Autor Wątek: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016 - Dyskusja ogólna  (Przeczytany 331363 razy)

Grendziu

  • Gość
Rozpoczynamy nowy wątek. Po I zlocie pozostało pozytywne wspomnienie, większość z Nas chcę się spotkać ponownie gdzieś na wodzie, no ale Zlot ma swoje prawa i oficjalny pewnie będzie raz do roku. (Chociaż mnie chodzi po głowie aby były dwa - raz w Polsce raz za granicą :) ).

Ponieważ mamy dużo czasu do następnego roku, więc każdy z Nas będzie miał sporo czasu aby się przygotować co do terminu i lokalizacji. Jak pokazali chłopacy m. in. z Warszawy nie ważna odległość tylko wspólna pasja, która Nas łączy, nie wspominając Luka, który sprzęt wiózł specjalnie z Londynu.

Myślę, że na początek przez jakiś okres, np. do końca września można byłoby zgłaszać propozycję z lokalizacją, potem np. do końca grudnia głosowanie, a na koniec organizacja i termin. Wiadomo, że jest Nas sporo, większość z Nas ma jakieś swoje preferencje co do połowów, jedni wolą spławik inni grunt. Ktoś lubi komercję i wygodę z domkiem nad wodą, a są osoby co cenią sobie ciszę i spokój oraz obcowanie z naturą pod namiotem czy w aucie.

Jeśli nie macie nic przeciwko - czas - START :)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 22.06.2015, 21:50 »
Popieram wszelkie fajne lokalizacje! :D Mam nadzieję, że uda nam się wybrać coś dobrego, chociaż nie miejsce jest najważniejsze, a spotkanie i ludzie! Mi tam nie przeszkadzałoby jezioro Czarne wcale, warto jednak dobrać czas tak, aby nie załapać się znowu na tarło...
Lucjan

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 22.06.2015, 22:46 »
Pomyślałem też o nowej oficjalnej nazwie Zlotu.
Póki co wymyśliłem "II Zjazd Portalu Spławik i Grunt".
Wątki zjazdowe przykleiłem w dziale :)
Pozdrawiam
Mateusz

Grendziu

  • Gość
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 22.06.2015, 23:36 »
Propozycja nr 1

Lokalizacja - Wielkopolska
Jezioro Czarne - 24ha, głębokość maksymalna 19m , woda krystalicznie czysta - do użyczenia podczas zlotu prywatne mostki -   miejsce zlotu nr 1

Magiczne miejsce i ewenement w skali niemal całej Polski, który może świecić przykładem jak można gospodarować własną wodą wydzierżawioną od Państwa.
Dzierżawcą jest Stowarzyszenie Związek Wędkarski Jezioro Czarne od ponad 16lat, a wcześniej woda należała także poniekąd do prywatnych rąk, gdzie jak najstarsi "górale" wróć członkowie stowarzyszenia opowiadają po 2 Wojnie Światowej oficjalnie nie było odłowów siecią.

Rok rocznie wpuszczana jest ryba w kwocie powyżej 20tyś zł, tak aby każdy z wędkarzy mógł się nałowić do woli, chociaż wcale nie jest tak łatwo ryby tam złowić.

Woda strasznie chimeryczna, rządzi się swoimi prawami, ale to jak dla mnie jest w niej najciekawsze. W tamtym sezonie miałem grubo ponad 500kg ryb złowionych na grunt - w tym roku łowię bardzo dużo linów ale na spławik... Mam nadzieję to jeszcze zmienić :)


Rybostan: ukleja, płoć, szczupak, węgorz, okoń, lin, troć, pstrąg, boleń, wzdręga, karaś, leszcz, karp, amur, sum.

Jak było na pierwszym zlocie? Proszę poczytać na forum, właścicielom  też się bardzo podobało,  (członkom zarządu) takich wędkarzy jak na forum mogą gościć częściej, no i mamy oficjalne zaproszenie rok rocznie jak na tą chwilę :)

Grendziu

  • Gość
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 22.06.2015, 23:55 »
Propozycja nr 2

Lokalizacja: Zachodniopomorskie, pomiędzy Wałczem a Trzcianką.
Właściciel: prywatny plus dzierżawca

Opis łowiska: 4,5ha prywatnej wody zarybianej przez dzierżawce pod siebie, na około wody sporo ziemi własnej, 10ha należącego do właściciela gruntu pagórkowatego z piękną panoramą okolicy. Woda nie jest komercyjna. Zarówno właścicielowi jak i dzierżawcy nie zależy na reklamie tej wody. Jest to ich raj, ale po znajomości przy zasadzie C&R zostanie ona Nam użyczona. (w tamtym tygodniu maksymalny karp 7kg złowiony przez mnie).

Na około wody można wszędzie bez problemu dojechać autem, średnia głębokość 2/5 do 4m - na wodzie można testować method feeder jak i inne wszelkie rodzaje połowów ryb na wędki.

Rybostan: okoń, karp, lin, karaś, sandacz, szczupak, płoć, amur.

Miejsce na  namioty, ognisko, gdzie przy dobrych wiatrach będzie pieczona dziczyzna, obiecana przez dzierżawcę :)

Nie mam weny dziś do pisania więc dodaje zdjęcia :P


Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 23.06.2015, 00:11 »
No, Darek! Znowu kusisz :) Lokalizacje mega interesujące.
Jednak mam nadzieję, że dopiero otwiera się worek z ciekawymi propozycjami.
Połamania!
-Mateusz-

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 23.06.2015, 07:03 »
Darek lokalizacja super :) Ja mogę tam dojechać rowerem. Widzę, że ostro wziąłeś się do pracy :bravo:
Zbyszek

Offline Loktok

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 153
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 23.06.2015, 10:20 »
Zbiorniki super, choć nie ukrywam, że ucieszyłoby mnie coś bliżej południa :-)
Pozdrawiam Michał

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 23.06.2015, 21:10 »
Panowie, ja powiem tak, nieważne gdzie, ważne z kim...
Oczywiście Darek stawia poprzeczkę bardzo wysoko, ale jestem przekonany, że pasjonaci z innych rejonów Polski też zaproponują ciekawe propozycje. Już nie mogę się doczekać
Robert

Offline K0NR@D

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • No Kill Carp Team Poland - Fan page on Facebook!
  • Lokalizacja: Jaworzno, Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 23.06.2015, 21:13 »
Proponuję :D Śląsk
Dolina k. Pruchnej :D
Mikołów :D
Graboszyce Karpik :D
Pozdrawiam, No Kill Carp Team Poland
Zapraszam do polubienia profilu na FB! No Kill Carp Tam Poland!!!

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 23.06.2015, 21:22 »
Proponuję :D Śląsk
Dolina k. Pruchnej :D
Mikołów :D
Graboszyce Karpik :D

Konrad, zachowajmy formatkę Grendzia, czyli napisz Propozycja nr i kilka słów o wodzie, może jakieś fotki?
Robert

elvis77

  • Gość
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 23.06.2015, 21:28 »
Panowie, ja powiem tak, nieważne gdzie, ważne z kim...
Oczywiście Darek stawia poprzeczkę bardzo wysoko, ale jestem przekonany, że pasjonaci z innych rejonów Polski też zaproponują ciekawe propozycje. Już nie mogę się doczekać
Darek poprzeczkę już podniósł bardzo wysoko. Organizacja I Zlotu była na tak wysokim poziomie,że...
Ale o tym wiedzą tylko Ci co byli.
Może się powtarzam,ale mnie niczego nie brakowało,nawet ryb. To była opcja full wypas.
Z mojej strony żadna propozycja raczej nie padnie,bo w moich okolicach nie ma nic ciekawego. Ale już np. w Świętokrzyskim lub Lubelskim są fajne wody.
 


Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 23.06.2015, 21:56 »
Elvis a może w Przemyślu? :P Musiałbym przeciąć Polskę po przekątnej. :)
Zbyszek

elvis77

  • Gość
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 23.06.2015, 23:24 »
To fakt. Trochę daleko.Bardzo by mi Ciebie brakowało. Choć z pewnością i tak byś przyjechał.
Osobiście mogę (jak żona puści) jechać i do Drawska Pom. Tylko nie wiem czy byś chciał
Ps.Nawet jak żona mnie nie puści to ucieknę. Córka lat 26....
Ale co tam córka,mieć takiego teścia jak Ty Zbysiu.

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: II Zjazd Portalu Spławik i Grunt - 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 24.06.2015, 00:38 »
Super miejscówka nr 2 :thumbup: Pobijesz samego siebie chyba :D Smutek tylko że to jeszcze tak odległe wydarzenie:(
Mariusz
Fishing Fighters Team