Autor Wątek: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?  (Przeczytany 3679 razy)

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #15 dnia: 26.08.2021, 13:56 »
A tak w dużym skrócie, jaka jest różnica między copensem cors a skrettingiem , warto je ze sobą pomieszać + red halibut + black halibut ?
I jak to jest z tym green betain ? Dodawać ?
Jakie mieszanki wy robicie ?😊

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #16 dnia: 26.08.2021, 14:57 »
Ja jako bazy używam coppens 2 mm i 4 mm tak z 70% 2 mm i 30% 4 mm. Do tego dodaję red halibuta i green betaine tak bardziej dla koloru i bajeru.

Coppens rózni się tym od Skretinga, że mniej pije wodę, bardziej się klei, jest mniej pulchny po rozrobieniu oraz dłużej utrzymuje się w wodzie.

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #17 dnia: 26.08.2021, 16:19 »
A łącząc skretting, copens red halibut, copen green betain i copens black halibut jak długo trzeba go moczyć ? Skretting lubi wodę a copens mniej :D

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #18 dnia: 26.08.2021, 16:35 »
Na MFP na fejsie była dyskusja i pamiętam, że albo zalewa się jak ringers micro i czeka pół h albo moczy się minutę odlewa wodę i czeka też z pół h.
W sobotę mam zamiar potestować wersję nr 1. Z mieszanką halibutów skrettinga i coppensa oraz Solbiaitsem dało mi radę. Mam nadzieję, że ma tańszych zamiennikach też będzie ok.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #19 dnia: 26.08.2021, 16:38 »
A łącząc skretting, copens red halibut, copen green betain i copens black halibut jak długo trzeba go moczyć ? Skretting lubi wodę a copens mniej :D

Pellet taki jak coppens raczej trudno jest przemoczyć. Mi się zdarzyło kilka razy zpomnieć o zalanym pellecie i nigdy nie zrobiła się breja. Najwyżej po odlaniu wody będzie dłużej "dochodził".

To ile namaczasz zależy od tego jaką kleistość i twardość chcesz uzyskać. Na początek polecam krótkie namaczanie 1-2 minuty. Jeżeli po czasie nie będzie się kleił to zawsze możesz go delikatnie domoczyć.

Wersje coppensa red halibut i green betaine są o wiele mniej stabilne i szybciej się rozpadają niż wersja coarse.

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #20 dnia: 26.08.2021, 18:20 »
To idąc dalej , lepszy jest coars czy skretting jako baza mixu ? Czy dać i jedno i drugie ?

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #21 dnia: 26.08.2021, 18:49 »
To idąc dalej , lepszy jest coars czy skretting jako baza mixu ? Czy dać i jedno i drugie ?

Generalnie Coppens bardziej klei niż Skretting ale możesz tym manipulować poprzez domoczenie i ścisk. Ja akurat używam Coppensa bo mi bardziej leży i nauczyłem się go rozrabiać. Jeżeli chodzi o aktywność ryb to nie zauważyłem różnicy chociaż wiem, że są tacy co by się dali zabić za jeden lub drugi :)

Kup sobie obydwa i się pobaw.

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #22 dnia: 26.08.2021, 19:12 »
To idąc dalej , lepszy jest coars czy skretting jako baza mixu ? Czy dać i jedno i drugie ?

A ja dodam od siebie, że na głębszą wodę coppens bo lepiej klei na płytsza skretting.
Jak wspomniałem jak mam oba to  mieszam je ze sobą w stosunku 1:1, tak jak kolega wyżej wspomniał, kupić oba o pobawiać się w mieszanki 👍

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #23 dnia: 26.08.2021, 20:14 »
Używam pelletów Skrettinga, Coppensa, Lorpio i Sonu. Te dwa pierwsze są tańsze ale całkiem dobre te dwa drugie ciut lepsze ale droższe.
Najczęściej stosuję mieszankę pelletów 2 mm Skrettiinga lub Coppensa z green betainą Coppensa lub Lorpio (wydaje mi się trochę lepsza) i z czymś czerwonym, Coppens red halibut w miesiącach cieplejszych lub bloodworm od Sonu w zimniejszych. Do tego trochę Coppensa 3 mm i jeszcze mniej Skrettinga 4 mm.
Przestałem bawić się w zalewanie pelletu w sitku i odlewaniu po określonej ilości minut, zalewam wodą na oko, po jakimś czasie przemieszam i jeśli trzeba to lekko domoczę. Zdarzyło mi się przegapić czas moczenia i nie wyszło to, co bym chciał i trochę mi żal wylewać ten sok, który uwalnia się z pelletów. Lepiej, niech się wchłonie.
Na głębsze wody dodaję dla lepszego sklejenia jakąś zalewajkę i często trochę dobrej, suchej zanęty z mączką rybną np. MMM.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline ManiekPiekary

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #24 dnia: 26.08.2021, 21:11 »
To idąc dalej , lepszy jest coars czy skretting jako baza mixu ? Czy dać i jedno i drugie ?

Generalnie Coppens bardziej klei niż Skretting ale możesz tym manipulować poprzez domoczenie i ścisk. Ja akurat używam Coppensa bo mi bardziej leży i nauczyłem się go rozrabiać. Jeżeli chodzi o aktywność ryb to nie zauważyłem różnicy chociaż wiem, że są tacy co by się dali zabić za jeden lub drugi :)

Kup sobie obydwa i się pobaw.

Używasz samego copensa czy mieszasz z czymś ?

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #25 dnia: 26.08.2021, 21:21 »
Podstawa stara jak świat, zawsze zrobiony pellet mieszasz ze zrobiona zanęta. Proporcja jaka bardziej Ci pasuje od 20% do nawet 50% zanęty i reszta pellet. Pellet jest kluczowy żeby trzymać rybę w jednym miejscu natomiast bardziej wabiącą jest zanęta. Dodatkowo zanęta uzupełnia w podajniku szczeliny między pelletami przez co miks na samym koszu jest stabilniejszy. Ja osobiście na 300 g zanęty daje 700g pelletu. Jedna całodniowa zasiadka tak gdzieś wychodzi. Tylko używaj zanęty z górnej półki na bazie maczek lub zrób samodzielnie. Luk dodawał filmy jak zrobić fajna zanęte na bazie skrettinga. Sam korzystam z tego systemu, samodzielnie wzbogacając o dodatki smakowo-zapachowe.
Plum

Offline pawel060981

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 356
  • Reputacja: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kazimierza Wielka
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #26 dnia: 26.08.2021, 21:52 »
Teraz latem używam samego peletu. Zauważyłem że dodanie zanęty ściąga małe leszczyki. Coppensa czy Skrettinga można tak namoczyć żeby dobrze się trzymał i nie był betonem w podajniku.

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #27 dnia: 26.08.2021, 22:05 »
To idąc dalej , lepszy jest coars czy skretting jako baza mixu ? Czy dać i jedno i drugie ?

Generalnie Coppens bardziej klei niż Skretting ale możesz tym manipulować poprzez domoczenie i ścisk. Ja akurat używam Coppensa bo mi bardziej leży i nauczyłem się go rozrabiać. Jeżeli chodzi o aktywność ryb to nie zauważyłem różnicy chociaż wiem, że są tacy co by się dali zabić za jeden lub drugi :)

Kup sobie obydwa i się pobaw.

Używasz samego copensa czy mieszasz z czymś ?

Ja akurat używam tylko coppensa

Offline azga

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 240
  • Reputacja: 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #28 dnia: 27.08.2021, 07:48 »
Teraz latem używam samego peletu. Zauważyłem że dodanie zanęty ściąga małe leszczyki. Coppensa czy Skrettinga można tak namoczyć żeby dobrze się trzymał i nie był betonem w podajniku.

Też łowiłem samym pelletem (głównie z lenistwa ;D), ale w mojej opinii lepiej i prościej na start jest z zanęta. Łatwiej uzyskać pożądany efekt. Ja używam nadal z zanęta tylko jak pisałem jestem w chwili obecnej przy rozrabianiu 30% lub 25% (w zależności od paczek jakie sobie porobię) a zaczynałem od miksu 50/50. Akurat w łowiskach był w tym roku jeden raz, że wlazł mi leszcz i nie mogłem się uwolnić, ale wiadomo każdy dopasowuje się do swoich warunków :beer:
Plum

Offline katystopej

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 833
  • Reputacja: 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Rafał
  • Lokalizacja: Mysłowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellet na wagę czy pellet firmy Feederbait?
« Odpowiedź #29 dnia: 28.08.2021, 18:36 »
Zacząłem tworzyć własne mixy, wszystko skretting, coppens i aller 3mm, póki co pi razy drzwi bez ładu i składu :D

5 różnych mixów, każdy 2x 0.5kg, jeszcze 2kg towaru zostalo ale brakło mi tytek, trzeba skoczyć do Actiona :)




Dzierżno uzależnia