Autor Wątek: Sezon na troć morską  (Przeczytany 1119 razy)

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Sezon na troć morską
« dnia: 18.12.2023, 21:11 »
Witam zaczyna się sezon na troć morską,ciekawi mnie czy latacie za troćką?Jesli tak jakiś przynęt używacie?,i jakie zestawy posiadacie na morską wodę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sezon na troć morską
« Odpowiedź #1 dnia: 23.12.2023, 10:19 »
Cześć.
Do tej pory chodziłem za trocią wzdłuż przymorskich rzek, ale w przyszłym roku (tj. 2024) chcę spróbować szczęścia właśnie z trocią morską.
Zainteresował mnie sposób na bombardę. Same bombardy już mam, ale czekam na muchy/streamery. Wykorzystam patyk do troci "rzecznych" - Daiwa Ninja X Spin 3,0m/30-60g + starego Zaubera 4000. No i jakieś śpiochy (mam problem z wyborem).
Jak zwykle: więcej sprzętu niż czasu, więc zobaczę, co z tego wszystkiego wyjdzie.

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Odp: Sezon na troć morską
« Odpowiedź #2 dnia: 23.12.2023, 13:39 »
Jakie muchy i skąd je kupujesz?

Offline JacekB

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Reputacja: 27
  • Płeć: Mężczyzna
Sezon na troć morską
« Odpowiedź #3 dnia: 23.12.2023, 14:17 »
Cześć.
Do tej pory chodziłem za trocią wzdłuż przymorskich rzek, ale w przyszłym roku (tj. 2024) chcę spróbować szczęścia właśnie z trocią morską.
Zainteresował mnie sposób na bombardę. Same bombardy już mam, ale czekam na muchy/streamery. Wykorzystam patyk do troci "rzecznych" - Daiwa Ninja X Spin 3,0m/30-60g + starego Zaubera 4000. No i jakieś śpiochy (mam problem z wyborem).
Jak zwykle: więcej sprzętu niż czasu, więc zobaczę, co z tego wszystkiego wyjdzie.
Tadziu my na Troć się kiedyś wybieraliśmy razem i się nie udało bo złamałem nogę ale co się odwlecze to nie uciecze,mam że nadzieję polecimy razem w tym sezonie trociowym.Kupiłem nowe wodery i okazało się że za małe,okres świąteczny i wymiana potrwa pewnie do nowego roku.A troć czeka bo nigdy nie udało mi sie złowićPonoć w śród trociowców chodzi powiedzenie że to troć wybiera kto ją złowi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sezon na troć morską
« Odpowiedź #4 dnia: 23.12.2023, 16:20 »
Jakie muchy i skąd je kupujesz?
Jestem głupi w tym temacie... Naoglądałem się filmików na YT i początkowo znalazłem muchy rurkowe na Allegro, ale w końcu zamówiłem zestawy na Ali.
https://pl.aliexpress.com/item/1005002493489793.html
https://pl.aliexpress.com/item/33042229253.html

i jeszcze zestaw takich cudaków
https://pl.aliexpress.com/item/1005005133962063.html

Co to jest warte, to się okaże. :facepalm:

Tadziu my na Troć się kiedyś wybieraliśmy razem i się nie udało bo złamałem nogę ale co się odwlecze to nie uciecze,mam że nadzieję polecimy razem w tym sezonie trociowym.Kupiłem nowe wodery i okazało się że za małe,okres świąteczny i wymiana potrwa pewnie do nowego roku.A troć czeka bo nigdy nie udało mi sie złowićPonoć w śród trociowców chodzi powiedzenie że to troć wybiera kto ją złowi

Racja! Przypomniałeś mi o tych planach!
Niestety, w międzyczasie, zrobiły mi się problemy z kostką w nodze (staw skokowy) i robienie kilometrów wzdłuż rzek - za trocią - jest dla mnie cholernie upierdliwe. Wręcz niewykonalne. Dlatego przyszedł mi do głowy sposób bardziej stacjonarny - ten morski.
Jacku, jakie śpiochy zamówiłeś? Ja zastanawiam się nad zestawem od Vision'a (gacie+buty), z przeznaczeniem do użycia raczej sporadycznego niż nagminnego.
Obserwuje info o troci w Inie i Redze. Wygląda to naprawdę bardzo słabo. Mało sztuk i z pleśniawką.
Może uda się w przyszłym roku zgadać na rybki z plaży? ;) Ja swoją już mam, i to fakt - ona wybrała mnie, a nie ja ją ;)

Offline Miwol

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 048
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: Piaseczno
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Sezon na troć morską
« Odpowiedź #5 dnia: 23.12.2023, 19:25 »
Również miałem problemy z kostką - naderwany staw skokowy. Znajoma terapeutka dała mi parę ćwiczeń, dzięki którym szybko wyszedłem na prostą. Jeśli chcesz, to możesz możesz do mnie napisać, to powiem, co i jak.
Pozdrawiam,
Michał

Złów i wypuść

Offline Lohi

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 470
  • Reputacja: 95
Odp: Sezon na troć morską
« Odpowiedź #6 dnia: 23.12.2023, 22:05 »
Ten 3 link z ali to chatterbaits : to jankeski wynalazek na erykanskiego bassa. Na trocie totalnie sie nie nadaje I do tego mało lotny.
Ten pierwszy link to tubowe na łososia , na speya (dwureczna muchówka) z rzeki. Mam takie i tak nimi łowiłem w Finlandii.

Ten drugi jest najbliżej do bombardy

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sezon na troć morską
« Odpowiedź #7 dnia: 24.12.2023, 10:26 »
Również miałem problemy z kostką - naderwany staw skokowy. Znajoma terapeutka dała mi parę ćwiczeń, dzięki którym szybko wyszedłem na prostą. Jeśli chcesz, to możesz możesz do mnie napisać, to powiem, co i jak.
Wysłałem PW.

Ten 3 link z ali to chatterbaits : to jankeski wynalazek na erykanskiego bassa. Na trocie totalnie sie nie nadaje I do tego mało lotny.
Ten pierwszy link to tubowe na łososia , na speya (dwureczna muchówka) z rzeki. Mam takie i tak nimi łowiłem w Finlandii.
Ten drugi jest najbliżej do bombardy
Dzięki.
Głupi płaci dwa razy, bo moje muchy już jadą.