Autor Wątek: Pellet na lina i leszcza  (Przeczytany 74176 razy)

Offline adrian28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 4
  • www.stawydebina.pl
    • Stowarzyszenie miłośników Dębiny
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pellet na lina i leszcza
« dnia: 17.11.2014, 21:24 »
Witam
Szukałem w sieci ale nic ciekawego nie znalazłem i dlatego pytam szanowne grono,jaki najlepszy pellet na lina i leszcza od początku wiosny aż po jesień,do Metody jak i na Spławik.Chodzi mi o smaki,zapachy,kolor, itp.
Pozdrawiam Adrian

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #1 dnia: 17.11.2014, 22:51 »
Tutaj masz dane z klubu łowców linów (Tenchfishers) w UK, zestawienie najskuteczniejszych przynęt:

1.   Białe robaki w kolorze czerwonym.
2.   Białe robaki (naturalne - białe).
3.   Kukurydza konserwowa.
4.   Kulki proteinowe (najlepsze z nich o smaku tutti-frutti).
5.   Kastery.

Na łowisku gdzie masz drobnicę i nie chcesz stosować białych robaków, kulki w kolorze czerwonym tutti frutti  - 8, 10 mm powinny byc idealne. Z pelletów polecam te które sa zapachowe, podane z miksem lub drobniejszymi pelletami. Kombinuj i szukaj które sanajskuteczniejsze - ja uzywałbym pelletu i kukurydzy razem na włosie  - wiele razy był to mój pewniak gruntowy. Najlepiej działał z pelletem truskawkowym z Sonubaitsa. To świetna rzecz - pellet jest bardzo oleisty i ma świetny aroamat, kukurydza zaś jest dobrze widoczna.

Jeżeli chodzi o leszcza, to tutaj używałbym przynet żółtych, bo to kolor który na leszcze świetnie działa. Z pelletów wiele działa  - u mnie pikantna kiełbasa wymiata, kryl tez daje radę. Na rzekach natomiast dobry jest halibut. Podobnie jak z linem kanapka pellet truskawka/kukurydza może świetnie zdać egzamin. Podobnie jak kulka z kukurydzą. Mielonka jest dobra na mętna wodę, z dodanym czosnkiem może naprawde świetnie działać.

Pomyśl tez o paście, jeżeli łowisz koszykiem lub nocą...  http://splawikigrunt.pl/przynety-i-zanety-szczegoly-203.html
Lucjan

Offline adrian28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 4
  • www.stawydebina.pl
    • Stowarzyszenie miłośników Dębiny
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #2 dnia: 20.11.2014, 22:43 »
Witam
wiadomo że białe robaki i kukurydza to podstawa ale chciałem się skupić wyłącznie na pellecie.
Znalazłem coś takiego, http://sklep-wedkarski-gozdawa.pl/sonubaits/przyneta-haczykowa/pellet-haczykowy-s-pellet.html
Luk, jak myślisz,nada się któraś z tych przynęt na lina i leszcza.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #3 dnia: 20.11.2014, 23:52 »
Ten pellet używam juz ponad 3 lata. Jak dla mnie jest to rewelacyjna przynęta, aczkolwiek ma swoje wady...

Przede wszystkim polecam truskawkowy tylko - innne mi sie nie sprawdzały. Zalegały tez na półkach w sklepie wędkarskim (inne smaki) - więc to tez coś znaczy... Sonubaits dziwnie produkuje te pellety. Dawniej był rozmiar 4 mm, którego nie dało sie prawie nabić na hak, bo pękał. SB juz go nie produkuje... Rozmiar 6 mm jest jakis mały  - i przy nabijaniu na hak w 50% rozpada się. Omijał bym ten rozmiar. Pozostaje 8 i 11 mm. I tu jest dziwna sprawa. Bo 8 jest za mały a 11 za duży! :) Ale polecam te dwa rozmiary. Ja specjalnie kupiłem malutkie wiertełko 1 mm lub nawet 0.75mm aby robic dziurę 'pilota' a później dopiero poprawiam zwykłym 1.5 mm wiertłem. Kanapka 8 mm z kukurydzą to w ogóle mega hit. Pellet po nasiśnięciu poci się - jest bardzo tłusty i świetnie aromatyzowany. No a kukurydza wiadomomo - świetnie widoczna. Pellet 11 mm mozna uzywac już pojedynczo, ale przy karpiowaniu lub nastawianiu sie na wieksze ryby też mozna go łączyć. Jest to inny rodzaj pelletu niż te z dziurką i ma wg mnie dobre rozwiązanie - olej w środku, który może nie smuzy - ale wabi...

Nie używam go przy Metodzie bo zbyt wiele jest 'zachodu' z jego nabijaniem

Co ważne - zawsze należy zamykac szczelnie paczkę, można nawet lekko pokropić pellety. Po pewnym czasie bowiem tracą swoją miekkość i są bardziej podatne na rozpadanie się. Partie sprzed 3 lat spokojnie przebijałem quick stopami, ostatnie juz takie nie są  i potrzeba delikatnej pracy wiertłem lub tez montażu na gumce.

Lucjan

Offline adrian28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 4
  • www.stawydebina.pl
    • Stowarzyszenie miłośników Dębiny
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #4 dnia: 26.11.2014, 13:11 »
Witam
Luk,znalazłem jeszcze jeden pellecik który mnie zainteresował i zastanawiam się czy nadał by się na wiosenne połowy leszczy i linów?
tutaj jest link do tego produktu http://sklep-wedkarski.info/konopie_&_kukurydza_amino_pellet_6mm_900g-8680i
Pozdrawiam Adrian

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #5 dnia: 26.11.2014, 13:32 »
To jest nowośc z DB - aczkolwiek nie zauważyłem aby się dobrze sprzedawała (rynek angielski jest nasycony). Jestem pewein, że nadaje sie bardzo dobrze, aczkolwiek trudno powiedziec mi cos więcej bo nie miałem z nim styczności,. Jeżeli chodzi o klasę pelletu i jego jakość to Dynamite Baits jest u mnie na pierwszym miejscu.
Na pewno oprócz normalnego nęcenia i wykorzystania - można go mielić - i będzie to świetny dodatek do zanęt!
Lucjan

Offline adrian28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 4
  • www.stawydebina.pl
    • Stowarzyszenie miłośników Dębiny
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #6 dnia: 26.11.2014, 13:43 »
Luk a sprawdzałeś może ten mięsny pellet DB
http://sklep-wedkarski.info/meatymiesny_pellet_8mm_900g-9956i

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #7 dnia: 26.11.2014, 17:43 »
U mnie go nie ma... W UK jest zbyt dużo firm aby zwykły sklep mógł wystawić wszystko, przynajmniej ja takie mam u siebie. Tej nowych serii mięsnej nawet nie widziałem na oczy przyznam szczerze. I trudno mi cokolwiek o niej powiedzieć. Na pewno w gazetach nie spotkałem się z żadnymi wzmiankami o tej serii - a często przy okazji połowu jakis ładnych rybek wędkarze mówią czego i ile używali... Tak więc sorki! :)
Lucjan

Offline adrian28

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 4
  • www.stawydebina.pl
    • Stowarzyszenie miłośników Dębiny
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #8 dnia: 27.11.2014, 00:17 »
Więc pozostało mi tylko kupić i przetestować a o rezultatach poinformuje szanowne grono :-)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #9 dnia: 27.11.2014, 00:27 »
Super pomysł! ;)
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #10 dnia: 27.11.2014, 08:41 »
Zastanawiam się nad kupnem Method Basic pellet 6-8mm Lorenca! Czy ktoś już może stosował to jako przynętę haczykową?
Arek

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #11 dnia: 27.11.2014, 09:52 »
Stosowałem 8mm na gumce do wagglera. Wydaje się, że jest w porządku ale jakiś "cudownych właściwości" trudno mu przypisać. Jeśli chcesz spróbować to chyba są dostępne opakownia 200g (ale nie jestem pewien ) więc na próbę
można wziąć. Parę rybek ( karpików, karasi ) na ten pellet złapałem więc na pewno ryb nie odstrasza.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #12 dnia: 27.11.2014, 11:01 »
Dzięki za info. W sklepie Trabucco widziałem te małe opakowania. Myślę że 8kę po przewierceniu da się na włosek nawlec!!
Arek

Offline Qarg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: 19
  • życie jest za krótkie żeby łowić tylko w weekendy
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #13 dnia: 27.11.2014, 11:34 »
Witajcie. miałem przyjemność łowić na
http://sklepwedkarski.info/konopie_&_kukurydza_amino_pellet_6mm_900g-8680i
efekty były bardzo dobre ( zakładałem na gumce bezpośrednio na hak ) pellecik bardzo fajnie puchnie i barwi wodę na żółto. W Polsce tez nie cieszy się on zainteresowaniem a powinien bo jest naprawdę dobry.
polecam 
Arek

Offline promek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 18
Odp: Pellet na lina i leszcza
« Odpowiedź #14 dnia: 27.11.2014, 11:41 »
Arunio
Ten pellet jest dosyć twardy i raczej na gumkę. O ile dobrze pamiętam to też kiedyś próbowałem go przewiercić i niestety się rozlatuje. Poza tym dosyć szybko się rozpuszcza i z dziurką w środku pewnie jeszcze szybciej by się rozpuszczał i trzeba by go bardzo często wymieniać. Najlepsza opcja moim zdaniem to gumka i wtedy około godziny a może i trochę więcej powinien się trzymać.   Ale jak masz cieniutkie wiertełko to możesz spróbować może zda egzamin. A jeśli nie zależy Ci konkretnie na tym pellecie to zdarzają się pellety 8mm już z dziurką i wtedy problem z głowy.