Autor Wątek: Nowa fundacja - Ratuj Ryby  (Przeczytany 69415 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #30 dnia: 05.08.2015, 15:18 »
Wracając do sedna tematu tak mnie naszło żeby skontaktować się z nimi i zadać te pytania. Tutaj moje pytanie: Luk, czy Ty możesz wysłać takiego @ z konta spławik i grunt? Obawiam się, że jak wyślę ja z "normalnego" to mogę zostać olany, a tak może chętniej odpowiedzą. Oczywiście zrobisz jak uważasz :-)

Wysłane z Nexus 5 za pomocą Taptalk
Dobry,prosty plan!Ciekaw jestem efektu z ich strony!
Arek

Grendziu

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #31 dnia: 05.08.2015, 15:54 »
Przepraszam pomyliłem (popieprzyłem) Caritas z Unicefem z pośpiechu :beer: :P :beer:

No ale faktycznie może o rybach tylko...

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #32 dnia: 05.08.2015, 16:00 »
Michał, wysłać pytania mogę, ale obawiam się, że potraktują to jako wywołanie do tablicy. Ja nie jestem przeciwko nim, tutaj raczej mamy do czynienia z sytuacją ile z tego o czym się pisze w misjach i celach znajduje odbicie w rzeczywistości. Skoro startują, to może lepiej takie pytania zadać im za jakieś pół roku? :D Zresztą jeżeli się 'googlują' często - to szybko trafią na ten wątek :)

Co do samego Owsiaka i WOŚP. Możemy pytania sformuować w ten sposób. Ile dzieci lub osób zostało uratowanych dzięki zbiórkom na sprzęt szpitalny ratujący życie? Czy warto było dawać te pieniądze? Myślę, że odpowiedź jest jedna.
Wyciąganie jakiś rzeczy w stylu, że za część środków zbudowano siedzibę (przecież to inwestycja a nie wyrzucenie pieniędzy w błoto) lub że caritas ma mniejsze koszta nie sprawi, że ludzie pieniądze na WOŚP dadzą Caritasowi.  Znając życie nic nie dadzą i tyle :D Dlatego lepszy wróbel w garści... Z drugiej strony nacisk się przyda, bo osoby z WOŚP będą czuli, że nie wolno 'przegiąć' z pewnymi rzeczami. Ogólnie WOŚP to coś więcej, to takie pospolite ruszenie, dzięki któremu zafundowano szpitalom sprzęt, jakiego nie miałyby i za 10 lat, uratowano wiele osób, zwłaszcza dzieci w ten sposób. Nie ma sensu porównywać ich do caritasu, bo to dwie różne rzeczy...
Lucjan

elvis77

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #33 dnia: 05.08.2015, 16:47 »
P^K podaj od razu ile milionów (chyba już setek) i ile sprzętu oraz ile szpitali a w tym ile dzieci wyleczył ten "zły" Owsiak ze swoją ekipą, to wtedy możemy wrócić do dyskusji.

Budżet roczny WOŚP, to około 60-75 mln. Wykorzystanie efektywne środków czasami sięgało 60-70%

Budżet roczny Caritas przekracza 200 mln. Wykorzystanie efektywne środków na poziomie 95%

Chcesz jeszcze coś dodać?

To może ja cos w tej kwesti napiszę.Ile razy bym nie wszedł z dzieckiem do przychodni czy szpitala to w koło sprzęt WOŚP,sprzętu Caritasu natomiast nie widziałem nigdzie.Owszem to nie jest w porządku,żeby fundacje wyręczały Państwo,ale skoro niema kto...


Pamietamy "Zlotego Melona" i "Mrowke Cala"?





Zauwazylisci coraz wieksza mode na opierda.anie sie?
Siedzenie za biurkiem w garniturze i dlubanie w nosie :)


Czy może któryś z kolegów widział pałacyki Caritasu?Ja widziałem.Niczym Szklane Pałace ZUS-u.Ciekawe skąd są pieniądze.

Ja wolę dać 100 Owsiakowi,niż grosz dla Caritasu(zdaża się,że i tu daję),bo chociaż widzę realną działalność i mam możliwość skorzystania z tej pomocy  bez oglądania się na to czy jestem wierzący,czy też nie,czy należę do tej czy innej parafii i bez potrzeby przedstawiania zaświadczeń jakim to ja jestem Katolikiem i parafianinem. Wiem,bo raz byłem zmuszony skorzystać z takiej pomocy i mam nadzieję,że nigdy więcej  się nie będę musiał tak upokarzać.Natomiast ze sprzętu zakupionego przez WOŚP mogę(moje dzieci) korzystać bez większych ograniczeń,no może jedynie i aż to chore kontrakty NFZ-u.
Mój syn urodził się z dużą wadą słuchu(jest prawie niesłyszący)i to dzięki sprzętowi zakupionemu przez WOŚP,już na drugi dzień po urodzeniu(przesiewowe badania słuchu u noworodków)wiedziałem,że coś jest nie tak i mogłem podjąć dalsze badania i diagnozę,a z czasem rehabilitację,która trwa do dzisiaj i będzie jeszcze trwała wiele lat.Nie było mnie stać na zakup dwóch aparatów słuchowych,które 11 lat temu kosztowały mnie około 15-krotność  mojej pensji.Stąd moja wizyta w Caritasie,pierwsza i ostatnia.To droga przez mękę.Podania,zaświadczenia z parafii itd.,stracony czas i pieniądze na bilety,by później z łaską mi przyznano dotację,która de fakto była nie wiele większa od poniesionych kosztów.
Postanowiłem się zwolnić z ciepłej posadki,wbrew wszyskim wkoło,"porzuciłem"rodzinę i wyjechałem do Warszawy za lepiej płatną pracą.Siedzę tam do dzisiaj,to już dziesięć lat.
Wychodzę z założenie,że jak umiesz dobrze liczć i licz tylko na siebie.
Od kilku lat jest nagonka na Owsiaka.Póki co nic na Niego nie ma,a to,że coś z tego ma dla siebie,no cóż ja bym mu dał dwa razy tyle.Zastanawiające jest to ,że wkoło krytykują go osoby które nic nie dają,żeby nie powiedzieć,że tylko biorą.Dlaczego ktoś ma decydować za mnie na co i dla kogo ja daję swoje ciężko zarobione pieniądze czy też poświęcam swój czas.Dlaczego chcą o tym decydować ci którzych to nie dotyczy.Jestem również ciekaw czy któryś z tych krzykaczy(nie mam tu na myśli nikogo z forum)byłby w stanie podpisać taką deklarację,że ani on ani nikt z jego bliskich nie chce być leczony,diagnozowany itd.za pomocą sprzętu zakupionego przez fundację.Ciekawe czy wydałby wyrok śmierci na własne dzieci.
Dając na WOŚP jestem mniej lub bardziej świadomy na co i ile jest przeznaczane i z tym się zgadzam.Nie rozumię dlaczego ktoś chce mi tego zabraniać.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #34 dnia: 05.08.2015, 16:50 »
Elvis :bravo: :bravo: :bravo: :thumbup:
Zbyszek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #35 dnia: 05.08.2015, 17:06 »
Daniel, Caritas ma troszkę inną formę. Jest bardziej zdywersyfikowany. Zajmuje się bardziej bieżącą pomocą, jak wydawanie posiłków, pomoc żywnościowa, domy samotnej matki i wiele innych. WOŚP to zakup sprzętu medycznego. Dla jednych WOŚP, dla drugich Caritas. Owsiak może wydać 50% na działalność charytatywną i akurat Ty z tego skorzystasz i będziesz wdzięczny (tak, jak i ja). Możesz też postawić się w roli samotnej, bezdomnej czasami matki, która ma dramatyczną sytuację życiową i potrzebuje zwykłej, prostej pomocy, jak dach nad głową i jedzenie. Nie to jest jednak istotne.

Istotne jest efektywne wykorzystanie środków i tu Caritas wypada lepiej. Tyle.

Wróćmy do meritum. Fundacja ratujryby.pl wywołała kontrowersje tu, bo nie wiadomo na co idzie kasa. Niby na ekologię, niby na turystykę wędkarską, niby na zajęcia z dziećmi, ale konkretów brak. Nie wiemy również jak efektywnie są te pieniądze wykorzystywane. Nie wiem, czy właściciel fundacji ma obowiązek być tak transparentny, by nas zadowolić, ale to jego problem. Jak będziesz pewien, że kasa idzie na szczytny cel (tak, jak jesteś przekonany do WOŚP), to nie ma nic złego, by tej fundacji nie wspierać.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #36 dnia: 05.08.2015, 17:15 »
Widzimy zatem jak kuleje nasza Sluzba Zdrowia, bo tak naprawde mogloby sie obejsc bez p. Jurka i jemu podobnych.
Z pieniedzy WOSP zakupiony zostal sprzet niezbedny do leczenia ludzi. Tylko dlaczego Panstwo nie jest w stanie nam tego zagwarantowac?
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

elvis77

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #37 dnia: 05.08.2015, 17:28 »
Paweł,bo wie ,że jest Owsiak i tacy ludzie jak np. ja,którzy dadzą,a oni nic nie muszą.I tak od dwudziestu kilku lat.Bez względu na to jaki jest Rząd.Wszystkim Owsiak jest na rękę i rządzącym i tym co narzekają,bo mają na co narzekać.
Dominik,ja wiem jaką rolę pełni Caritas i tego nir neguję,wręcz przeciwnie,ale wiem też,że jeśli ta samotna matka byłaby innej wiary lub być może tylko rozwódką to takiej pomocy by mogła nie uzyskać.Ot Katolicka solidarność.
i jeszcze jedno nikt z WOŚP-u nie atakuje Caritasu,czego nie można powiedzieć o Caritasie(a dokładniej o wiernych i niektórych wielebnych)co atakują Bogu ducha winnych wolontariuszy.
Sory za Offtopa.
Jeżeli zaś chodzi o fundację z tematu to faktycznie jest niewiele danych lub inaczej,dużo niewiadomych.Warto tak jak pisał Grendziu wspirać każdą rozsądną inicjatywę nie tylko finansowo.
Mam tylko obawy,czy aby w tym przypadku to nie jest przysłowiowy strzał sobie w stopę.


Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #38 dnia: 05.08.2015, 17:37 »
Bo wiedza,ze tak wygodnie.
Panstwo sciaga Ci skadki zdrowotne co miesiac, pomimo,ze nie chorujesz, a jesli juz zachorujesz to i tak musisz pojsc prywatnie do lekarza.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #39 dnia: 05.08.2015, 18:51 »
Bo wiedza,ze tak wygodnie.
Panstwo sciaga Ci skadki zdrowotne co miesiac, pomimo,ze nie chorujesz, a jesli juz zachorujesz to i tak musisz pojsc prywatnie do lekarza.

Sorry Paweł, ale takie bzdety pisać jest łatwo, bardzo łatwo...

Zobacz jaki jest wiek emerytalny teraz a jaki był 40 lat temu. Zobacz jaka jest średnia długości życia teraz i 40 lat temu. Zobacz jakie są demograficzne perspektywy następnych lat... Pomyśl ile trzeba leczyć teraz a ile dawniej!

Narzekać jest bardzo łatwo, mówić o składkach... Póki co przez 20 lat życia (mnie lub więcej) byłeś leczony za darmo - nie płaciłęś żadnej skłądki. Zacząłeś to robić jak podjąłeś pracę zarobkową. Tak więc można powiedzieć, że dostałeś kredyt który spłacasz ;D

Nie ma kraju w Europie, który nie boryka się z tymi samymi problemami co Polska. Może Norwegia ma kasę ze sprzedaży gazu i ropy - ale wszędzie jest to samo... Dodatkowo Polska straciła procentowo najwięcej ludności podczas II wojny światowej, przez wiele lat jeszcze katowano 'tych złych', co się dodatkowo odbija na zdrowiu Polaków. Nie było u nas poziomu opieki takiego jak w krajach Zachodu - a problemy są te same.

Ataki na Owsiaka wychodzą spod tego samego adresu zazwyczaj. Szkoda jednak, że mało osób dostrzega to, że dzięki niemu (tak dzięki niemu, jego osobie, jego charyzmie, sile ducha która pomogła mu przetrwać te fale nienawiści i niechęci) stworzono WOŚP i kontyunuuje się ich pracę. Wiele kasy pochodzi z koncertów, ze zbiórek młodzieży. To pospolite ruszenie jest nietypowe i niesamowite, zmobilizowało miliony, trwa już od 1992 roku bodajże (zbierałem kasę na pierwszą orkiestrę osobiście).

Nie ma co negować i namawiać do niewspierania fundacji i organizacji wspierających i pomagających ludziom- bo każda pomoc się przyda.  Jeżeli da się zachęcić osoby do większych darowizn, to jeszcze lepiej. Pomaganie innym i bycie szczodrym to dobre cechy i nikomu nie mogą zaszkodzić :D


Elvis  :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Lucjan

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #40 dnia: 05.08.2015, 19:08 »
Luk, za takie off top'y, to powinieneś sobie ostrzeżenie zapodać :) chociaż 5%. No weź :D
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #41 dnia: 05.08.2015, 19:33 »
Ostrzeżenia są za 'niesportowe zachowanie' a nie za off topy ;D
Lucjan

Grendziu

  • Gość
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #42 dnia: 05.08.2015, 23:33 »
Zostawiłem Was na chwilę, ponieważ poszedłem testować nową wędkę spinningową - jest rewelacyjna, prawie idealna - no, bo przecież miało być o rybach właśnie, a tutaj na około...

No i na tych rybach właśnie naszły mnie dwie refleksję...

1. Gdybym 10% kwoty z zakupów wędkarskich przekazywał na taką lub podobną fundację, która wspierała nasze wody, pewnie nie miałbym mniejszych wyników nad wodą, a pewnie docelowo mógłbym się przyczynić do polepszenia tej wody.

2. I jakoś hasło fundacja bardziej do mnie dociera niż stowarzyszenie, pójdę o krok dalej, gdybym miał pewność, że staranną pracą od rana do wieczora ulepszę stan naszych wód oraz utrzymam z tego rodzinę to podpisuję się pod takim hasłem obiema rękoma. Dzięki fundacji (stowarzyszeniu pewnie też) mogę uzyskać dotację i to pewnie różnego rodzaju, a Unia płaci niesamowite pieniądze, za organizowanie szkoleń właśnie.

Niestety gdyby zrobić stowarzyszenie, to nie wierze w działania typowo społeczne osób, lub takie gdy muszę pojechać na kraniec Polski aby się spotkać z ludźmi i pomóc im docelowo przy czyś, aby wskazać odpowiednią drogę. Przecież lepiej wtedy iść na ryby niż tracić czas na podobne działanie? (nie do końca tak myślę, jakby co)Wyjazdy w Polskę wiążą się z czasem, ogromnym poświęceniem i chęciami oraz własnymi finansami... Nie lepiej fundacja niż stowarzyszenie?

 Co w tym złego że osoba która założyła Ratujryby z tego żyję lub planuję żyć? A może właśnie jest niezależna finansowo i nie musi pracować i całą kwotę przekazuję na swoją fundację. Przecież tego nie wiemy, ale już chcemy liczyć kto, co komu za ile... Niby nie jest to złe, bo też bym chciał wiedzieć, czy moje zarobione pieniądze pójdą na szczytny cel, czy też na przeżarcie, ale jak już jestem taki dociekliwy to przecież mogę sobie zadzwonić lub napisać e-mail. Dla chcącego nic trudnego przecież.

Elvis podpisuję się pod Twoimi słowami własną krwią, jeśli będzie trzeba :) Jakoś mi bliżej do rock n' rolla na co dzień, niż do kościoła. Aczkolwiek nie skrytykuję  nigdy działań Caritasu, bo w końcu oni pomagają w inny sposób.

P^K może nie obserwuję wszystkich Twoich wpisów, ale czy Ty kiedyś chłopie kogoś pochwaliłeś, poklepałeś po plecach i przyznałeś rację na tym forum? Czy wszystko wg Ciebie jest "bleeeeeeeeeeeeeeeee" - bez urazy (jeśli są gdzieś takie wpisy to z góry przepraszam, ja osobiście nie widziałem). Jeśli wszyscy wg Ciebie robią wszystko źle, to może pokaż Nam drogę jak robić dobrze?

Co do NFZ, ZUS, polityki -eee, obiecałem Dominik, nie wypowiem się w sumie, jeśli będzie trzeba to w końcu wyjadę z tego kraju, ale jeszcze chwilę powalczę, bo w życiu łatwo jednak się nie poddaje :) No i nie chodzę na wybory, oraz nie oglądam wiadomości wcale, więc jak rybka głosu nie mam :fish:
 

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #43 dnia: 06.08.2015, 07:04 »
Bo wiedza,ze tak wygodnie.
Panstwo sciaga Ci skadki zdrowotne co miesiac, pomimo,ze nie chorujesz, a jesli juz zachorujesz to i tak musisz pojsc prywatnie do lekarza.

Sorry Paweł, ale takie bzdety pisać jest łatwo, bardzo łatwo...

Bzdetami to trzeba nazwac utrzymywanie tej "Panstwowej Instytucji" majacej 45% kosztow wlasnych, w skald ktorej wchodzi 5 tys. bazproduktywnych osob pierdzacych w stolki, uwiklanych w rozne afery zamiatane pod dywan, w dodatku poza jakakolwiek kontrola. Niby wielki bankrut ale jak widac ciagle ma swoich zwolennikow :bravo:

Ja niestety mam dosc tej komuny i zgadzam sie z tym Panem: http://www.se.pl/wiadomosci/opinie/janusz-korwin-mikke-jak-ten-system-dziaa_317710.html

"Kredyt zaufania?" -dziekuje ale moi rodzice poradzilby sobie bez tego i pewnie lepiej... i jeszcze by zostalo.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Nowa fundacja - Ratuj Ryby
« Odpowiedź #44 dnia: 06.08.2015, 07:11 »

P^K może nie obserwuję wszystkich Twoich wpisów, ale czy Ty kiedyś chłopie kogoś pochwaliłeś, poklepałeś po plecach i przyznałeś rację na tym forum? Czy wszystko wg Ciebie jest "bleeeeeeeeeeeeeeeee" - bez urazy (jeśli są gdzieś takie wpisy to z góry przepraszam, ja osobiście nie widziałem). Jeśli wszyscy wg Ciebie robią wszystko źle, to może pokaż Nam drogę jak robić dobrze?
Czasami mi sie zdarza pochwalic kogos i przyznac racje, pod warunkiem, ze sa to takie same racje jak moje.
Nie podoba mi sie ten ustroj i z tym sie nie kryje. Opiekuncze Panstwo to stwor nie dla mnie. To ja jestem kowalem wlasnego losu i to ja decyduje o swoim zyciu a nie Panstwo, ktore mi wiecznie czegos zabrania, badz nakazuje. -Wolny czlowiek, a jednak niewolnik!
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish: