Autor Wątek: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!  (Przeczytany 33762 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Oto wersja styczniowo-lutowego magazynu SiG




splawikigrunt.pl/pliki/articles/MagazynSiG_1_2017.pdf

32 strony, sporo artykułów, nie tylko o tym jak łowić, ale też jak dbać o kołowrotek, co nieco o nowościach, publicystyka wędkarska, wyprawy, opis łowisk, opowiadanie...

Powstaną jeszcze działy Nasze połowy oraz Porady - tak więc ciekawe zdjęcia z dużymi rybami oraz pytania jakie chcielibyście zadać ekspertom - pojawią się w następnym już numerze. Najlepsze zdjęcia otrzymają dodatkowo upominki :)


Proszę o opinie i sugestie, co zmienić, co dodać, czego jest za mało... Pismo będzie się rozwijać tak, aby dopasować się jak najlepiej do rynku. Myślą przewodnią jest dotarcie do wielu wędkarzy, tak aby móc pokazywać nowe rozwiązania, uwypuklić problemy, zachęcić do działania. Przede wszystkim chcemy propagować rozsądek nad wodą - coś, czego na pewno w Polsce jest za mało. Czasy się zmieniają, realia również, czas aby zacząć przebudowywać ten nasz polski skansen... :D

Środek w kolorze żółtym jest dodatkiem dotyczącym Wielkiej Brytanii. Oczywiście rzeczy tam zawarte są ciekawe i dla polskiego wędkarza. Można zrobić też dodatek holendersko -belgijski, jeżeli będzie taka potrzeba, co o tym sądzicie?
Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 900
  • Reputacja: 413
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #1 dnia: 06.03.2017, 12:31 »
Jest OK. :D

Fajnie się czyta (na razie na szybko) i ogląda. Wyłapałem też kilka ciekawych wskazówek, które może kiedyś zastosuję na karpie i brzany.
;)

Kadłubek

  • Gość
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #2 dnia: 06.03.2017, 12:32 »
Moje propozycje + co mi się rzuciło w oczy w magazynie masz na PW. Wkleić je tutaj?

Offline Sebek Francja

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bez wędki czuję się jak nie facet
    • Wędkarstwo Francuskie
  • Lokalizacja: Reims
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #3 dnia: 06.03.2017, 12:37 »
Kurczę! Jestem sławny! O jejku gazeta i ja gdzieś  tam :bravo:
Żona  nie może  przestać  się krzywo patrzeć

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #4 dnia: 06.03.2017, 12:38 »
Oto wersja styczniowo-lutowego magazynu SiG


A nie, Lutowo- Marcowa ? :)
Krzysztof

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #5 dnia: 06.03.2017, 12:48 »
Tak na szybko w pracy przejrzałem, wygląda fajnie, może trochę za dużo o UK starczyło by 2 strony max w końcu to dystrybucja w PL
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #6 dnia: 06.03.2017, 13:09 »
Oto wersja styczniowo-lutowego magazynu SiG


A nie, Lutowo- Marcowa ? :)

To tak jak z terminem III sabatu :D
Pozdrawiam
Mirek

Offline Hubert

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nottingham / Konin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #7 dnia: 06.03.2017, 13:15 »
Bardzo przejrzysty, opatrzony dobrymi zdjęciami, sporo ciekawych artykułów. Świetna robota :bravo:
Hubert

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #8 dnia: 06.03.2017, 13:17 »
Tak na szybko w pracy przejrzałem, wygląda fajnie, może trochę za dużo o UK starczyło by 2 strony max w końcu to dystrybucja w PL

2000 sztuk jest dystrybuowanych w UK, jest zaadresowany do polskich wędkarzy, stąd wkładka. Następny numer będzie pojemniejszy :)

Lucjan

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #9 dnia: 06.03.2017, 13:23 »
Nie wiedziałem o tym, teraz to nabiera sensu. 
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 853
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #10 dnia: 06.03.2017, 13:28 »
Tak na szybko w pracy przejrzałem, wygląda fajnie, może trochę za dużo o UK starczyło by 2 strony max w końcu to dystrybucja w PL

Zgadzam się j/w.
Ze swojej strony to więcej artykułów w których to jest mowa o korzyściach z łowisk no kill. Wywiady z wędkarzami na ten temat by uświadomić czereśniaków że ryby do spożycia to można zakupić w sklepach
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #11 dnia: 06.03.2017, 13:34 »
Ooo właśnie trzeba jakoś tak to sformować aby przeciętny "janusz" pomyślał że no kill jest dla niego a nie dla ryb i trzeba to jakoś przemycać w każdym możliwym miejscu, jakiś przekaz podprogowy trza zrobić
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #12 dnia: 06.03.2017, 14:43 »
Przeczytałem i oceniam:
Wg mnie za dużo zagranicy, za mało PL.
Za dużo Gruntu, za mało Spławika.
Kilka artykułów przeczytałem z zainteresowaniem, kilka po 2,3 zdaniach odpuściłem.
Kolejny nr gdy się ukaże też przeczytam, mam nadzieję na więcej "Polski"   

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #13 dnia: 06.03.2017, 15:13 »
Według mnie, jest tu dużo bardzo istotnych rzeczy, które zawsze nie do końca były jasne. Wszystkiego po trochu.
Więcej konkretów niż w takich typowych gazetkach wędkarskich. :bravo: :thumbup:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Magazyn Spławik i Grunt 1/2017 w PDF - przeczytaj i oceń!
« Odpowiedź #14 dnia: 06.03.2017, 15:38 »
Dzięki za wskazówki, przyjęte do wiadomości :)

Feedera jest sporo, ponieważ teraz jest właśnie jego czas. Wiele się tworzy na tym polu, i trzeba o tym pisać :D Spławika będzie więcej, w następnych numerach. Lód skuł łowiska, więc przyjąłem, ze jeden artykuł wystarczy :D

Co do tego łowienia po 'angielsku'

Artykuł o brzanach
 Łowienie brzan w Polsce z gruntu praktycznie nie istnieje. Większośc wędkarzy łowi nie w nurcie, ale w spokojniejszych partiach wody, dodatkowo podstawowymi przynętami są pinki, kukurydza, zwykła zanęta... To poniekąd tłumaczy dlaczego mało się ich łowi :) Ten artykuł więc jest jakby wskazówką, jak się zabrać za ten gatunek. Bo nie ukrywajmy, najwięcej brzan w Polsce łowią spinningiści.

Karpie wczesną wiosną
Jak dla mnie bardzo ciekawy artykuł, wcale nie tylko dla karpiarzy. Obserwacja odnośnie użycia białych jest  bardzo ciekawa, co istotne nie jest to osamotniona opinia jednego karpiarza. Nęcić białymi, uzywać jako przynęt kolorowych pop upów lub waftersów, bałwanków. Proste i skuteczne!

Tyczka

Jedyny artykuł spławikowy, ale to głównie spowodowane jest porą roku. W Polsce wszędzie praktycznie był lód. W następnych numerach będzie więcej o spławiku. Same porady Jona Arthura uważam za bardzo cenne. Fakt, dotyczy to raczej mniejszych zbiorników, ale w sumie zimą na węższych i głębszych miejscach grupuje się drobnica. Zaś na wielu komercjach właśnie w ten sposób można połowić karpia. Bardzo ciekawy jest kawałek o przynęcie jaką jest głowa dendrobeny. To kolejna z przynęt nie używana w Polsce, a której jest pod dostatkiem. Dodam, że porady o tyczce jak najbardziej przenieść można do łowienia wagglerem.

Ochrona karasia pospolitego

To jest artykuł perełka. Pochodzi on z pisma Brytyjskiego Instytutu Rybackiego, który jak widać inaczej podchodzi do ochrony tego gatunku. Tam naprawdę się dostrzega groźbę jego wyginięcia, w Polsce natomiast ważniejsze jest wiązanie biomasy karasiem srebrzystym :) Mam zamiar stworzyć jakiś projekt, z pomocą Petera, który zakładałby tworzenie mateczników karasia i lina, które same byłyby świetnymi łowiskami, dodatkowo zaś pozyskiwany by był pełnowartościowy, odchowany narybek, do zasilania większych zbiorników

Ta więc te cztery artykuły tak naprawde są idealne do polskich warunków. Faktycznie zaś, ten o PAA i o rekrutacji strażników, jest mało ciekawy dla polskiego wędkarza.


 
Lucjan