Autor Wątek: Jak sparować centralkę z sygnalizatorem Hokkaido?  (Przeczytany 3731 razy)

Offline ogi888

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Witam,

Mam zakupiony taki zestaw sygnalizatorów https://allegro.pl/zestaw-sygnalizatorow-4-1-centralka-snag-nowe-i6639178614.html

Po jakimś czasie odesłałem go na gwarancję, bo jeden sygnalizator się nie chciał włączyć. Po powrocie z reklamacji, sygnalizator włącza się, ale centralka go nie widzi. Wszystko było by ok, gdyby "kochany" sprzedawca dostarczył instrukcję. Instrukcji brak, kazał się kontaktować z oficjalnym dystrybutorem, a od dystrybutora informacji też nie mam.

Czy ktoś wie jak zaprogramować centralkę i sygnalizator by się widziały ??

Pozdrawiam

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak sparować centralkę z sygnalizatorem Hokkaido?
« Odpowiedź #1 dnia: 19.11.2018, 16:30 »
Ja Ci powiem jak to zrobić.

Jak sprzedawca każe ci się skontaktować z dystrybutorem, abyś mógł w ogóle skorzystać z zakupionego towaru, jednocześnie nie dołączając do sprzedawanego przez siebie towaru instrukcji obsługi, to Ty skontaktuj się ze sprzedawcą i poinformuj go o tym, że powiadomisz o całej sytuacji właściwą delegaturę UOKIK

https://www.uokik.gov.pl/delegatury_uokik.php
https://uokik.gov.pl/kontakt.php

Sądzę, że wówczas dość szybko rozwiążecie problem braku instrukcji obsługi i nie działających sygnalizatorów ;)

Tak na marginesie. Co jest z tymi polskimi sprzedawcami? Jak nie podnoszą cen na Black Friday, aby je potem cudownie obniżyć, to jeszcze każą kontaktować się z dystrybutorem. Od jakiś prawie 20 lat konsument nie ma już takiego obowiązku, a co dopiero mówić o tym, że musi się on z nim kontaktować, aby móc w ogóle skorzystać z zakupionego towaru  :facepalm:   

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jak sparować centralkę z sygnalizatorem Hokkaido?
« Odpowiedź #2 dnia: 19.11.2018, 16:37 »
Poinformuj go o treści art. 546 ze znaczkiem 1 Kodeksu Cywilnego


§ 1. Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca jest obowiązany udzielić mu przed zawarciem umowy jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania z rzeczy sprzedanej. W szczególności należy podać: rodzaj rzeczy, określenie jej producenta lub importera, znak bezpieczeństwa i znak zgodności wymagane przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz, stosownie do rodzaju rzeczy, określenie jego energochłonności, a także inne dane wskazane w odrębnych przepisach.

§ 2. Jeżeli rzecz jest sprzedawana w opakowaniu jednostkowym lub w zestawie, informacje, o których mowa w § 1, powinny znajdować się na rzeczy sprzedanej lub być z nią trwale połączone. W pozostałych przypadkach sprzedawca jest obowiązany umieścić w miejscu sprzedaży informację, która może być ograniczona do rodzaju rzeczy, jej głównej cechy użytkowej oraz wskazania producenta lub importera rzeczy.

§ 3. Sprzedawca jest obowiązany zapewnić w miejscu sprzedaży odpowiednie warunki techniczno-organizacyjne umożliwiające dokonanie wyboru rzeczy sprzedanej i sprawdzenie jej jakości, kompletności oraz funkcjonowania głównych mechanizmów i podstawowych podzespołów.

§ 4. Na żądanie kupującego sprzedawca jest obowiązany wyjaśnić znaczenie poszczególnych postanowień umowy.

§ 5. Sprzedawca jest obowiązany wydać kupującemu wraz z rzeczą sprzedaną wszystkie elementy jej wyposażenia oraz sporządzone w języku polskim instrukcje obsługi, konserwacji i inne dokumenty wymagane przez odrębne przepisy.



Zażądaj wydania instrukcji  pod rygorem powiadomienia UOKiK i odstąpienia od umowy.


Offline ogi888

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
Odp: Jak sparować centralkę z sygnalizatorem Hokkaido?
« Odpowiedź #3 dnia: 19.11.2018, 16:39 »
Wszystko się zgadza, tylko gościu ma tak mozolne ruchy, że może nawet i wyśle tą instrukcję. Ale mam nadzieje, że w tym czasie tu na forum uda mi się coś poszukać.