Autor Wątek: Garbolino Altima Picker 10 ft - mini test; porównanie z 10 ft Acolyte Ultra  (Przeczytany 4448 razy)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Kij wpadł w moje ręce całkiem przypadkiem, wcześniej nawet o nim nie myślałem. Gdy go wziąłem do ręki od razu wiedziałem że to jest to.

Oto mini porównanie do Acolyte Ultra 10 ft:

Oba kije są piękne, mnie osobiście bardziej wpada w oko Altima:

Rękojeść to fajne połączenie super jakości pianki z korkiem.


Blank jest minimalnie grubszy od tego z Acolyte. Całość jest dość minimalistycznie wykonana, jego odcień wpada w niebieski(znawca określił jako indygo). Altima jest dłuższa od Drennana  o jakieś 10cm,oczywiście bez szczytówek.


Przelotki Altima posiada 8(2,6), Acolyte 9(3.6). Garbolino posiada tylko jedną na podwójnej stopce, średnice pierwszej są podobne jednak ta w Drennanie jest na wyższej stopce. Na 2 sekcji natomiast Altima posiada wyżej osadzone przelotki.


Waga i wyważenie. Oba kije należą do kategorii piórkowych. Jednak moim zdaniem Garbolino jest odrobinie lepiej wyważone, Drennan troszkę bardziej ciąży do szczytówki. Rożnica jest naprawdę niewielka. Daiwa Match Winner 4012QDA  wyważa je podobnie(milimetry bliżej stopki w altimie).
Altima:

Ultra:


Praca obie wędki są do siebie zbliżone. Podczas wymachów na sucho nie ma jakiś dużych różnic. Obydwie posiadają spory zapas mocy w dolniku, Acolyte jest odczuwalnie minimalnie mocniejszy zaś Garbolino odrobinę szybciej gaśnie. Są to kije szybkie,progresywne co w obu przypadkach przekłada się na właściwości rzutowe. Nie mam pojęcia jak układ przelotek wpłynie na rezultaty Altimy ale nie powinna odbiegać od tych uzyskiwanych na Ultra .(Jak się uda to jeszcze dziś to sprawdzę)

Ugięcie z obciążeniem troszkę ponad 200g w obu kijach szczytówka 1oz.

Tu też kije nie odbiegają jakoś znacznie od siebie, Drennan jest  minimalnie mocniejszy na całej długości, w Garbolino zaś zapas mocy kryje się przy dolniku.

Na zdjęciach może tak tego nie widać ale  Altimia minimalnie głębiej pracuje na długości 2 składu od Ultra.
Acolyte:

Altima:


Podsumowując picker Garbolino wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ma on dla mnie to coś czego brakowało Acolytowi i czego szukałem. Odrobinę większej finezji a przy tym nie jest kluchą, tylko kijem szybkim takim jakie ja preferuje. Plusem także są szczytówki poniżej 1oz  dla mnie Drennan cierpi przez ich brak. Szczytówki są też kompatybilne z serią Precision, więc otwiera nam to dostęp do super czułych 1/4 oz, co dodatkowo
czyni z niego super broń przy połowie Płoci na wodach PZW.
 

Online Zbigniew Studnik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • No kill
  • Lokalizacja: Rybnik
  • Ulubione metody: feeder
Fajna recenzja. Tym bardziej godne uwagi, że seria altima jest prawie połowę tańsza od Drenana. Widać, że wędki mają wzięcie bo na Drapieżniku feedery już wyprzedane jeśli są tak udane jak picker to może być petarda. Oby uzupełnili magazyny, bo gdzie indziej nie da się ich kupić.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Dobra recenzja. Ładne porównanie obu wędzisk.
Mamy teraz tyle wspaniałych wędek do wyboru. Kiedyś oo takich można było pomarzyć.
Teraz mamy wędki, a marzymy o rybach :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Świetne porównanie :thumbup: Wędka prezentuje się naprawdę zacnie :)
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Bartek.B

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 440
  • Reputacja: 451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Super :thumbup:. Teraz to dopiero będą dylematy :) Piękne jest to, że każdy szuka czego innego i nawet w tak topowych wędkach zawsze znajdzie się jakieś ale, które zadecyduje o wyborze.

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 060
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Świetna robota :thumbup:
Tomek

Offline Buba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 772
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: bat i feeder
Mam poprzednika tej Altimy - Tectra Carp picker, 10ft, szczytówki 1/4. 1/2, 3/4 oz, też jestem zadowolony, mój flagowy kij. Gdy wezmę go nad wodę, reszta sprzętu leży na podpórkach bez brań, a on zawsze coś "udoi" ;) Leciutki, delikatny, piękne ugięcie. Garbolino robi fajne pickerki. Leci :thumbup:

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Też mam picera Garbolino - tyle że Flash 270 cm. Dałem za niego 108 zł w Drapieżniku. Sprawdza się tak dobrze,że nie widzę potrzeby kupować droższego kijka do finezyjnego łowienia...A naprawde jestem wymagający i nie łatwo mnie zadowolić.

Offline Tasior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rzeszów
  • Ulubione metody: method feeder
Dzisiaj u mnie wjechała też Altima. Piękny kijek, rozdziewiczony na leszczu i krąpiach. Rzucałem koszyczkiem 20g L plus towar i to już chyba max. Zawsze łowię lżej ale wodę z zalewu puscili i darło ;)
Adam

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Świetne porównanie łapka leci :thumbup: Garbolino robi super kijki ;)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Świetne porównanie i kijki Mnie osobiście z Twojego opisu bardziej by podszedł Garbolino Niech się sprawują jak najlepiej

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀