Autor Wątek: Klub miłośników Feeder Poznań  (Przeczytany 105411 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #315 dnia: 21.10.2015, 21:08 »
Ale ja myślałem, że Wam chodzi o zlot Klubu Miłośników Feeder Poznań, bo w tym wątku jesteśmy :)
Jeśli chodzi o wątek zlotu SiG, to coś utworzymy nowego ;)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #316 dnia: 21.10.2015, 22:12 »
Gilala bardzo dobry pomysł. :beer:
Zbyszek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #317 dnia: 22.10.2015, 08:15 »
Ale ja myślałem, że Wam chodzi o zlot Klubu Miłośników Feeder Poznań, bo w tym wątku jesteśmy :)
Jeśli chodzi o wątek zlotu SiG, to coś utworzymy nowego ;)
Nie, chodzi o zlot SiG, tak ja to zrozumialem :)
Wysłane z mojego GT-S5830
Robert

Offline Tycjan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żychlin
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #318 dnia: 25.10.2015, 09:39 »
Chłopaki, załuje sie nie nie spotkalismy na jakichs rybach, juz nie mieszkam w Poznaniu i raczej nie wrócę, szkoda :(
wróciłem w rodzinne strony i postaram tu sie rozwinać fają inicjatywe, ktora Wy w Poznaniu zapoczątkowaliście
POŁAMANIA Kija 8) :thumbup: :beer: :beer: :beer:

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #319 dnia: 25.10.2015, 09:50 »
Chłopaki, załuje sie nie nie spotkalismy na jakichs rybach, juz nie mieszkam w Poznaniu i raczej nie wrócę, szkoda :(
wróciłem w rodzinne strony i postaram tu sie rozwinać fają inicjatywe, ktora Wy w Poznaniu zapoczątkowaliście
POŁAMANIA Kija 8) :thumbup: :beer: :beer: :beer:

Tycjan, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się spotkać nad wodą, choćby i na Mazurach :)
Robert

Offline Tycjan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 115
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Żychlin
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #320 dnia: 25.10.2015, 09:54 »
Chłopaki, załuje sie nie nie spotkalismy na jakichs rybach, juz nie mieszkam w Poznaniu i raczej nie wrócę, szkoda :(
wróciłem w rodzinne strony i postaram tu sie rozwinać fają inicjatywe, ktora Wy w Poznaniu zapoczątkowaliście
POŁAMANIA Kija 8) :thumbup: :beer: :beer: :beer:

Tycjan, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się spotkać nad wodą, choćby i na Mazurach :)
Hehe, otóż to :)

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #321 dnia: 29.10.2015, 13:48 »
Panowie Pyrusy :) i przyjezdni oczywiście też
Długo myślałem nad tym jak będzie wyglądać mój wędkarski sezon 2016 i postanowiłem, że spędzę go nad Wartą. Chcę się dobrze przygotować do sezonu, nie tylko pod względem sprzętowym, ale przede wszystkim pod względem wyboru miejsca, i dlatego też potrzebuję Waszej pomocy. Napiszę poniżej co mnie interesuje
1. Odcinek Warty przed Poznaniem, max 20 km, czyli nie dalej niż Mosina
2. Ważne aby dojazd do miejscówki był w miarę komfortowy - mówiąc wprost chcę mieć auto przy sobie :)
3. Idealnie będzie, jak miejscówka nie będzie zbytnio uczęszczana przez miejscowych, ale też nie chcę być sam z rybami. Mówiąc wprost kilku wędkarzy w polu widzenia nie zepsuje mi przyjemności, a chętnie porozmawiam z kimś z lokalnej braci wędkarskiej, oby nie za długo. Moim sprzymierzeńcem będzie czas, ponieważ zamierzam łowić tylko w tygodniu, a ew. weekendowe wypady poświęcić na jeziorowy wypoczynek.
4. Nastawiam się na łowienie feederem na koszyk, tak więc fajnie, aby dno było w miarę czyste

Tak na szybko, to tyle. Wasze propozycje zamierzam objechać jeszcze w tym roku i zrobić fotki. Ryby jakie mnie interesują... wszystkie :D

Wiem, że mogę na Was liczyć i już nie posiadam się z radości na myśl o przyszłym roku

Jeśli jednak pomysł z Wartą nie wypali, to wtedy nastawiam się na jedno jezioro, więc jeśli znacie jakieś ciekawe zbiorniki, to podsyłajcie. Na razie na mojej liście są:
- jezioro Bytyń - byłem kilka razy w tym roku i było super, choć efekty umiarkowane
- jezioro Kowalskie - tutaj również byłem kilka razy, ale to na początku sezonu
- Młyński staw - tutaj łowi mój kolega z pracy i efekty są zadowalające, ale i presja spora
- Łowisko Jerzyn - komercja, ale bardzo dobrze zarybiona. Doba 50 PLN, więc mega drogo, niemniej biorąc pod uwagę infrastrukturę i fakt, że nie da się tam łowić na dwie wędki, bo człowiek nie nadąży, również rozważam i taką opcję, ale to jako ostateczność.

Oczywiście zakładam zasadę C&R, choć ostatnio miałem okazję podjeść płocie w occie i przyznam szczerze, że byłem zachwycony  :-[

Robert

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #322 dnia: 29.10.2015, 19:16 »
Robert polecam odcinek za Czerwonakiem a przed Owińskami - w lewo za torami - sporo fajnych klatek. Moja życiówka leszczy z stamtąd pochodzi.

Jednak poważnie się zastanów bo warta może być pustynią po ostatnim zatruciu kilka dni temu jak poszedł syf z kolektora to rzeka spłynęła martwymi rybami :/ Ja skreśliłem wartę na najbliższe 3 lata

Może Dębina ?

Co do c'n'r to ortodokxem jestem tylko w stosunku do lina i drapieżników, karpia też puszczam choć nie cieszy mnie obecność w naszych wodach tego gatunku, resztę białorybu z raz czy dwa razy do roku wezmę - np. w 2015 zjadłem kilogram płoci i 2 leszcze - tak wiem jestem mordercą :)

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0
Pozdrawiam
Olo


Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #323 dnia: 30.10.2015, 02:12 »
Robert polecam odcinek za Czerwonakiem a przed Owińskami - w lewo za torami - sporo fajnych klatek. Moja życiówka leszczy z stamtąd pochodzi.

Jednak poważnie się zastanów bo warta może być pustynią po ostatnim zatruciu kilka dni temu jak poszedł syf z kolektora to rzeka spłynęła martwymi rybami :/ Ja skreśliłem wartę na najbliższe 3 lata

Może Dębina ?

Co do c'n'r to ortodokxem jestem tylko w stosunku do lina i drapieżników, karpia też puszczam choć nie cieszy mnie obecność w naszych wodach tego gatunku, resztę białorybu z raz czy dwa razy do roku wezmę - np. w 2015 zjadłem kilogram płoci i 2 leszcze - tak wiem jestem mordercą :)

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=1878.0

Olek słyszałem o tym barbarzyństwie, dlatego też chcę spróbować przed Poznaniem, tam nie było zanieczyszczenia i ryby powinny być.
Robert

Offline WojThuz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #324 dnia: 30.10.2015, 10:14 »
Ja mogę polecić łowisko "Łysy Młyn" https://www.google.pl/maps/@52.4997076,16.9327366,13z?hl=pl, ale żeby na nim łowić trzeba być członkiem koła suchy las nr 122 http://www.przyneta.suchylas.pl/.
Wojciech

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #325 dnia: 30.10.2015, 16:29 »
Robert, pamiętam jak kiedyś jakiś zakład chemiczny załatwił rzekę Regę i z rybami było kiepsko i 20 km wyżej wycieku
Oby z wartą było inaczej i żeby rybostan szybko się odbudował.

Z miejscówek wyżej bardzo lubię odcinek zaraz za Puszczykowem oraz na wysokości wiórka.
Pozdrawiam
Olo


Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #326 dnia: 30.10.2015, 17:32 »
Robert, pamiętam jak kiedyś jakiś zakład chemiczny załatwił rzekę Regę i z rybami było kiepsko i 20 km wyżej wycieku
Oby z wartą było inaczej i żeby rybostan szybko się odbudował.

Z miejscówek wyżej bardzo lubię odcinek zaraz za Puszczykowem oraz na wysokości wiórka.

Olo, dokładnie Wiórek mnie urzekł. A jakieś konkretne miejsce, prawa, czy lewa strona rzeki?
Robert

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #327 dnia: 30.10.2015, 19:45 »
Prawa czyli od Wiórka, z lewej dostęp do wody tylko rowerem (o ile mnie pamięć nie myli - mieszkałem w Luboniu jakiś czas i sporo brzegu schodziłem ze spinem) :)

Wyżej jest też ciekawie ale po lewej, łatwiej o brzane na niskiej wodzie (Puszczykowo)


Mimo, że strasznie mi się wkręciła na 2016 ta Debina (ze łba wyjść mi nie może) to jak się będziesz wybierał na wartę - zawsze możesz na mnie liczyć (jeśli ryby żyją) :)
Pozdrawiam
Olo