Autor Wątek: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?  (Przeczytany 10417 razy)

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #15 dnia: 02.07.2016, 21:25 »
Wczesną wiosną sprawdziła mi się Traper płoć ochotka.
Ogólnie nie lubię zanęt Trapera, bo każda partia inaczej wygląda, a niektóre, tak jak lin, karaś, marcepan, inaczej pachnie.
Feeder & spinning

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #16 dnia: 21.07.2016, 07:45 »
Ja osobiście nie trzymam się  wersji lin karaś więc takie rybki będą.
10lat temu łowiłem na Trapery bo sklepie u mnie w mieście nic innego nie było.

Dziś  technika  poszła do przodu i jest dużo  lepszych marek i wcale niw dużo  droższe.


Zaneta  jest tylko głównym składnikiem naszej"zanęty"
Nawet z samych otrębów jesteśmy w stanie  wyczarować cuda , grunt  to odpowiednie dodatki i przygotowanie.


połamania

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #17 dnia: 21.07.2016, 08:38 »
Co do Trapera. To wielu moich kolegów łowi ich zanętami na zawodach. Nie na każdej wodzie się sprawdzają. Są różne opinie o powtarzalności, o tym, że widuje się śmieci itp.
Ja nigdy nie zauważyłem nic złego w ich zanętach, może dlatego, że za często ich nie używam. Dodatki mają dobre.

Generalnie sama zanęta to nie wszystko. Ważna jest odpowiednia taktyka i odpwiednie jej przygtowanie. Trzeba testować, sprawdzać, modyfikować i "mieszać" pod sytuację nad wodą.
Widać to bardzo dobrze po drużynie Trapera, która w tej chwili jest najlepszą drużyną w Polsce a ich ostatnie wyniki można zaliczyć do totalnego zmiażdżenia kolegów na zawodach.
Cała drużyna łowi równo. Trenują nad wodą, wyciągają wnioski, każdy wtrąci swoje trzy grosze i opracowują najbardziej skuteczną taktykę.

http://trapersiedlce.pl/Aktualnosci,69


Myślę, że zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna. Kwestia tego, na ile potrafimy z niej tę skuteczność wykrzesać i czy woda nam na to pozwoli.
Nigdy nie interpretowałem skuteczności zanęty przez pryzmat łowionego gatunku ryb. Mam na myśli, że kiedy nęcę zanętą lin-karaś i nie łowię linów czy karasi to nie twierdzę, że zanęta nie jest skuteczna bo przecież tych ryb w moim łowisku może w ogóle nie być? Może nie żerują, może są w innym miejscu. Może coś zrobiłem źle, podałem źle zanętę, dałem za mało robaków, może wypłoszyłem ryby poprzez złą taktykę. Może niepotrzebnie dodałem czegoś, co rybom się nie spodobało?

Dyskusje na temat skuteczności zanęt są bardzo trudne a sama ocena nigdy nie będzie miarodajna. Najzwyczajniej w świecie, każdy z Nas miał, łowiąc na tę samą zanętę, jednego dnia rewelacyjne wyniki a drugiego zupełnie marne. Łowiąc w tym samym miejscu, dokładnie tak samo. No i teraz, jeśli trafił bym tylko na te dni słabe, mógłbym stwierdzić, że zanęta się nie sprawdza, że nie jest skuteczna. No ale co kiedy jednego dnia łowimy do oporu a innego nic? Zapala się czerwone światełko. Kurde, może to nie zanęta...
Grzegorz

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #18 dnia: 21.07.2016, 08:57 »
Grzesiu rozumie że żartujesz pisząc o drużynie Trapera :D Mam na myśli łowienie drużyny na produktach sprzedawanych w sklepach.
Dla porównania to tak jakby zespół rajdowy który reklamuję różnych producentów ( oleje, opony,części zamienne  ) ścigał się na produktach ogólnie dostępnych w sklepach (nie ma możliwości ukończenia odcinka specjalnego; mam na myśli zawody rangi WRC,ERC,IRC czy nasz RSMP )
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #19 dnia: 21.07.2016, 09:08 »
Nie napisałem, że drużyna Trapera łowi zanętami, które są sprzedawane w sklepach, zauważ. Napisałem, że są dobrą drużyną i podałem powód tego, skąd to się bierze.

Wiadomym jest, że mieszanki na zawody to nie to samo. Z resztą, kiedyś już o tym pisałem. Miałem z resztą zanęty "sklepowe" i takie, które były przygotowane dla zawodników na zawody (w tych samych paczkach) i wiem jaka jest różnica ;)

Ale to wszystko nie jest istotne. Bo niezależnie od tego czym łowią, ich współzawodnicy mają dostęp do takich samych produktów. W mojej wypowiedzi chodziło mi o to, że to nie zanęta i jej skład jest kluczem ale człowiek, wędkarz, drużyna, która wie jak łowić, czym łowić i rozumie wodę. Wtedy osiąga się wyniki i łowi skutecznie. W przypadku drużyny Trapera widać to doskonale. A sukcesu z pewnością nie zawdzięczają cudownej zanęcie tylko swojej wiedzy, doświadczeniu i wspólnie opracowanej taktyce. Bo nie ma idealnej zanęty na każdą wodę. Są natomiast doświadczeni wędkarze, którzy potrafią taką "namieszać" pod z góry obraną taktykę łowienia na konkretnej wodzie.
Grzegorz

Offline jean72

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 157
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #20 dnia: 21.07.2016, 09:29 »
Tak Grzesiu ja to wiem Ty to wiesz ale czytając Twój poprzedni wpis ktoś mniej zorientowany mógł odnieść wrażenie że najlepsze w Polsce zanęty to Traper ;D :P

-"Wczesną wiosną sprawdziła mi się Traper płoć ochotka.
Ogólnie nie lubię zanęt Trapera, bo każda partia inaczej wygląda, a niektóre, tak jak lin, karaś, marcepan, inaczej pachnie." - Spróbuj Harisona Silver Lin-Karaś zielony nie będziesz zawiedziony :)
Takie jest moje zdanie na ten temat i nikt nie musi się z nim zgadzać

Offline fEeDeReK

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 248
  • Reputacja: 60
  • Wędkuj, a będą ryby :))))
  • Lokalizacja: Zamojszczyzna
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #21 dnia: 21.07.2016, 09:46 »
Tak Grzesiu ja to wiem Ty to wiesz ale czytając Twój poprzedni wpis ktoś mniej zorientowany mógł odnieść wrażenie że najlepsze w Polsce zanęty to Traper ;D :P

-"Wczesną wiosną sprawdziła mi się Traper płoć ochotka.
Ogólnie nie lubię zanęt Trapera, bo każda partia inaczej wygląda, a niektóre, tak jak lin, karaś, marcepan, inaczej pachnie." - Spróbuj Harisona Silver Lin-Karaś zielony nie będziesz zawiedziony :)

Może kiedyś ;) obecnie używam jeszcze tańszej zanęty od trapera na liny i karasie i co najważniejsze, zawsze tak samo wygląda i pachnie ;D
Feeder & spinning

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #22 dnia: 16.08.2019, 20:56 »
Odświeżam temat z nudów. Jeśli ktoś nadal by się zastanawiał, czy opłaca się kupować tą zanętę... niedługo robię ponowne zakupy na ok 60 kg :)

Zanęta nie ma sobie równych na lina.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 253
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #23 dnia: 16.08.2019, 21:13 »
Jest wątek poświęcony linowi i karasiowi i może bardziej należało tam wrzucić taka informacje niż odgrzebac wątek po 3 latach by nic nowego w nim nie napisać.

Jeśli taka praktyka spowszechnieje to zrobi się niezły burdel na forum...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 602
  • Reputacja: 1121
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #24 dnia: 16.08.2019, 22:16 »
Zanęta nie ma sobie równych na lina.

Równych sobie może nie ma, ale do Sensasa 3000 Tanches czy Browninga Champion's Choice Tench trochę jej brakuje.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #25 dnia: 16.08.2019, 22:26 »
Zanęta nie ma sobie równych na lina.

Równych może nie ma, ale do Sensasa 3000 Tanches czy Browninga Champion's Choice Tench trochę jej brakuje.

Tylko, że pod względem porównania cena/jakość wydaję mi się, że traper wygrywa. 22 zł za 1 kg sensasa to sporo.

Edit: sprawdzałem tylko 1 sklep. Na innym było 2,5 kg za 16 zł więc może...

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #26 dnia: 16.08.2019, 22:52 »
Zanęta nie ma sobie równych na lina.

Równych może nie ma, ale do Sensasa 3000 Tanches czy Browninga Champion's Choice Tench trochę jej brakuje.

Tylko, że pod względem porównania cena/jakość wydaję mi się, że traper wygrywa. 22 zł za 1 kg sensasa to sporo.

Edit: sprawdzałem tylko 1 sklep. Na innym było 2,5 kg za 16 zł więc może...
Nie wygrywa nawet w klasie ekonomicznych. Jest Zielony Nysztal Lin-karaś czy Venir z serii Efekt lin-karaś i one biją tego trapera na głowę. Nie dużo drożej masz Lorpio Super a ta to już zanęta git. 

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #27 dnia: 17.08.2019, 09:20 »
Na moim łowisku akurat traper biję na głowę inne zanęty.

Ale gdy dodaję melasy

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #28 dnia: 17.08.2019, 09:58 »
... wówczas wszyscy zastygają w napięciu.

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 491
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Czy zanęta Traper Lin-Karaś jest skuteczna?
« Odpowiedź #29 dnia: 17.08.2019, 19:32 »
... wówczas wszyscy zastygają w napięciu.

 :thumbup:

Teraz wiadomo dlaczego innym ryby nie biorą ;)