Autor Wątek: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami  (Przeczytany 6582 razy)

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #30 dnia: 04.05.2019, 14:47 »
Jest sens. Trzeba by do Prezesa, Sejmu i każdy do "swojego" posła" i senatora. Może zróbmy taką "bombardację". Jak zobaczą, że duże "tego" to i pewnie zauważą. Idą wybory i tzw. politycy "widzą więcej" niż podczas całej kadencji.
Jak ktoś kumaty niech zrobi wzór pisma uwzględniającego argumenty, groźbę sondaży i groźbę rozliczenia.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #31 dnia: 04.05.2019, 14:53 »
Hmm ja bym raczej poszedł w kierunku prośby a nie groźby. Opisać jak komuna się bawi w PZW za nasze, jak są państwem w państwie, opisać ich wałki i cała siatkę wzajemnych powiązań. Przecież to kryminał, może ktoś mądry w sejmie znajdzie rozwiązanie jak zburzyć ten beton, może nawet państwo mogłoby coś zarobić na nas, byle było widać poprawę nad wodą

Może to nic nie zmieni niewiem ale na pewno byłoby jasnym sygnałem dla PZW że z naszymi problemami wychodzimy poza własne grono i uderzamy wyżej.

Sama taka akcja wśród youtuberow mogłaby dać kopa innym, by też się połączyli i powalczyli w swojej sprawie.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #32 dnia: 04.05.2019, 16:00 »
Niektórzy topowi youtuberzy są sami działaczami w pzw więc wątpię że wstawili by się za nami.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #33 dnia: 04.05.2019, 16:01 »
Dawid, Ania, wędkarstwo francuskie, Luk itp
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #34 dnia: 04.05.2019, 16:13 »
Niektórzy topowi youtuberzy są sami działaczami w pzw więc wątpię że wstawili by się za nami.
Chyba jedynie Lucio

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #35 dnia: 04.05.2019, 16:29 »
No ale do kogo chcecie pisać? Kogo chcecie krytykować?

PZW to przede wszystkim związek rybacki. I z tym trzeba się pogodzić (wiem, że jest to trudne, bo już jego nazwa mówi co innego). I dlatego też tak sformułowane przepisy, jak dotychczas, odpowiadają działaczom PZW. PZW nie chce zmian w prawie, bo to mogłoby uderzyć w podstawę utrzymania tego związku, czyli rybactwo. A te przepisy choć są w 99% poświęcone rybactwu, jak i w wielu wypadkach są legislacyjnym bublem, to pozwalają bezproblemowo działać PZW.

I o to w tym wszystkim chodzi. O to, żeby można było np. zakazywać używania "protein". O to, żeby nikt się nie zastanawiał nad tym jakim trzeba być kretynem życiowym wymyślając taki zakaz. O to w tym wszystkim chodzi, żeby słuchać i się podporządkować, bo prawo tak każe, działacze tak każą.

Dlatego przez lata PZW nie robiło nic w celu zmian, tłumacząc to "pelikanom", że się nic nie da zrobić, podczas gdy np. unijna kasa na restrukturyzacje rybactwa płynie do PZW szerokim strumieniem. W dodatku bezproblemowo można handlować majątkiem stowarzyszenia wędkarzy, czyli rybami. 
 
Z kim chcecie walczyć? Gdzie znajdziecie sojuszników?
https://nowosci.com.pl/z-para-prezydencka-w-namiocie-album-rodzinny/ar/12508988
www.pzw.torun.pl/wp-content/uploads/2018/12/NW-int-2-2018.pdf

Przecież PIS i stojąca na czele Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pani poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk, są to lobbyści rybaków. Po 1989 r. nie było chyba większych lobbystów rybaków od PIS-u. To samo posłowie od Kukiza. Tam nikt nie chce zmian prawa. Tam chcą więcej kasy dla rybaków. A PZW jako największy użytkownik rybacki w Polsce też chce kasy, a nie jakiś zmian prawa. Gdyby nie rybactwo to już dawno PZW by upadło, a wielu działaczy straciło swoje intratne stanowiska.
"Lewej" strony parlamentu w ogóle nie ma. W dodatku "lewicowi" mają w dupie wędkarzy uważając ich za patologię polskich wód ::) Zobaczcie tylko jakie opcje polityczne rozmawiają ze sobą na różnego rodzaju komisjach o przyszłości polskich wód :facepalm: Rządzących nie interesują problemy wędkarzy. Ich interesują problemy rybaków, bo kasa z Unii Europejskiej musi się zgadzać.

Chcecie się skarżyć na ludzi PZW zasiadających w komisjach rządowych? Zerknijcie sobie na pierwsze lepsze zarządzenie ministra odpowiedzialnego za stan polskiego wędkarstwa. Zobaczcie kto odpowiada za stan polskiego wędkarstwa, zobaczcie kto zasiada w komisjach rządowych https://www.infor.pl/akt-prawny/U55.2018.015.0000017,zarzadzenie-nr-17-ministra-gospodarki-morskiej-i-zeglugisrodladowej-zmieniajace-zarzadzenie-w-sprawie-powolania-zespolu-do-spraw-zarybiania.html

Zmiany w prawie w pierwszej kolejności oznaczają konieczność walki z działaczami PZW, bo wielu z nich zawdzięcza swoje utrzymanie właśnie takim, a nie innym przepisom, które dają im np. możliwość czerpania dochodów z rybactwa. W następnej kolejności wprowadzenie zmian oznacza konieczność walki z rządzącymi Polską :(

Tak na marginesie ostatnio gdzieś na facebooku komentowałem aktualny stan polskiego wędkarstwa, jak i możliwość wprowadzenia zmian. Mój komentarz polubiła PSR. Jak widać nie tylko ja uprawiam czarnowidztwo ;) 

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #36 dnia: 04.05.2019, 20:31 »
Hmm napewno to prawda co napisałeś, ale czy szkodzi nam wedkarzom coś spróbować? Najwyżej odeślą kilka/kilkanaście tysięcy osób z kwitkiem i wrocimy do punktu wyjścia. Ale może coś z tej akcji też urodzić się dobrego dla nas. Może jakiś sojusznik w rządzie, może małe zamieszanie w efekcie czego np PZW będzie przychylniej patrzeć na no-kill byle tylko zamknąć nam usta.

Niewiem co wyjdzie z czegos takiego, jak się nie spróbuję to się nie dowiemy. Stracić nie można nic, tylko zyskać.

Uważasz podobnie? :beer:
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #37 dnia: 04.05.2019, 21:02 »
Nie wiem czy to coś pomoże, ale popieram🖒 Stracić na takiej akcji się nie straci, a kto wie... Może coś ruszy...

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #38 dnia: 04.05.2019, 22:31 »
Selektor,
Otworzyłeś mi oczy. ???
PZW to nie związek wędkarzy tylko rybaków. I tak jak PZŁ zajmuje się dostarczaniem dziczyzny do konsumpcji to PZW zajmuje się dostarczaniem ryb.
Oznacza to, że wędkarstwo dla PZW to jedynie poboczna i uciążliwa działalność, bo to nie wędkarz ale rybak dostarcza ryby słodkowodne na polskie stoły. Nie mówię tu o mięsiarzach, którzy realizują w jakiś sposób cel PZW zaopatrzenia polskich stołów w ryby ale o zboczeńcach, którzy ryby łowią i wypuszczają, folgując jedynie swoim chorym fanaberiom łowieckim.

Azymut i inni,
Pomimo, że sprawa wygląda beznadziejnie, to dopóki władze PZW są teoretycznie wybierane przez wędkarzy, to należy protestować. "Pukajcie a będzie wam otworzone" - napisane jest. Najgorsze, co można zrobić to nie robić nic, bo nie warto. Nam wędkarzom zależy, żeby polskie wody były pełne ryb. Wtedy pożywią się i rybacy, dostarczający ryby na polskie stoły i zboczeńcy, co to nie jedzą ale łowią i wypuszczają.

Jeśli ktoś wykona ten wysiłek i zredaguje list do władz i poda adresy, na które to wysłać, to ja się dołączam.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #39 dnia: 04.05.2019, 22:41 »
Spróbujmy. Naprawdę nic nie możemy stracić. Choćby zyskać kilka wód no kill na każdy okręg w ramach ugody to byłby mega sukces
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline key_kr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #40 dnia: 04.05.2019, 23:21 »
Teraz w rozpaczy doszło do mnie  , że metoda , w momencie formowania zestawu ( z haczykiem w  podajniku)  , jeszcze  przed wrzuceniem do wody  też  jest niezgodna z RARP.
Wystarczy że  gorliwy strażnik ( chcący się  wykazać )  i złapie mnie za rękę przed wrzuceniem tego do wody i już mam pozamiatane...

Luk  jak żyć ? 
bo przez Ciebie się tą metodą zainteresowałem  :D

Po co w to tyle zainwestowałem aby mi mandat wlepili  albo tracić czas po sądach  ???

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #41 dnia: 05.05.2019, 10:12 »



Luk  jak żyć ? 
bo przez Ciebie się tą metodą zainteresowałem  :D

Po co w to tyle zainwestowałem aby mi mandat wlepili  albo tracić czas po sądach  ???

Pozostaje przerzucić się na komercję, bo rzeczywiście RAPR jest od dłuższego czasu nie życiowy

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #42 dnia: 06.05.2019, 17:57 »
Pewnie już w tym tygodniu przed jednym z polskich sądów zakończy się procedura rejestracyjna pewnego podmiotu założonego przez wędkarzy z całej Polski. Od razu mówię, że nie jest to inicjatywa SIG, ani tym bardziej PZW :P Po prostu są to ludzie, którzy mają już dosyć patrzenia na tą całą patologię wiążącą się z wędkarstwem w Polsce, których irytuje skala tej patologii nad polskimi wodami (choć nie są oni np. zwolennikami wprowadzania wszędzie No Kill). Są to też osoby których irytują ścieki i śmieci w polskich wodach, oszustwa przy zarybieniach, połowy gospodarcze na wodach wędkarzy (jak i to rybackie podejście do wędkarstwa), a więc ten cały syf z którym wielu z Was spotyka się na co dzień. Nie wiem jak będą działać w praktyce ale wiem, że nie brakuje im doświadczenia np. w kwestii ochrony ryb, jak i w "kontaktach" z różnego rodzaju urzędami. Śledźcie internety i fejsbuki, bo już niedługo pewnie sie ujawnią ;) Wówczas np. będziecie mogli się z nimi kontaktować, a oni mając osobowość prawną będą mieli stosowne środki, aby pytać urzędników i nie tylko ;), a potem działać. Jestem ciekawy jak będą działać w praktyce.

Piszę to, bo przyznam się szczerze, że nie mam pojęcia co moglibyśmy wspólnie jako użytkownicy SIG - jak i do kogo - napisać. W mojej ocenie możliwe jest jedynie skontaktowanie się każdego zainteresowanego ze swoim posłem (na którego się głosowało). Dyżury poselskie są zwykle w poniedziałek, choć posła i tak pewnie na nim nie będzie, więc warto wcześniej zadzwonić do biura poselskiego i porozmawiać z pracownikiem biura. On udzieli informacji kiedy będzie poseł na dyżurze. Wtedy to można przyjść na taki dyżur i opowiedzieć mu o tym "co Was boli" i np. prosić go o złożenie interpelacji do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z Waszymi pytaniami (bo to ministerstwo zajmuje się rybactwem, a więc i wędkarstwem). Oczywiście nie może to być że tylko "kradno, nie zarybiajo, oszukujo" ;) No bo co innego może zrobić poseł ? Tak na marginesie to występujecie wówczas jako "Jan Kowalski", a nie jako członek PZW, bo PZW reprezentują stosowne organy, a nie Jan Kowalski.

Przykładowe interpelacje https://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/interpelacje.xsp

Natomiast wszelkie internetowe petycje to można o kant d...y potłuc ;)

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #43 dnia: 06.05.2019, 18:37 »
Zrzeszenie właścicieli komercji?

 O:)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zakaz łowienia i nęcenia proteinami
« Odpowiedź #44 dnia: 06.05.2019, 18:51 »
Bardziej ludzie, którzy przez wiele lat działali w SSR (również na dość wysokich stanowiskach, no i nie tylko oni) :P

Tak w ogóle to nie jest głupi pomysł, aby w niedalekiej przyszłości powstało takie stowarzyszenie właścicieli komercji. Mogliby nawet starać się uzyskać status polskiego związku sportowego, którego nie ma np. PZW. Tak w ogóle to możliwe, że dużo się zmieni w niedalekiej przyszłości, aczkolwiek nie będzie dotyczyć to PZW

https://www.prawo.pl/prawo/status-polskiego-zwiazku-sportowego-takze-dla-dyscyplin,398268.html