Autor Wątek: Feedery - Ultegra Super AX / Daiwa Castizm / Beastmaster DX - 3,9-4,2 m  (Przeczytany 777 razy)

Offline PietrasP

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Cześć,

Poszukuje nowych feederów w przedziale około 700-900pln za sztukę. Głównie wypady na zaporówki - mniejsze i większe. C.w około 100-120g.

Pytanie : czy ktoś miał jaką styczność z ww kijami? Nie mam jak w okolicy pomacać. Chodzi o prace i wykończenie.

Ew. co w podobnym przedziale brać pod uwagę.

Pozdrawiam :)

Offline oloepoczta

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląskie
  • Ulubione metody: feeder
Tutaj masz daiwę. Powinien być dobry.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka


Offline Miki98

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 5
Może shimano aernos 3.9m do 120gram

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20

Offline jazgarek

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 474
  • Reputacja: 118
Zachęcam do przeczytania mojej krótkiej prezentacji na temat Castizma.

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=13399.0


Udało mi się na niego nieco połowić. Niestety za każdym razem musiałem zmagać się z silnym/bardzo silnym bocznym wiatrem, dlatego też ciężko jest mi ocenić walory rzutowe. Mogę jedynie napisać, że w niekorzystnych warunkach podajnikami Prestona SMALL i LARGE o masie 45 g raczej bezproblemowo osiągałem odległości 70 -75 m. Użyta żyłka to Rive Long Cast 0,234 mm. Rzuty oddawane były z pozycji siedzącej przy użyciu raczej średniej siły. Najsłabsza szczytówka 2 oz okazała się wystarczająca dla takiej gramatury. Największym podajnikiem jakiego użyłem był nowy Preston Distance Method 60 g. Na najsłabszej szczytówce nie czułem już komfortu, a masa takiego podajnika z zanętą była już wyraźnie wyczuwalna na wędce. Nie oznacza to jednak, że jest to ciężar przekraczający możliwości Daiwy. Przeciwnie - przy twardszej szczytówce powinna się naprawdę fajnie ładować.

Choć do tej pory niewiele ryb udało mi Castizmem upolować to ugięcie mnie naprawdę urzekło. Nie jest sztywno, jest bardzo przyjemnie. O ile pierwsza sekcja właściwie nie pracuje to dwie szczytowe uginają się głęboko i płynnie.

W mojej prezentacji znajdziesz wypowiedzi kolegi Hobby. Muszę potwierdzić niedociągnięcia związane z pokrowcem. Po pierwsze - trzeba uważać żeby ekspresem nie zawadzić największej przelotki. Po drugie - z podpiętym Baitrunnerem XTB Ci4+ nie mogę dopiąć pokrowca. Na szczęście są to na ten moment jedyne wady, które dostrzegłem. ;)
Kuba