo sam ruch wody wymyje przynęte na długość przyponu w wodzie. Przynęta na środku podajnika w wodzie ma sens, jeżeli branie następuję do 5 minut - czyli typowe angielskie łowienie. U nas to nie ma sensu, bo brania następują niekiedy po kilku godzinach, w zależności jak kto często przerzuca.
Do tego jak ktoś źle przygotuje mieszankę to już po wpadnięciu podajnika do wody przypon wyskoczy z podajnika. W szczególności na głębszych wodach typu 4-5m
I teraz pytanie: czy do podajnika dodajesz kilka przynęt (kuku, pellet 6mm) czy tylko stosujesz zanęte,pellet z samą przynętą? Jak się sprawdza jeden i drugi sposób?

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 898
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wafters "uciekający" z podajnika
« Odpowiedź #32 dnia: 28.02.2023, 11:57 »
1. mimo, że poluję na średnie ryby + to przerzucam co 10-20 min (wyjątkowo przy bardzo ostrożnych braniach 30 min), zależnie od sytuacji, na wodach 4-10 ha, czasem dłużej - oczywiście jak łowię koszykami do metody z rzutu, a nie z wywózki lub ... "wynioski" (tak też łowię na niektórych miejscówkach)

I teraz pytanie: czy do podajnika dodajesz kilka przynęt (kuku, pellet 6mm) czy tylko stosujesz zanęte,pellet z samą przynętą? Jak się sprawdza jeden i drugi sposób?

bardzo różnie zależnie od warunków,
pellet 2 mm - zawsze, inne dodatki zależnie od sytuacji,
ogólne proporcje w ostatnich 2-3 latach, pellet : zanęta + inne itemy od 100:0 do 50:50, najczęściej 70:30
;)