Autor Wątek: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film  (Przeczytany 4859 razy)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #15 dnia: 12.01.2020, 14:01 »
Co trzeba mieć we łbie, albo czego trzeba nie mieć, żeby iść nad wodę, do lasu, na łąkę i wyrzucić tam śmieci. Nie ma znaczenia, czy to opona od Stara, czy butelka po oranżadzie. Kurwa mać! To jest przecież nasze wspólne dobro! Trzeba być totalnym idiotą żeby zostawiać śmieci w miejscach nieprzeznaczonych do tego. To jest mega słabe. Aż mi słów brakuje żeby wyrazić swoją złość i krytykę w tym temacie :(

Często bywa, że na grzyby idę z koszykiem i z workiem na śmieci. Zawsze zbieram więcej śmieci niż grzybów... nawet jak jest wysyp. Wysyp? No właśnie! Wysyp czego? :( Przerażający temat :(

Mamy wodę gdzie jest nas 10 osób, takie mini koło. Na wiosnę woda miała ok 1,8m i przez lato (niestety) ok 1m wody ubyło, nie wiadomo, czy uda się utrzymać łowisko, ale mniejsza z tym. Każdy ma jakąś ulubioną miejscówkę, więc jedni drugim starają się nie wcinać, no i po tym jak spadła woda w jednym miejscu ukazał się mega słaby widok :/ reszta ma chęć pogonić gościa z łowiska...

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #16 dnia: 12.01.2020, 14:03 »
Nie obrażaj Trzeciego Świata :)
Nie umiem sobie tego wytłumaczyć dlaczego większość wędkarzy nie potrafi po sobie posprzątać. Może wynika to z natury człowieka bo ponoć z natury jesteśmy leniwi :D może z wychowania a może z "pseudo demokracji"  :)
 Nadal twierdzę że powinna być większa opłata za tak zwany "czyn społeczny " można by na normalnych warunkach zarudnić gospodarzy którzy by pilnowali porządku na danych zbiornikach oraz przygotowali je do i w trakcie sezonu do wędkowania.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #17 dnia: 12.01.2020, 15:05 »
Brawo za akcję :bravo: :thumbup: :beer:

Ja się tylko skromnie zapytam, a co dziś robią Panie i Panowie, stali bywalcy izb wytrzeźwień, pijacy spod budki z piwem całe to menelstwo które ma status "niewypłacalnych" którzy mogą robić wykroczenia na potęgę, bo nie ma meldunku, nie ma dochodów, niska szkodliwość społeczna czynu itp itd...

Co robia Panie i Panowie w zakładach karnych, którzy odsiaduja wyroki za drobne przestępstwa?

Naprawdę ciężko komuś pojąć w tym kraju że ma ręce do pracy przy sprzątaniu, odśnieżaniu, grabieniu liści, itp? Jest szansa na odpracowanie przewinienia, jest przestroga dla innych, są działania prewencyjne i Pro Eco...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #18 dnia: 12.01.2020, 15:10 »
Po
Brawo za akcję :bravo: :thumbup: :beer:

Ja się tylko skromnie zapytam, a co dziś robią Panie i Panowie, stali bywalcy izb wytrzeźwień, pijacy spod budki z piwem całe to menelstwo które ma status "niewypłacalnych" którzy mogą robić wykroczenia na potęgę, bo nie ma meldunku, nie ma dochodów, niska szkodliwość społeczna czynu itp itd...

Co robia Panie i Panowie w zakładach karnych, którzy odsiaduja wyroki za drobne przestępstwa?

Naprawdę ciężko komuś pojąć w tym kraju że ma ręce do pracy przy sprzątaniu, odśnieżaniu, grabieniu liści, itp? Jest szansa na odpracowanie przewinienia, jest przestroga dla innych, są działania prewencyjne i Pro Eco...

Masz rację, że oni powinni być wypychani do prac, ale w tym wszystkim chodzi o to, że jakby wszyscy byli wychowani jak należy to by tych śmieci nie było.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #19 dnia: 12.01.2020, 15:13 »
Po
Brawo za akcję :bravo: :thumbup: :beer:

Ja się tylko skromnie zapytam, a co dziś robią Panie i Panowie, stali bywalcy izb wytrzeźwień, pijacy spod budki z piwem całe to menelstwo które ma status "niewypłacalnych" którzy mogą robić wykroczenia na potęgę, bo nie ma meldunku, nie ma dochodów, niska szkodliwość społeczna czynu itp itd...

Co robia Panie i Panowie w zakładach karnych, którzy odsiaduja wyroki za drobne przestępstwa?

Naprawdę ciężko komuś pojąć w tym kraju że ma ręce do pracy przy sprzątaniu, odśnieżaniu, grabieniu liści, itp? Jest szansa na odpracowanie przewinienia, jest przestroga dla innych, są działania prewencyjne i Pro Eco...

Masz rację, że oni powinni być wypychani do prac, ale w tym wszystkim chodzi o to, że jakby wszyscy byli wychowani jak należy to by tych śmieci nie było.

Pewnie masz rację, ale czy jest to możliwe? Wątpię, solidne kary i strach przed konsekwencjami to najlepsze metody wychowawcze na takich skurczybyków...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #20 dnia: 12.01.2020, 17:19 »
Nie do końca sobie zdajecie sprawę co to oznacza zatrudniać skazanych.
U mojej Małżowinki w pracy był taki projekt ale szybko się z niego wycofali bo koszty dużo większe niż przy normalnych, że tak powiem, pracownikach.
Z samego rana musieli gonić samochód do ZK po skazanych bo to pracodawca jest zobowiązany.
Kiedyś puścili jakiegoś dostawczaka, gdzie nie było dla wszystkich miejsca (dwóch siedziało na zabudowanej pace) to SW zadzwonili na Policję i było grubo ;-) a do przejechania jest 500 metrów.
Stanowiska pracy na tip-top!
Szatnia i szafki, pomieszczenie socjalne, herbatka...
Bodajże o godzinie 12 przywozili skazanym obiadek ;-) Pracownicy wpieprzali kanapki, a skazani dwudaniowy obiadek + kompocik, a często jeszcze jakiś kawałek drożdżaka.
Oczywiście nie byli to jacyś recydywiści tylko drobnowyrokowcy.
No i oczywiście gdyby któryś nawiał, to firma ma grube problemy.
Tak więc... przy obecnych przepisach prawnych, to niestety tylko Wasze i moje pobożne życzenia.

Patrząc na zdjęcie wrzucone przez carla23, to mój umysł nie jest w stanie tego ogarnąć! Mam stałą miejscówkę i walę puszki do wody?!
Kuźwa... gość musi być jakiś niepełnosprytny czy jak?!
Sam palę papierochy ale zawsze mam słoiczek z wodą jako popielniczkę. Tak, tak... popiół też strącam do słoika ;-)
No ale ja stary już jestem ;-)

Offline carl23

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 421
  • Reputacja: 259
  • to zwykły kłamca z wielkim ego jest...
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #21 dnia: 12.01.2020, 21:00 »
Patrząc na zdjęcie wrzucone przez carla23, to mój umysł nie jest w stanie tego ogarnąć! Mam stałą miejscówkę i walę puszki do wody?!
Kuźwa... gość musi być jakiś niepełnosprytny czy jak?!
Sam palę papierochy ale zawsze mam słoiczek z wodą jako popielniczkę. Tak, tak... popiół też strącam do słoika ;-)
No ale ja stary już jestem ;-)

Niestety....a patrząc na avatar pi razy oko Twój rówieśnik...Ale wg mnie wiek nie ma znaczenia, mentalności nie zmienisz.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #22 dnia: 12.01.2020, 21:50 »
Temat rzeka, niestety :( Minie jeszcze sporo czasu zanim zmienimy mentalność i podejście tych, co śmiecą.
Fajnie, że filmik doprowadził to dyskusji. Czyta nas sporo osób, a kropla drąży skałę ;)
Brawa należą się koledze arhinonskill za postawę i nagłośnienie tematu :bravo: :thumbup:
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 638
  • Reputacja: 126
  • Lokalizacja: UK
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #23 dnia: 12.01.2020, 23:09 »
Po
Brawo za akcję :bravo: :thumbup: :beer:

Ja się tylko skromnie zapytam, a co dziś robią Panie i Panowie, stali bywalcy izb wytrzeźwień, pijacy spod budki z piwem całe to menelstwo które ma status "niewypłacalnych" którzy mogą robić wykroczenia na potęgę, bo nie ma meldunku, nie ma dochodów, niska szkodliwość społeczna czynu itp itd...

Co robia Panie i Panowie w zakładach karnych, którzy odsiaduja wyroki za drobne przestępstwa?

Naprawdę ciężko komuś pojąć w tym kraju że ma ręce do pracy przy sprzątaniu, odśnieżaniu, grabieniu liści, itp? Jest szansa na odpracowanie przewinienia, jest przestroga dla innych, są działania prewencyjne i Pro Eco...

Masz rację, że oni powinni być wypychani do prac, ale w tym wszystkim chodzi o to, że jakby wszyscy byli wychowani jak należy to by tych śmieci nie było.

Pewnie masz rację, ale czy jest to możliwe? Wątpię, solidne kary i strach przed konsekwencjami to najlepsze metody wychowawcze na takich skurczybyków...

Starych byków nic nie zmieni. Co najwyżej mogą się bać. Dzieci trzeba wychowywać.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #24 dnia: 13.01.2020, 19:10 »
Powinni jebać mandaty za zaśmiecanie takie srogie, to by inaczej też było, a tak poza tym to nauka młodych adeptów dbania o czystość, ład i porządek bo starych pryków już nie zmienimy ;)
Zgoda, ale podstawy MUSZĄ być wyniesione z domu.  Jeżeli człowiek od dziecka uczony jest porządku i szacunku do otaczającego świata to w 90% będzie to "kontynuował" w przyszłości. Niestety  dzisiaj bezstresowe wychowanie i załatwianie najprostszych spraw za dziecko  zbiera żniwo w postaci pokolenia "kalek roszczeniowych". Broń Boże nie obrażając osób niepełnosprawnych.
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #25 dnia: 13.01.2020, 19:45 »
Mam wrażenie, że z każdym pokoleniem ogólne zasady współżycia są wpajane coraz mniejszej liczbie dzieci. To, co za moich czasów (strasznie to brzmi :( ) było nie do pomyślenia w stosunkach między dziećmi a dorosłymi, teraz jest normą, a ciągle dochodzi do rzeczy, które wprawiają mnie w osłupienie.

W wielu miejscach na świecie jest czysto nie dlatego, że ludzie byli do czystości od małego przyuczani. Tylko dlatego, że na brudasów czekały ogromne kary. Np. w takich Chinach, Hongkongu czy Singapurze. Mieszkańcy tych państw pokolenie wcześniej w większości "srali za stodołą". Teraz żyją w zadbanych miastach. Jest tam czysto nie dlatego, że z natury o czystość dbali. Tylko tam rzucenie papierka na ulicy to spory mandat w kieszeni.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #26 dnia: 13.01.2020, 19:53 »
Michał, ale musi być nieuchronność kary, po prostu musi.
Jak to u nas jest każdy wie. Wkur... mnie niemiłosiernie ludzie nie sprzątający po psach srających na trawnikach. Zwróć paniusi uwagę by sprzątnęła po swoim pupliku. ;D Nieuchronny wysoki mandacik szybko by paniusię nauczył porządku.
Adam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #27 dnia: 13.01.2020, 19:54 »
Singapurskie metro. Przewożenie ze sobą łatwopalnych materiałów mandat..... około 14 tysięcy złotych. Jedzenie i picie w metrze 1400 złotych (podobnie jedzenie śmierdzących owoców duriana). Palenie fajek ok 2800 złotych




Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #28 dnia: 13.01.2020, 19:59 »
O tym mówię :)

Kwestię wychowania mamy w Europie Zachodniej. Kiedyś było czysto i zadbanie. Po napływie emigrantów ze wschodu dalszego i bliższego oraz z Afryki robi się coraz większy syf. Bo tam było wychowanie i takich wysokich kar nie potrzebowali. Teraz nie ma kar i nie ma wychowania. I robi się syf.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #29 dnia: 13.01.2020, 20:00 »
Alek, to jest sprawa oczywista. Szukają forsy do budżetu. Tadam! Odkryłem wielkie źródełko...
Krwawy Michał

Purple Life Matters