Autor Wątek: Ciekawe filmy  (Przeczytany 1371933 razy)

Offline kop3k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 488
  • Reputacja: 320
  • Płeć: Mężczyzna
  • Amat Victoria Curam
    • Galeria
  • Lokalizacja: UK London
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1335 dnia: 25.06.2016, 22:22 »
Przy emocjonującym holu? Tylko w teorii masz rację, Kamilu. Każdego ponoszą emocje. ;) Ja też się ciut dziwię temu rozwiązaniu. To spora betoniara, powinna mieć stabilne zwijadło.
W takim razie nie jestem każdy :P
Poza tym łamane rączki to aktualny trend karpiowy więc plus dla firmy za podążanie za trendami.
Powiedzmy sobie szczerze, przykładowy brytyjski karpiarz kupuje kołowrotki na 3 sezony.
Bo albo wyjdzie nowa Daiwa/Shimano albo zajedzie poprzednie więc żywotność powyżej 3 lat nie jest wymagana.

Poza tym w najbardziej wymagających konstrukcjach młynków czyli w kołowrotkach spiningowych też masz te rozwiązanie np TP vanquish czy Stella.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1336 dnia: 25.06.2016, 23:34 »
Przy emocjonującym holu? Tylko w teorii masz rację, Kamilu. Każdego ponoszą emocje. ;) Ja też się ciut dziwię temu rozwiązaniu. To spora betoniara, powinna mieć stabilne zwijadło.
W takim razie nie jestem każdy :P
Poza tym łamane rączki to aktualny trend karpiowy więc plus dla firmy za podążanie za trendami.
Powiedzmy sobie szczerze, przykładowy brytyjski karpiarz kupuje kołowrotki na 3 sezony.
Bo albo wyjdzie nowa Daiwa/Shimano albo zajedzie poprzednie więc żywotność powyżej 3 lat nie jest wymagana.

Poza tym w najbardziej wymagających konstrukcjach młynków czyli w kołowrotkach spiningowych też masz te rozwiązanie np TP vanquish czy Stella.
Jestem subiektywny w ocenie. Bo jestem wrogiem tego patentu. Został stworzony dla leni i nygusów. ;) To rozwiązanie dla wędkarzy sporadycznie wędkujących. Nie ma racji bytu, dla ludzi o wyczulonym zmyśle luz, i intensywnie wędkując wykorzystujących swój sprzęt. Kamilu! Jesteś fachman w nawijakach. Dasz głowę że ten patent przetrzyma 3 sezony intensywnego Karpiowania? ???
Arek

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1337 dnia: 26.06.2016, 04:50 »
Arek, a skąd Kamil ma to wiedzieć? :D
Zależy od stopu, z jakiego zostało to wykonane. Tylko. Jeśli z odpowiedniego, to przetrwa 10 lat. Jeśli z plasteliny, to po pierwszym wypadzie pojawią się mikro luzy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Kadłubek

  • Gość
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1338 dnia: 26.06.2016, 06:36 »
Treść wpisu usunięta przez użytkownika.

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1339 dnia: 26.06.2016, 09:14 »
Przy emocjonującym holu? Tylko w teorii masz rację, Kamilu. Każdego ponoszą emocje. ;) Ja też się ciut dziwię temu rozwiązaniu. To spora betoniara, powinna mieć stabilne zwijadło.
W takim razie nie jestem każdy :P
Poza tym łamane rączki to aktualny trend karpiowy więc plus dla firmy za podążanie za trendami.
Powiedzmy sobie szczerze, przykładowy brytyjski karpiarz kupuje kołowrotki na 3 sezony.
Bo albo wyjdzie nowa Daiwa/Shimano albo zajedzie poprzednie więc żywotność powyżej 3 lat nie jest wymagana.

Poza tym w najbardziej wymagających konstrukcjach młynków czyli w kołowrotkach spiningowych też masz te rozwiązanie np TP vanquish czy Stella.

Eee tam. Co ma sposób składania korbki do mocy czy jakości kołowrotka? ;)
Jak dobrze wykonane  i spasowane,oraz z dobrego materiału,to co się może złego stać? Przecież postęp musi być,wygoda,jakiś progres.Serwisuję 2 Daiwy Regal Z od kumpli ,którzy sporo zasiadek mają na koncie,a co za tym idzie ładnych karpików i amurów. Regal też ma korbkę szybkiego składania. I co? Ano nico ;) Jakiś mikroluz się pojawił,ale ledwie się go zauważa,a kołowrotki mają już ze 5-6 lat jak nic.

Okumy Trio to bardzo twarde i solidne maszyny,tyle tylko,że bardzo źle pracują "na sucho" - piszę jednak tylko o przednio-hamulcowej wersji i baitrunnerze. Nie wiem jak Trio Rex,nie "macałem" jej jeszcze (jest ich kilka rodzai - różne kolorki,niektóre niby pod karpia,inne na plażę/morze).
Nie podoba mi się do końca wielkość korpusu w tej Trio Rex, tzn stosunek wielkości korpusu(a co za tym idzie napędu) do wielkości rotora i szpuli ;)
Też sądzę,że sprzęt warty uwagi,ale póki co więcej nie mogę stwierdzić.
Czesiek

Offline Maro81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 966
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Drennan
  • Lokalizacja: Wroclaw
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1340 dnia: 28.06.2016, 16:50 »

Offline Majki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 011
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1341 dnia: 28.06.2016, 23:40 »

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1342 dnia: 28.06.2016, 23:47 »
Na zbiorniku nieopodal mnie już to nasi kulturalni i etyczni nurkowie wszystkie duże ryby kusza zatłukli, sama drobnica została. Zbiornik jest mały z czystą wodą zasilany wodą źródlaną i nie dość że wędkarze biorą wszystko na potęgę i nie patrzą na wymiary ochronne to jeszcze nurkowie wytłuką duże sztuki które na wędkę złowić trudno i jest studnia..... Połów z kusza to masakra jakaś dla mnie powinni tego zabronić albo zezwolenie powinno kosztować tyle że by się naszym świętym nurkom odechciało...
Paweł

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1343 dnia: 29.06.2016, 06:57 »
Rozmowa o kusznikach tylko wszystkim nerwy psuje. A przynajmniej mnie. Proszę sobie dać z tym spokój...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 535
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1344 dnia: 01.07.2016, 21:53 »

Offline michal28

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1345 dnia: 05.07.2016, 00:06 »

Offline Rafal_Rafal

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Marki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1346 dnia: 06.07.2016, 15:21 »

Chub

  • Gość

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1348 dnia: 12.07.2016, 17:28 »
Ciekawa technika łowienia feederem w małej rzece:

Offline Piitubski

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 25
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Ciekawe filmy
« Odpowiedź #1349 dnia: 13.07.2016, 20:30 »
Oto jak przebiegało spotkanie wędkarzy z władzami pzw: A taki jest obecny rybostan na Zalewie Zegrzyńskim: