Autor Wątek: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film  (Przeczytany 4897 razy)

Offline arhinonskill

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 19
Zapraszam do obejrzenia i do wzięcia udziału w super akcji ratuj ryby :D

Offline Tomnick

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 063
  • Reputacja: 103
  • Lokalizacja: Słupsk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #1 dnia: 11.01.2020, 18:38 »
:thumbup: :bravo: :bravo: :bravo:
Tomek

Offline Laur77

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 357
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #2 dnia: 11.01.2020, 20:26 »
Brawo :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup: a wystarczy żeby każdy wędkarz po sobie posprzątał....
Wawrzyn

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #3 dnia: 11.01.2020, 20:46 »
Co trzeba mieć we łbie, albo czego trzeba nie mieć, żeby iść nad wodę, do lasu, na łąkę i wyrzucić tam śmieci. Nie ma znaczenia, czy to opona od Stara, czy butelka po oranżadzie. Kurwa mać! To jest przecież nasze wspólne dobro! Trzeba być totalnym idiotą żeby zostawiać śmieci w miejscach nieprzeznaczonych do tego. To jest mega słabe. Aż mi słów brakuje żeby wyrazić swoją złość i krytykę w tym temacie :(

Często bywa, że na grzyby idę z koszykiem i z workiem na śmieci. Zawsze zbieram więcej śmieci niż grzybów... nawet jak jest wysyp. Wysyp? No właśnie! Wysyp czego? :( Przerażający temat :(
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #4 dnia: 11.01.2020, 21:11 »
Maciek, niestety taka jest mentalność Polaków. Jeżeli coś jest "wspólne" to znaczy niczyje i chu... z tym. Można śmieci wywozić do lasu, opony pakować do rzeki czy inne cudowne pomysły. Nie moje, więc nie ma potrzeby o to dbać. :facepalm:
Adam

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #5 dnia: 11.01.2020, 21:24 »
Alek, staram się to zrozumieć ale tak nie może być :( Wiem, wiem, wiem... to tylko nasze gadanie :(

Jakie k@#$! nie moje?! Przecież, to co jest wspólne, to w jakimś stopniu jest moje! Przystanki na ulicach, drogi, łąki, lasy, domy kultury, szalety publiczne. Do tego, jak idę do kumpla na piwo, to nie rzucam mu śmieci na podwórku. Dla mnie ten temat jest bardzo drażliwy :( Nie rozumiem jak można myśleć, że wyrzucenie śmieci "za płot" jest ok. No kurwa nie jest! Ehh... Chyba nigdy tego nie pojmę :(
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #6 dnia: 11.01.2020, 22:48 »
Ale przecież powinny być jakieś służby, które to posprzątają :facepalm:

No nie, jak naśmiecisz, to będziesz łowił w syfie, chyba, że inny wędkarz zrobi to za Ciebie.

Już to kiedyś opisywałem. Lata 90-te. Łowię na PZW. Przyjeżdża jakimś rzęchem facet. Na oko oceniam go dziad. Wysiada z dwoma reklamówkami, jedna pełna druga pusta. I zaczyna zbierać zbierać do pustej reklamówki śmieci. Do mojego stanowiska nie podchodzi. Myślę sobie, że ktoś dziadowi zapłacił, żeby to posprzątał. Jak już posprzątał, rozstawił stanowisko, w pełniej reklamówce miał zanętę. Dwa spławiki ok. 11 m od brzegu, chyba 40 cm od siebie, nęcenie w punkt. Jak on połowił ???. Wędkarz pierwsza klasa. Jak już pojechał to wyzbierałem ze swojego stanowiska również nie moje śmieci, żeby było czyste a nie takie, jakie je zastałem.

Dobry przykład działa. Do dziś zbieram śmieci ze stanowiska, na którym chcę łowić. Największy problem mam z wydłubywaniem zdeptanych petów po papierosach. Ale to leprze niż pstryk do wody. Żeby nie było, sam palę na rybach ale żaden pet nie trafia do wody ani nie zostaje na łowisku.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline Daavid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 671
  • Reputacja: 127
  • Lokalizacja: UK
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #7 dnia: 11.01.2020, 23:54 »
To samo jest wszędzie. Lubię chodzić po górach - tam też zdarzają się ludzie wyrzucający wszystko bo się da i to gdzie popadnie. Taki klimat, u UK nie jest lepiej.

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #8 dnia: 12.01.2020, 00:06 »
Co roku sprzątamy 3 łowiska , niestety ale największy syf zostawiają pseudo karpiarze po wekendach >:(
Myślę że gdyby zobaczyli komunikat -" W tym roku nie zarybiamy w tym roku sprzątamy " Na niektórych by podziałało. 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #9 dnia: 12.01.2020, 07:59 »
Myślę, że spokojnie można przyjąć, że z połowa naszego społeczeństwa to troglodyci, co uważają, że jak nie moje, to niczyje i można obsrać.

Rok albo dwa lata temu byłem nad pewnym wyrobiskiem, w sieci opisane jako błękitne wody, czy jakoś tak, nie chce mi się szukać. W każdym razie - Panowie, to był kawałek raju na ziemi. Miejsce jak wycięte z jakiegoś obrazka i podkolorowane jeszcze w Photoshopie. Woda błękitna i przezroczysta jak w jakiejś lagunie, wokół lasy na skarpach pionowych. Cud natury.

A potem wchodzimy do środka. Wszędzie sterty śmieci. Wory całe, stosy... A w miejscach, gdzie można rozłożyć kocyk nad brzegiem... wysypiska zwykłe. A pomiędzy tymi stertami ludzie się opalają na kocykach, grille rozłożone. A butelki, opakowania, wszystko... za siebie. Do tego na wąskich dróżkach między takimi miejscami nasrane. Normalnie ludzie się opalają i grillują, a 5-10 metrów dalej srają na środku ścieżki. To jest Polska. Byłem tym przeżyciem potwornie zdruzgotany.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 166
  • Reputacja: 892
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #10 dnia: 12.01.2020, 08:47 »
Mnie najbardziej nad wodą to wkurza jak w palenisku ogniska wędkarze palą śmieci i rzucają do niego niedopałki fajek.
Efekt jest taki że w tamtym roku na mojej ulubionej miejscówce pzw powstało kilka palenisk... namiotu na czystym terenie nie rozłoże.
Bo jak widzą syf w palenisku butelki , folie to odtazu palą w innym miejscu.
Rozumiem tych co nie chca żreć plastiku w kiełbasie...
Ale nie rozumię tych co palą śmieci nad wodą.
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #11 dnia: 12.01.2020, 09:16 »
A potem wchodzimy do środka. Wszędzie sterty śmieci. Wory całe, stosy... A w miejscach, gdzie można rozłożyć kocyk nad brzegiem... wysypiska zwykłe. A pomiędzy tymi stertami ludzie się opalają na kocykach, grille rozłożone. A butelki, opakowania, wszystko... za siebie. Do tego na wąskich dróżkach między takimi miejscami nasrane. Normalnie ludzie się opalają i grillują, a 5-10 metrów dalej srają na środku ścieżki. To jest Polska. Byłem tym przeżyciem potwornie zdruzgotany.

Opluwasz Polskę, wiesz?  :P 8) ;)
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 425
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #12 dnia: 12.01.2020, 09:19 »
Tak, nawet miałem pod spodem dopisać, że jestem zdrajcą metalu ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #13 dnia: 12.01.2020, 11:56 »
Powinni jebać mandaty za zaśmiecanie takie srogie, to by inaczej też było, a tak poza tym to nauka młodych adeptów dbania o czystość, ład i porządek bo starych pryków już nie zmienimy ;)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Posprzątałem łowisko, zachęcam do akcji ratuj ryby - film
« Odpowiedź #14 dnia: 12.01.2020, 12:36 »
Kocham mój kraj. Kocham moich krajan.
Ale odsetek brudasów jest u nas żenująco wysoki :facepalm:
To co się dzieje w lasach, przy drogach i nad wodami to jest trzeci świat.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!