Autor Wątek: Wędki Drennan VERTEX - prośba o opinie  (Przeczytany 2317 razy)

Offline Kruszak_78

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wędki Drennan VERTEX - prośba o opinie
« dnia: 18.04.2019, 14:01 »
Witam, ktoś z was posiada już nowe wędziska od Drennan, chciałem posłuchać jakiś opinie.
Dzisiaj na Facebooku jeden gościu napisał że w jego odczuciu wędki są gorsze od Series 7 tzn. grubsze banki, słabej jakości przelotki itd.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędki Drennan VERTEX - prośba o opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 18.04.2019, 14:36 »
Też jestem ciekawy tych wędek. Jedyne bliższe ich ujęcie widziałem tu

https://www.facebook.com/groups/floatfishfarmfishery/permalink/2116291281758197/

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 255
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędki Drennan VERTEX - prośba o opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 10.12.2020, 22:41 »
Odświeżę temat.

Czy ktoś może podzielić się jakąś opinią na temat Vertexów? Ma ktoś może feeder albo match z tej serii? Jakie plusy i minusy? :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 000
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wędki Drennan VERTEX - prośba o opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 10.12.2020, 23:29 »
Też mnie interesuje Match 390, ktoś używał ?

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędki Drennan VERTEX - prośba o opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 10.12.2020, 23:41 »
Miałem kiedyś w ręce vertex 330 fajny kij i nic mu nie mogę zarzucić, jednak kupiłem acolyte trafiło się za 200zl wiecej. Naprawdę dobrze leżała w ręce przyjemny feeder myślę że można być zadowolonym z niego aczkolwiek nie byłem z tym kijem na rybach. Jeżeli coś mogę porównać to feeder delphin  opium wydawał mi się bardzo przegrubiony i kluchowate szczytowki przy vertexsie nie miałem tego wrażenia. Takie moje wrażenia

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wędki Drennan VERTEX - prośba o opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 11.12.2020, 08:58 »
Mam Vertexa carp wagglera 3,3 m. Bardzo przyjemna wędka. Ma mniej mocy niż vertex pellet waggler, choć używam jej też do pellet wagglera, ale przede wszystkim jako spławikowego allroundera na płytkie wody w okolicach 1 m głębokości. Jakbym chciał łowić duże karpiszony brałbym jednak pellet wagglera. Ogólnie Anglicy na forach  z tej serii polecają krótkie wędki do feedera i wagglera. Natomiast nie polecają długich do spławika (3,9 m i więcej). 90% negatywnych głosów dotyczy tego, że mają one grube blanki i są problemy z ich wyważeniem. To też dało mi do myślenia przy zakupie, bo zdecydowana większość Brytoli kocha wszystko co wychodzi od Drennana, jeżeli chodzi o wędki, a tu były raczej same negatywne głosy jeżeli chodzi właśnie o klasyczny waggler ;)

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Wędki Drennan VERTEX - prośba o opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 11.12.2020, 16:17 »
Ja mam 14ft float. Nie jest to kij jakość super szybki taka trochę Ultegra/X5 jednak o mniejszym ugięciu. Kij mimo dość niskiej wagi jest faktycznie kiepsko wyważony. Dodatkowo mój egzemplarz troszkę klika na pierwszej przelotce drugiego składu. Kij jest dość uniwersalny. Jak dla mnie do 12 gr spokojnie potem już brakuje mu dynamiki. Wędka nie jest zła jednak w tej kasie bez rewelacji. W tym przedziale jest kilka dużo lepszy kijków, chyba że ktoś chce drennana to już lepiej dołożyć do Matchpro Float. Dla mnie najbardziej udanej i uniwersalnej wędki tej firmy.