Autor Wątek: Mini prezentacja Jaxon Float Academy Travel Mino 360/40  (Przeczytany 2635 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Korzystając z przymusowego postoju u Niemca, postanowiłem spróbować zrobić krótką prezentację teleskopowego kijka Jaxon Float Academy Travel Mino w wersji 3,60 10-40g. Zaznaczam, że nie przepadam za teleskopami, ale mają niezaprzeczalną zaletę w postaci krótkiego składu, co było dla mnie głównym argumentem za zakupem tej wędki. Proszę też o wyrozumiałość, bo jakość zdjęć nie powala, a moja recka też pozostawia wiele do życzenia.

Kijek zakupiłem z zamiarem wożenia go ze sobą w ciężarówce i bardzo rzadkie wyciąganie go celem zabawy z płotkami czy innym  białorybem. Pod warunkiem że znajdę kawałek wody gdzie będę mógł go rozwinąć, ale to już inna bajka

Teraz do rzeczy.

Wędkę kupiłem w Fishing Marcie za kwotę 130zł, czyli mniej więcej za tyle samo co wyszłoby z alledrogo z przesyłką, tyle że miałem możliwość organoleptycznie "pomacać" czy będzie mi leżał w ręku

Kijek otrzymujemy w parcianym pokrowcu, a kapturek ochronny na przelotki jest bardzo solidny.
Kij ma 53cm w składzie bez kapturka i 55,5cm z kapturkiem. Według producenta jest to 56cm, więc tu już jest plusik. Wagi nie mam ale subiektywnie mogę stwierdzić, że jest bardzo lekki i waga podana przez producenta (185g) może być realna.

Liczba segmentów to 11szt, a liczba przelotek to 7szt. Przelotki dość dobrze rozmieszczone.

Uchwyt na kołowrotek typowy do bolonki.
JINBO-S6 (pewnie jakiś chinol) wydaje mi się solidny, dobrze trzymający młynek.

Wędka ma ugięcie szczytowe, ale nie jest kijem od szczotki i jak na tak dużą ilość segmentów na stosunkowo niezbyt długim kiju przyjemną pracę.

Kij stworzony do połowu niedużych ryb metodą spławikową, a od biedy ogarnie też lekki grunt z koszyczkiem. Przy ewentualnym spotkaniu z kilku kilogramowym i silnym bonusem sobie poradzi, ale będzie to trochę trwało, bo nie czuć w nim zbyt dużych rezerw.

Z kijkiem byłem już raz nad wodą i na jego koncie jest już ponad 100 płoci, wzdręg, uklei i parę kiełbi i okoni. Największe płocie miały około 30cm i kij bardzo fajnie już pod taką rybką pracuje, dając dużo przyjemności z holu. Zresztą, każda rybka daje frajdę, bo czuć każdy zryw - nawet maleństwa
Za parę godzin wędkowania nie był męczący.

Na zdjęciach:

Wędka z pokrowcem i długości w składzie,

Wyważenie kija pod kołowrotkiem Ryobi Virtus 2000,

Praca kija pod obciążeniem butelką z około 0,5l wody,

Jedna z rybek.

Ogólnie kijek zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie i patrząc na to, że to teleskop, jego praca jest przyjemnym zaskoczeniem.

Jeśli ktoś poszukuje wędki, którą będzie mógł wrzucić do bagażnika, czy na górne łóżko i raz za czas z niej skorzystać, to będzie to dobry wybór. Kijek zajmuje bardzo mało miejsca, nawet z podpiętym młynkiem.

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline mirek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 234
  • Reputacja: 80
Odp: Mini prezentacja Jaxon Float Academy Travel Mino 360/40
« Odpowiedź #1 dnia: 30.05.2019, 19:25 »
Za nieduże pieniądze może być fajna zabawa. :thumbup:

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mini prezentacja Jaxon Float Academy Travel Mino 360/40
« Odpowiedź #2 dnia: 30.05.2019, 19:47 »
Dzięki za prezentację, Patryk! :thumbup: :thumbup:
Fajnie, że znalazłeś kijek jakiego szukałeś! Oby teraz było jak najwięcej okazji, by go wykorzystać :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 199
  • Reputacja: 894
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mini prezentacja Jaxon Float Academy Travel Mino 360/40
« Odpowiedź #3 dnia: 30.05.2019, 19:57 »
:bravo: :thumbup:
Maciek

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Mini prezentacja Jaxon Float Academy Travel Mino 360/40
« Odpowiedź #4 dnia: 30.05.2019, 20:41 »
Super sprawa
Dzięki za recenzje

Wysłane z mojego EML-L09 przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Mini prezentacja Jaxon Float Academy Travel Mino 360/40
« Odpowiedź #5 dnia: 30.05.2019, 20:51 »
Świetna recenzja Patryku :beer:,łapsia poszła a kijek robi robotę i spełnia twoje oczekiwania a to najważniejsze :thumbup:

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Mini prezentacja Jaxon Float Academy Travel Mino 360/40
« Odpowiedź #6 dnia: 30.05.2019, 21:09 »
Za trud :bravo: i :thumbup: Przekonałeś mnie. Kolejna będzie właśnie ona.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.