Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 390945 razy)

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #4035 dnia: 30.12.2018, 22:52 »
Robert

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #4036 dnia: 31.12.2018, 11:18 »
Wczoraj wraz z Mariuszem (mariospin), również postanowiliśmy zakończyć sezon wędkarski wspólną rybaczką.
Udaliśmy się na ukochaną nizinną rzeczkę. Tutaj otwieraliśmy ten rok wędkarski, więc należało się też pożegnać :)
Ze względu na ciemne chmury, które przyniosły obfite opady, sesyjka trwała raptem 4 godzinki. Udało nam się w tym czasie
troszkę pobawić z białą rybą. Mi przepływanka rzeczna dała głównie niewielkie Jazie (25-32 cm), małe klonki i płotkę.
Mariusz oprócz Kleni, płotek i kilku wzdręg, połowił sporo przepięknie ubarwionych kiełbi. Ta króciutka wyprawa kończąca rok,
wprawiła nas w bardzo dobre nastroje, już się nie mogę doczekać powrotu nad brzegi naszych zbiorników :-[









Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #4037 dnia: 31.12.2018, 12:14 »
Gratuluje wyników! :bravo: :bravo: :bravo:

Bartek, rozwaliłeś system tymi linami :) Konkretnie rozwaliłeś :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Mariusz i Maciek, ładnie połowiliście na tej rzeczce. Mam nadzieję, że ryby urosną wkrótce :) :thumbup: :thumbup:
Grzegorz i Ytr, też nieźle jak na grudzień! :bravo: :bravo: :bravo:

Ja zaliczyłem ostatnią nockę w tym roku. Niestety, ryby nie żerowały, najwyraźniej wysokie ciśnienie 1037 mb zrobiło swoje. Ma dodatek okazało się, że łowię w zaczepie i jeden kij to ciągła walka o uwolnienie zestawu. Żyłka 12 lb i fluorocarbon 10 lb za cholerę nie chcą puścić. Aż ręka boli :) A nie koszyk się blokował ale haczyk,  ciekawe co tam jest na dnie?

Wpadła tylko jedna brzana 70 cm i jako przyłów - głowacz białopłetwy, po angielsku bullhead (dlaczego białopłetwy po polsku???). One żyją w czystej wodzie, to niezłe, że dają radę w Trencie. Bo Trent to zlewnia kilku rzek płynących przez kilka sporych miast, i jak się okazuje w odcinku pływowym, a więc końcowym, mają się dobrze takie rybki. To ciekawe, bo przecież tutaj rolnicy sporo nawożą. Wiele osób uważa, że wody są zanieczyszczone, ale trzeba rozumieć, że nie jest tak do końca. Może mają sporo fosforanów, azotanów - ale rybom to nie przeszkadza, natomiast pod wieloma innymi względami woda jest super. Podobnie jest w Polsce. To nie jest tak, że nastąpiło pogorszenie czystości wód, wg mnie jest dokładnie na odwrót.


Lucjan

Offline kucus22

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 783
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #4038 dnia: 31.12.2018, 12:20 »
Fajny dziwoląg :) Lucjan też mamy nadzieję, że no kill planowany na tej rzece, przyniesie wymierne korzyści ;)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #4039 dnia: 31.12.2018, 19:27 »
Kiedy chłopięciem byłem i karty jeszcze nie miałem, starsi "wędkarze" uczyli mnie łowić pstrągi na te głowacze w rzece, w której był zakaz łowienia na przynęty naturalne. Pstrągi brały bardzo dobrze. Zostałem też wtedy złapany przez strażnika SSR i mama musiała zapłacić karę w postaci dwóch piw kupionych panu strażnikowi :)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #4040 dnia: 01.01.2019, 00:13 »

Następny "Konkurs miesiąca" przeprowadzony będzie w miesiącu marcu 2019 r. Do konkursu będą brane pod uwagę zdjęcia ze stycznia, lutego i oczywiście marca 2019.    Następny "Konkurs miesiąca" przeprowadzony będzie w miesiącu marcu 2019 r. Do konkursu będą brane pod uwagę zdjęcia ze stycznia, lutego i oczywiście marca 2019.       
   


Robert

Offline Maciej Dobosiewicz

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 7
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #4041 dnia: 02.01.2019, 10:48 »
Koniec roku spędziłem częściowo na Śląsku i wybrałem się na chorzowski Amelung. Na początku było kiepsko, bo zimno i bez efektów. Nie dałem się jednak rezygnacji tylko szukałem swojego miejsca i wreszcie pojawiły się sympatyczne wyniki. Nowy sprzęt przetestowany, pierwszy sezon w życiu zakończony optymistycznie, a małe ale waleczne rybki po szybkiej sesji wróciły do domu.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #4042 dnia: 05.01.2019, 01:17 »
To by chyba było na tyle, jeśli chodzi o 2018 r.
Odklejam wątek i przyklejam nowy na 2019.
Miejmy nadzieję, że nowy rok będzie lepszy, a i wątek dłuższy. Ten z 2018 był wyjątkowo krótki (270 stron) :( Dla porównania: wątek z 2016 miał 550 stron, zaś z 2017 401.
Pozdrawiam
Mateusz