Autor Wątek: Nowa zanęta Lorenca do method feeder  (Przeczytany 70781 razy)

Offline Tomek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 391
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #15 dnia: 10.01.2016, 22:30 »
Ja też bym się nie spodziewał, że będzie tanio. Opakowania mają być po 700 gr, cena zakupu jednego opakowania będzie niższa, ale suma 3 x 700 gr może wynieść tyle lub prawie tyle co MMM. Pojawią się opakowania w sklepach, wtedy będzie można skomentować cenę, zacznie się sezon wtedy sprawdzi się jakość.
Pozdrawiam
Tomek

Offline Martinus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 624
  • Reputacja: 108
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #16 dnia: 10.01.2016, 22:37 »
Panowie nie ma co się podniecać zbytnio. Najpierw niech wejdzie na rynek i niech ktoś zrobi jakieś testy , później będzie można dyskutować .

Mimo że pellety im się jakoś udały to ja i tak używam tych z UK. Ktoś tu wspomniał o 20 zł za 1kg , a przecież z Sonu czy Dynamite kosztuje ok 39 zł za 2 kg to wyjdzie to samo ;)

Wątpię w to że przebije MMM czy Sonu w którym jest darmowy podajnik.

Po moich wielu testach z "polskimi" zanętami do methody teraz sceptycznie podchodzę do takich wynalazków i tym razem nie nastawiam się że to będzie jakiś wielki bum .
Z poważaniem Marcin

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #17 dnia: 10.01.2016, 22:43 »
Nikt się zbytnio niepodnieca zobaczymy jak wyjdzie w "praniu" ;)

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #18 dnia: 10.01.2016, 23:02 »
Cytuj
Co by nie pisać pellet mają rewelacyjny

 też się zgadzam , dziesiątki kg zużyłem w 2015 roku. Z tym ,ze to produkt importowany i konfekcjonowany przez Lorpio. A z tego co Major pisze to Piotr sam stworzył nowe zanęty. :)

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #19 dnia: 11.01.2016, 00:02 »
pożyjemy zobaczymy ,podobno Carp Zoom też ma całkiem niezła zanętę, 4 smakach i w całkiem dobrej cenie po 15 zł za 1 kg,a importuje go Jaxon.Niech to będzie taki wyznacznik miejmy nadzieje dla Lorpio.

Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #20 dnia: 11.01.2016, 00:23 »
 Widzę kolega absolutnie nie zrozumiał mojego posta ;) ale to już noc :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 636
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #21 dnia: 11.01.2016, 00:47 »
Co do pelletu to myślę, że Lorpio bierze go z jakieś fabryki robiącej podobne rzeczy na rynek UK - wygląd podobny, co ważniejsze - cena również. Z zanętami jednak może być inaczej myślę, ze będą lepsze niż polska konkurencja.
Co do tego 'lepsze od angielskich' to przyznam, iż jest to mocno powiedziane. Przebić Swim Stima czy MMM będzie ciężko :D  Ale kto wie?

Przyznam się Wam, że czekałem na coś takiego dwa lata. Jak zwykle Lorpio stanał na wysokości zadania, niby późno ale pierwszy :thumbup: Zadziwiające jak mało polskich firm wyczuwa trendy, co? W ciemno stawiam, że będzie to w końcu pierwsza zanęta 'niespożywcza', zapewne hit na rynku. I o to chodzi. Konkurencja będzie musiała nadrabiać 'tyły', dla nas wędkarzy oznacza to większy wybór i niższe ceny. Oby tylko ta zanęta nie była lepsza od angielskich, bo będzie zbyt droga  :D
Lucjan

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #22 dnia: 11.01.2016, 01:02 »
Pan Lorenc po prostu musi wyjść na przeciw oczekiwaniom klienta :) Zresztą trochę puźno, Traper, Boland, Gutmix wcześniej zaczęły robić mieszanki do metody. Nawet wspomniany Jaxson w ubiegłym sezonie handlował miksem carpzooma, właśnie pod metod feeder. Najważniejsze, że powstaje konkurencja a firmy walczą o kupców :thumbup: Dla wędkarzy to dobra wiadomość, będzie w czym wybierać :)

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #23 dnia: 11.01.2016, 01:20 »
Zresztą trochę puźno, Traper, Boland, Gutmix wcześniej zaczęły robić mieszanki do metody.
Ale kolego co to są za mixy,do Carp zooma nawet polotu nie maja :thumbdown:, a gdzie do Dynamita bądź Sonu.I co z tego że będą mixy na maczkach "Czereśniaki" i tak nie ogarną .Przyjdą ludzie i wezmą Trapera lub Gutka i powiedzą że na  to bierze,a na tamto szkoda kasy.Jak patrzę na wędkarzy z mojego koła,to może jeszcze jeden co łapie na methode,bo reszta (elita z koła) pochłonięta batem lub tyczka, bo im łoi dupe 50-latek i tylko licza jak mu sie noga powinie bo zgarnia im nagrody na zawodach.

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #24 dnia: 11.01.2016, 01:26 »
Zresztą trochę puźno, Traper, Boland, Gutmix wcześniej zaczęły robić mieszanki do metody.
Ale kolego co to są za mixy,do Carp zooma nawet polotu nie maja :thumbdown:, a gdzie do Dynamita bądź Sonu

Nie opiniuje tu skuteczności zanęt, temat nie o tym ;) Chodzi o fakt konkurowania ze sobą różnych marek. Aczkolwiek kiedy zaczynałem zabawę w method feeder, bazowałem na zanęcie Trapera. Skopex-ryba w połączeniu z drobnym pelletem no name, dał mi pierwsze rybki na metodę :) 

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 636
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #25 dnia: 11.01.2016, 01:29 »
Chodzi mi bardziej o prawdziwą zanętę do Metody, na wzór MMM :)  Tamte to chyba tylko spożywki. Tak mi się wydaje, bo byłoby o nich coś więcej słychać u nas na forum :)

Nie pamiętam jaką zanętę kupiłem do Metody w Polsce, pamiętam, że był to 'halibut'. Polski halibut, czyli w spożywkę ktoś władował jakiegoś aromatu. Jednak jest wielka różnica pomiędzy zanętą z mączek rybnych naturalnie dających rybą, niż takim 'halibutem'... Dla mnie miało to mało wspólnego z halibutem, bardziej z samym butem :D

 Co do zanęty - wystarczy zmielić zwykły pellet karpiowy, dodać do niego 'to i owo' - i jest świetna zanęta. Kolejna to zmielony pellet halibutowy plus 'to i owo'.  Dodatek mączki krylowej - kolejna zanęta, w kolorze czerwonym. Dodatek betainy - i jest zanęta w kolorze zielonym. A co jeżeli zacznie się mielić pellety owocowe i dodawać do zwykłych lub halibutowych? Ja mam w głowie z 5 lub 6 ciekawych receptur :D
Lucjan

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #26 dnia: 11.01.2016, 01:33 »
To gadaj z Lorencem,i mamy gotowca ;) pod szyldem"LUKPIO" ;D

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #27 dnia: 11.01.2016, 01:41 »
Hehe oczywiście się z Tobą zgadzam Lucjan ;) To czym do tej pory krajowi producenci nas raczyli, nawet nie stało koło dobrego miksu do metody ;)
Osobiście się o tym przekonałem w ubiegłym sezonie. Zrozumiałem o co kaman, gdy po raz pierwszy użyłem baitecha ;) Aczkolwiek jest progres i to cieszy.  Nawet taka nowinka karpiowa jaką jest firma genesis carp, ma już w asortymencie miksy robin red, greenbetaine itp. Sam nie używałem ale mam ją w stacjonarnym, a jak zauważyłem w necie koledzy z FTR łowili na nią sukcesywnie. Wszystko to jest wynikiem mody na metodę, jak ktoś wie na czym bazować znajdzie ofertę dla siebie :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 636
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #28 dnia: 11.01.2016, 07:15 »
Lorpio opracowywało już od jakiegoś czasu, bo to jest trochę roboty, od testów, opracowaniu wszystkiego, uzyskaniu wszelkich pozwoleń po uruchomienie produkcji...

Pamiętam jak kiedys oglądałem film Lucia z jego zawodów, bodajże pierwszej edycji, i tam Gutkiewicz nęcił pelletem swojej produkcji. Pomyślałem wtedy, że Metod Mix już pewnie  jest w opracowaniu i lada moment ujrzy światło dzienne. A tutaj nic... :D

Najbardziej mnie zastanawia, dlaczego polskie firmy stoją w miejscu, tak wiele z nich. Przecież podstawą rozwoju i zapewnienie zysków ze sprzedaży,jest wdrażanie nowości. Czyli się szuka... A gdzie szukać? Wiadomo - podgląda się osiągnięcia innych firm, zwłaszcza z Wysp czy Francji. Ja widzę u siebie wyścig zbrojeń kilku potentatów 'zanętowo-przynętowych'. Pojawił się Swim Stim, później Sonu wprowadza paczki 2 kg w cenie mocno niższej, zaczynają się inne kompozycje, tak jak były teorie, że nie łączy się konopi z pelletami, zrobiło to Sonu, odpowiedź konkurencji to kolejne rzeczy. Wszedł kryl, miks 'pikantna kiełbasa' (u Sonu pikantne mięso) i tak dalej i dalej. Non stop coś nowego. Sensas dostał tak po tyłku, że dopiero niedawno nadrobił zaległości zanętami rybnymi w paczkach 2 kilo, odmiennymi dla kontynentu.
A w Polsce? Gutkiewicz coraz gorszy, reszta śpi... Wykorzystuje to Lorpio, mocno uderza, po wprowadzeniu pelletów i swoich przynęt mocno zdeklasował rywali. Jako jedyny, oprócz karpiowych firm o których wspominacie, idzie tropem firm z czołówki... Ale i tak trochę późno :)

Błędem wielu firm w Polsce jest robienie zanęt pod wyczynowców, takie jest moje zdanie. Niestety, mamy sporo idealnych zanęt pod wyczynowy spławik, a prawie nic pod skuteczny feeder. Z jednej strony kompozycje najwyższych lotów (ale za jaką kasę! :o ), a z drugiej jakieś byle co (w uproszczeniu). Dlatego między innymi brakuje polskiej ligi feederowej, mocnych drużyn spod znaku Trapera, Lorpio czy Bolandu, które są w spławiku. Co mnie mocno dziwi, bo jeżeli chodzi o sprzedaż, to wyczyn to kilka tysięcy zawodników, z których połowa i tak używa 'swojego', feeder zaś to jedna z najpopularniejszych technik łowienia, na dodatek komercji jest coraz więcej, sląbe wody PZW wypędzają tam wędkarzy, tych łowisk będzie coraz więcej, a tam wcale tanizna się nie sprawdza dobrze. Dlatego mamy tak długo prymat rurki antysplątaniowej, sprzedawanej wciąż w wielkich ilościach (połowa moich znajomych w UK ich używa i jest mocno do nich przywiązana nawet) ;) Zamiast szukać nowych dróg, to eksploatuje się stare. I dlatego właśnie Lorpio 'spija śmietankę' :bravo:


Ma nadzieję, że SiG będzie miał swój mały wkład w wyścig zbrojeń polskich firm, z których ktoś zaglądnie tu od czasu do czasu i poczyta, czego szukają i czego chcą polscy wędkarze. Powoli robi się ciaśniej na rynku, i 'rozwój' polegający na wdrażaniu zanęt coraz tańszych i coraz gorszych jakościowo może się zamieni na szukanie tych najskuteczniejszych. Bo ilość towaru wrzucanego do wody nie oznacza wcale ilości złowionych ryb, wręcz przekraczanie pewnej ilości może oznaczać wyniki coraz słabsze, jakość jest istotna...
Niektóre sklepy już podglądają u nas mam wrażenie 'co w trawie piszczy' i ładnie się ustawiają pod klienta (predator chociażby, big fisz). No i chyba o to chodzi, aby robiono wszystko pod klienta, nieprawdaż? :)

Lucjan

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowa zanęta Lorenca do method feeder
« Odpowiedź #29 dnia: 11.01.2016, 07:58 »
Też mam taką nadzieję :)
Robert