Autor Wątek: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?  (Przeczytany 8223 razy)

Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #15 dnia: 21.01.2020, 19:50 »
W sklepie, gdzie kupuję robaki nie ma szans na same czerwone. Albo białe, albo miks. W miksie czerwień to raczej róż, nigdy nie widziałem w naszych sklepach tak intensywnie barwionych robaków jak u Anglików :-\
Widzę, że jokers 24 ma piękne, intensywne kolory barwionych białych. Pytanie, czy to rzeczywistość, czy podkręcone kolory? 
Artur

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #16 dnia: 21.01.2020, 19:57 »
Witaj na forum, Kapitanie ;)
Tutaj zerknij:
http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=11629.0
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #17 dnia: 21.01.2020, 20:24 »
Jestem w szoku lekkim ,nigdy nie korzystałem z usług tego sklepu a tu takie rarytasy ;) ,a najlepsze jest to, że jest około 5km od miejsca mojego zamieszkania :facepalm:

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #18 dnia: 21.01.2020, 20:31 »
Z racji tego, że kiedyś widziałem to co jest w linku, to sam zacząłem się zastanawiać nad różnymi kolorami robali
http://www.ousevalleybait.co.uk/bait-products.html

Potem szukałem informacji na brytyjskich forach. Z tego co czytałem, to nie da się zabarwić robaka na stałe domowym sposobem (a tam wielu próbowało to robić z uwagi na cenę robali w sklepach wędkarskich). Jedyny skuteczny sposób, to dodanie barwnika do mięsa, którym żywią się robaki. Aby był to kolor czerwony dodaje się bodajże rodaminę, natomiast aby był żółty auraminę. Wszystkie kupne wędkarskie barwniki są łatwo zmywalne w wodzie. Producentom nie opłaca się kombinować z wieloma kolorami bo a) nie ma dużego rynku zbytu na nie b) nie każde barwione mięso robaki chcą jeść c) jak padną, to trzeba coś z nimi zrobić d) jest dużo roboty przy robalach, aby się to opłacało producentowi e) wiele z tych barwników jest rakotwórczych, więc trzeba umiejętnie się z nimi obchodzić.

Taka przynajmniej była konkluzja z tego co pisano, a widać było że pisali to ludzie, którzy siedzieli w branży robali od lat ;)



Offline Drapichrust

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 638
  • Reputacja: 171
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów, Nowopole.
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #19 dnia: 21.01.2020, 20:51 »
Gdybym miał gdzie zamrozić, to bym się skusił na te z Jokers 24. Pomijając już kolor, w mojej okolicy na szczęście białe są dostępne cały czas i są tańsze. 6 zł za ćwiartkę, do jesieni były nawet po 5 zł.

Ps. Próby barwienia to pikuś, kto się bawił w hodowlę? Ponad 20 lat temu kupienie białych w ilościach zanętowych było nierealne. Były tylko w małych pudełeczkach i nie było mnie stać na taki luksus. Na działce na wsi kilka razy wyhodowałem konkretne ilości. Czyściłem w piasku i w trocinach. Prawie za każdym razem, gdy miałem taki towar w zanęcie połowiłem na okolicznych rzekach. Dodam tylko, że miały piękny, naturalny aromat :o Nie były to takie pachnące, kąpane czyściochy jak dziś ze sklepu a rybom to pasowało ;)
Artur

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #20 dnia: 22.01.2020, 08:41 »
Jestem w szoku lekkim ,nigdy nie korzystałem z usług tego sklepu a tu takie rarytasy ;) ,a najlepsze jest to, że jest około 5km od miejsca mojego zamieszkania :facepalm:
Frajer pompka! :P
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Mikołaj Burkiewicz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 697
  • Reputacja: 116
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #21 dnia: 22.01.2020, 09:52 »
W sklepie, gdzie kupuję robaki nie ma szans na same czerwone. Albo białe, albo miks. W miksie czerwień to raczej róż, nigdy nie widziałem w naszych sklepach tak intensywnie barwionych robaków jak u Anglików :-\
Widzę, że jokers 24 ma piękne, intensywne kolory barwionych białych. Pytanie, czy to rzeczywistość, czy podkręcone kolory?

Kilka razy zamówiłem robaki barwione na czerwono z jokersa i kolory (jak to zwykle bywa :) ) nie były tak intensywne jak na zdjęciu. W dodatku robaki ze dwa razy raczej wielkością przypominały pinkę niż białe. Nie będę specjalnie narzekał bo to chyba jest niestety standard. Przynajmniej w trójmieście ciężko jest dostać powtarzalnie przyzwoite białe robaki.

Natomiast jeśli chodzi o jokersa i ochotkę to sklep ten oferuje super towar.

Bombay

  • Gość
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #22 dnia: 03.08.2020, 10:23 »
Polecam barwnik spożywczy za 3zl z allegro odrobina (dosłownie) zasypać dzień przed łowieniem.

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #23 dnia: 25.10.2020, 16:51 »
wrzucam tutaj , bo nie znalazłem tematu.

czy ktoś może używał do białych i mógłby coś napisać??
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/promocje/21893-bag-em-meat-maggot-powder-dye-200ml-super-spicy-red.html

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #24 dnia: 25.10.2020, 17:15 »
Jeśli dobrze pamiętam to Lucjan na jkednym ze swoich filmów, chyba o robieniu zanęt czy miksów używa coś podobnego.

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #25 dnia: 25.10.2020, 19:46 »
wrzucam tutaj , bo nie znalazłem tematu.

czy ktoś może używał do białych i mógłby coś napisać??
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/promocje/21893-bag-em-meat-maggot-powder-dye-200ml-super-spicy-red.html

Czy to działa na zasadzie " zasypać dzień przed" czy "zasypać i na hak"??

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #26 dnia: 25.10.2020, 20:02 »
Cytuj

Czy to działa na zasadzie " zasypać dzień przed" czy "zasypać i na hak"??

Nie wiem jak działa... i czy działa, ( ja bym zasypał dzień przed albo 2-3 przed) dlatego pytam tutaj, jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś używał, i coś wiecej napisze na tem temat.

Offline pawlica

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Belgia
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #27 dnia: 25.10.2020, 20:08 »
Dzisiaj wędkując poruszyłem z belgiem temat czerwonych bo w Belgii np jest zakazane sprzedawanie takowych . Powiedział  mi właśnie o jakimś proszku do którego się wkłada białego dosłownie przed założeniem na hak więc to może i to...

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #28 dnia: 25.10.2020, 20:43 »
Poczekamy, zobaczymy. Pewnie zamówię z ciekawości. Ale mam nadzieję że ktoś używał i napisze kilka zdań na ten temat.
Jakoś nie wierze w takie proszki zbytnio, ale ten mnie jednak mocno zaciekawił..... ciekawe dlaczego .

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 687
  • Reputacja: 1981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Barwienie białych robaków na czerwono - jak?
« Odpowiedź #29 dnia: 26.10.2020, 09:23 »
wrzucam tutaj , bo nie znalazłem tematu.

czy ktoś może używał do białych i mógłby coś napisać??
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/promocje/21893-bag-em-meat-maggot-powder-dye-200ml-super-spicy-red.html

Czy to działa na zasadzie " zasypać dzień przed" czy "zasypać i na hak"??

Panowie, najlepsze robaki to takie, które są karmione pokarmem z barwnikiem. Dlatego zamawiajcie w swoich sklepach robaki w kolorze czerwonym. Bardzo dobrze jest poinformować o tym sprzedawcę, że na wodach stojących kolor czerwony daje dużo więcej brań. Jeżeli on będzie ich zamawiał więcej i informował o tym kupujących, to mu będą schodziły :)

W Polsce większość sklepów zamawia robaki od firm, które mają w ofercie kilka kolorów, więc to nie jest towar trudny do zdobycia. Bardziej świadczy o niewiedzy polskich sprzedawców no i wędkarzy (nie obwiniam wędkarzy jakby co, bardziej PZW, że nie edukuje).

Samemu nie uzyskamy takiego efektu, i każdy barwnik zewnętrzny dla białych będzie nam brudził ręce. Im lepszy barwnik, tym dłużej będziemy mieli ręce jak seryjny morderca lub rzeźnik ( w przypadku koloru czerwonego), więc ostrzegam. Jako, że na rzece często lepiej działa kolor żółty, to kupiłem raz porcję. Łowiłem dosłownie trzy godziny, a żółty kolor na palcach i paznokciach miałem ponad miesiąc czasu! :)

Zrezygnowałem też z barwienia białych kurkumą, bo po tym schodziła mi skóra, i moje palce wyglądały jakbym miał jakąś łuszczycę albo początki trądu :)

Dlatego jak już polecam delikatne atraktory dla białych, aby miały lepszy zapach. Bo aby białe miały silny i mocny kolor, barwnik musi być równie mocny. A nie każdy chce mieć kolorowe paluszki przez tydzień :) A słaby barwnik nie nada białym odpowiedniej barwy, to musi być czerwień a nie lekki kolor różowy.
Lucjan