Autor Wątek: Filmy Luka...  (Przeczytany 80692 razy)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #180 dnia: 11.12.2019, 15:39 »
Ja także bardzo lubię filmy Lucjana. To właśnie on przekonał mnie, starego uparciucha i konserwatystę do metody.  Często tez  wracam do tych filmów kiedy mi tęskno za rybkami.   Szkoda, że zawiesił to na kołku. :(  Mam nadzieję że tylko na jakiś czas.   
Oczywiście rozumiem i doceniam, że  kręcenie filmu bardzo utrudnia wędkowanie, a obróbka materiału i przygotowanie ostatecznej wersji  kosztuje wiele czasu i wysiłku. 
Wiesiek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #181 dnia: 12.12.2019, 00:40 »
A bo Lucjan to taki mało zorganizowany człowiek, który nie potrafi zbudować właściwego balansu pomiędzy sprawami przyziemnymi i mało istotnymi, jak praca i życie rodzinne a tym, co stanowi prawdziwą kwintesencję życia - wędkarstwem ;)

Luk, tu siedzi stado egoistów, którzy łakną Twoich nowych filmów jak kania dżdżu. Igrzysk nam trzeba Cezarze! Oglądanie w kółko poprzednich filmów tylko wzmaga to łaknienie.

Naprawdę wiele się nauczyłem z bardzo rzeczowych filmów Luka. I to nie tylko technik łowienia ale i samego podejścia do etycznego wędkarstwa. Prawda, że nie tylko z filmów ale i z jego wypowiedzi na Forum. Mam jednak nadzieję, że w produkcji filmów nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zobaczymy jeszcze coś fajnego, o ile te przyziemne sprawy mu na to pozwolą.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #182 dnia: 12.12.2019, 08:32 »
Panowie, obecnie pracuję każdego dnia (mała fucha okazała się przymusową fuchą dużą), więc nie mam czasu nawet na ryby. Mam materiał z kilku wypraw, ale aby go obrobić potrzebuję wielu godzin. A tu strona się nowa tworzy :) Ale coś tam wrzucić by wypadało...

Lucjan

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #183 dnia: 12.12.2019, 13:29 »
Luk! No to teraz narobiłeś...
Do tej pory czekałem cierpliwie, a teraz ciekawość mnie zżera.
Powodzenia.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline Hektor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #184 dnia: 12.12.2019, 17:42 »
Panowie, obecnie pracuję każdego dnia (mała fucha okazała się przymusową fuchą dużą), więc nie mam czasu nawet na ryby. Mam materiał z kilku wypraw, ale aby go obrobić potrzebuję wielu godzin. A tu strona się nowa tworzy :) Ale coś tam wrzucić by wypadało...
Wpis bardzo intrygujący, czekam z niecierpliwością na nowy projekt strony.

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #185 dnia: 12.12.2019, 17:42 »
Mnie w tych wszystkich filmikach wkurza to, że jest sto tysięcy ujęć pierdół, muzyczek a mało merytorycznej wiedzy. Jest typek na youtubie który ma kanał karpiowy. Filmy montowane pierwsza klasa. Odpowiednio dobrana muzyka, super montaż niczym z jakiegoś pełnometrażowego filmu albo reklamy o sporym budżecie. Ale szczerze nie bardzo mam ochotę oglądać jak gość robi dobre ujęcia  jak gotuje kawę , pakuje się , wypływa pontonem  czy pokazuje namiot z każdej strony w zwolnionym tempie. A i łowienia karpi tam niewiele. U Luka tego nie ma, tam jest skondensowana wiedza , konkretne porady i rozwiązania. I takie filmy lubię najbardziej. Dawid z wędkarstwo jedziemy na ryby też daje rade i sporo można się nauczyć.

Offline Klimas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bo łowić to trzeba łumić !
  • Lokalizacja: Biała Piska
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #186 dnia: 14.12.2019, 22:39 »
Mimi podzielam Twoje zdanie. :thumbup: Widze ten trend super montaży jest co raz większy. Może to i dobrze wygląda ale wolę oglądać materiały takie jak Luk tworzył. Ten chaos ujeciowy do mnie nie przemawia.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #187 dnia: 15.12.2019, 11:08 »
Mam podobne zdanie. Ostatnio oglądałem film Feeder fansów na którym choć mało co łowili jak na możliwości zbiornika ;), nie było zabaw ujęciami, muzycznych wstawek, ale była masa merytoryki od budowy zestawu po ciekawostki dotyczące łowiska i film ten obejrzałem od początku do końca (a rzadko mi się to zdarza w przypadku polskich filmów wędkarskich).

Dlatego tak bardzo lubię filmy ekipy od Cadence Fishing, czy Winning Ways (Jamie Hughes i Andy May) gdzie każdy film to jedna wielka kopalnia wiedzy. Podobnie właśnie było z filmami Luka. Prostota ujęć, dużo opisów sprzętu i zmieniających się warunków na łowisku, no i masa przemyśleń na temat taktyki. Często jeszcze coś tam później kupiłem, o czym było wspomniane na filmie :P

Odnośnie filmów Luka, to mi też brakuje tych filmów, szczególnie z tych małych brytyjskich komercji, które miały swój urok, no i można było obejrzeć film np. z łowienia w porze zimowej na komercji, co o u nas do tej pory chyba nikt nie pokazywał. I fajnie się to oglądało siedząc na 4 literach w ciepełku w domu. A filmy z łowienia brzan są fajne, ale....do najbliższej brzany mam kilkaset kilometrów, więc to nie jest już to, jak siedzi sobie facet nad komercyjnym zbiornikiem, łowi i nawija do kamerki :P

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #188 dnia: 15.12.2019, 11:48 »
Mnie w tych wszystkich filmikach wkurza to, że jest sto tysięcy ujęć pierdół, muzyczek a mało merytorycznej wiedzy. Jest typek na youtubie który ma kanał karpiowy. Filmy montowane pierwsza klasa.  ...ązania. I takie filmy lubię najbardziej. Dawid z wędkarstwo jedziemy na ryby też daje rade i sporo można się nauczyć.

Karpiolog? :)
Uzależniony od wędkarstwa

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #189 dnia: 15.12.2019, 13:17 »
Mnie w tych wszystkich filmikach wkurza to, że jest sto tysięcy ujęć pierdół, muzyczek a mało merytorycznej wiedzy. Jest typek na youtubie który ma kanał karpiowy. Filmy montowane pierwsza klasa.  ...ązania. I takie filmy lubię najbardziej. Dawid z wędkarstwo jedziemy na ryby też daje rade i sporo można się nauczyć.

Karpiolog? :)
Też moje pierwsze skojarzenie. Ale szacunek dla niego za te ujęcia :bravo:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mimi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Reputacja: 76
  • Lets go fishing!
  • Lokalizacja: Podkarpacie
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #190 dnia: 15.12.2019, 17:09 »
Tak o niego mi chodziło :) Gość robi niesamowite filmiki ale ja jednak szukam czegoś innego

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #191 dnia: 15.12.2019, 17:15 »
Tak o niego mi chodziło :) Gość robi niesamowite filmiki ale ja jednak szukam czegoś innego


Luknij sobie na
Carp fun tv.
Karpiowym szlakiem.

Maciek

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #192 dnia: 22.12.2019, 10:12 »
Co do filmów Luka, mieszkałem 12 lat w UK,wróciłem 2 miesiące temu do Polski. Łapiąc w Anglii na początku miałem marne wyniki. Angielscy koledzy mieli ze mnie ubaw, bo zawsze moje połowy przy ich były słabe,więc usiadłem przy lapku i zacząłem szukać, tak trafiłem na filmy Luka. No i przyszła metamorfoza, w szybkim czasie nie tylko im dorównałem ale często nawet byłem lepszy. Byli zdziwieni że nagle z dnia na dzień zmieniłem zwykłe wędki gruntowe na metodę z drgającą szczytówką, i jeszcze tak dobrze mi idzie. Oni tylko na bata, albo karpiówki ,a ja tylko drgająca i też łapałem duże karpie, ale zwłaszcza piękne liny. Pokazałem im filmy Luka i byli pod wielkim wrażeniem jego wyników, film z brzanami gdy złapał ich coś koło 17? Nie pamiętam dokładnej liczby, ale zrobił furorę, oni uważają się za najlepszych, ale powiedzieli ze Luk to best fishermen, top, więc inny komentarz jest zbędny moim zdaniem. Jak dla mnie jego filmy są najlepsze jakie widziałem na YT, nigdzie nie ma przekazanej tyle wiedzy.
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 811
  • Reputacja: 93
  • Ulubione metody: waggler i feeder

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Filmy Luka...
« Odpowiedź #194 dnia: 07.07.2020, 21:05 »
Michał był na czasie/czujny. :thumbup: Ja dopiero dziś zobaczyłem, że jest film z marca.
...to królestwo...

Pozdrawiam.