Autor Wątek: Najdziwniejsze przynęty i zapachy  (Przeczytany 3723 razy)

Offline Martinez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 822
  • Reputacja: 309
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarz z zasadami
    • Galeria
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #15 dnia: 12.09.2020, 07:04 »
Nikt, albo niewielu. Bo Unia większości rzeczy zakazuje. Dlatego też z czasem zapomina się o dawnych przynętach.
Shimano TX-4, Ultegra 14000, ciężarek 100gr = 133 metry

Tak - mam uczulenie na "Mokate". Przereklamowana wanna z rybami.

Offline elwood

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 928
  • Reputacja: 272
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #16 dnia: 12.09.2020, 07:07 »
Sądzę, że bardziej tu lenistwo wchodzi w grę - po co bawić się (masowo, nie mówię o entuzjastach) w przygotowywanie przynęt, skoro w sklepie cała ściana przeróżnych?
Z pozdrowieniami - Marcin

Offline boguss1982

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 713
  • Reputacja: 64
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: GDAŃSK
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #17 dnia: 12.09.2020, 11:00 »
Nikt, albo niewielu. Bo Unia większości rzeczy zakazuje. Dlatego też z czasem zapomina się o dawnych przynętach.

nie wiem czy tutaj Unia odgrywa taką rolę, ja bym bardziej stawiał na dostępnośc takich kopytek .

Offline tata1959

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Radymno
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #18 dnia: 12.09.2020, 12:09 »
Regularnie łowię certy na wątróbkę i wręcz nie ma porównania do innych przynęt a przy okazji wątróbka opiera się uklejom, które potrafią zepsuć łowienie np. na białe robaki.
Kukurydzę kiszę i to mocno. Im bardziej śmierdzi tym lepsze efekty.
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #19 dnia: 13.09.2020, 11:39 »
Śmierdzące, "rzadkie" przynęty zanęty.
Moja zanęta miętusowa - skład: mielona wątróbka, mielone surowe szprotki + rozmoczony pelet na suma/węgorza, to podsuszałem mąką i bułką tartą- wiaderko do wyrzucenia.
Gotowane czerwone - "patent" kumpla - każdemu zdarzyło się, że czerwone (prawdziwe gnojaki nie dendroshit)  na letnim słońcu się "ugotowały" - robi się wodnista  śmierdząca papka, jak to dodatkowo postoi 2, 3 dni to smród nieziemski, kumpel "gotował" na słońcu celowo tak pół słoika czerwonych z ziemia i dodawał do zanęty - na pewno nie zaszkodziło, czy miał jakieś lepsze efekty - nie wiem wg mnie porównywalne do nas, ja nigdy na to się nie zdecydowałem.
Białe z rzeźni - to inne robaki lub inny smród niż "hodowlane" białe sprzedawane w sklepie - braliśmy je z rzeźni, po uboju skóry były składowane w takim garażu, bunkrze - jak się nabierało, to przyjeżdżali po odbiór. Białych było tam masa ale smród taki, że nie dało się podejść- mieliśmy taką łopatkę na 2, 2,5 metrowym trzonku i tym na zmianę nabieraliśmy białych. Smród był taki, że kilka razy ktoś wymiotował, a raz konduktor chciał nas wysadzić z pociągu mimo tego, ze robale były w wiadrze i dodatkowo w 2 workach.
Jelita kurzęce - kilka razy stosowałem ani razu nie złapałem ryby.
Ciasto z krwią - lokalny specyfik z Otmuchowa tylko tam się z tym spotkałem, brały świetne ryby przy rzeźni, która odpady/ścieki puszczała do rowu a rowem płyneły 50m do Nysy. W rowie szerokości metra i głębokości 50 cm widywało się 50,60 cm ryby...
żółtka/jajka/niedorobione jajka w latach 80tych kumpla ojciec pracował w ubojni drobiu, jak ktoś patroszył kurę nioskę, to wie, że ma w sobie jajka od takich prawie "gotowych" do malutkich kuleczek, samych żółtek. Ubojnie tego nie wywalały tylko szło to na jakież mączki, proszki. Kumpla ojciec miał do tego nieograniczony dostęp i tym nęcił i łowił przepiękne (jak na tamte czasy) 15, 18 kg karpie, leszcze, węgorze amury, tylko nie pamietam jak je przygotowywał na hak- chyba je gotował i obwiązywał nitką.   A 10 lat później weszły do PL kulki proteinowe ze składem....

Każdy człowiek na swój próg dziwności - dla wielu ludzi "dziwną", obrzydliwą  przynętą jest pijawka, wątróbka czy jelita :). Moja żona np. nienawidzi zapachu "prawdziwej" melasy - zaraz ją bierze na wymioty. 
       

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #20 dnia: 18.09.2020, 18:43 »
Muszę trochę zweryfikować swoje odczucia odnośnie "zapachu" red agressor firmy Bag`em :P
Niestety kuku pakują w słoiczki z miękkiego plastiku :facepalm:
Coś mi się przesunęło w bagażniku i słoiczek został trochę zgnieciony, a przez to wyciekła odrobina eliksiru w półkę boczną z EVA >:O
Śmierdzi mi w aucie jakby coś zdechło kilka razy :facepalm:
Całe szczęście, że to mój osobisty pojazd, a nie małżonki 8) :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #21 dnia: 18.09.2020, 18:46 »
Człowieku... To już zostanie z Tobą na zawsze :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #22 dnia: 18.09.2020, 19:05 »
Hmmm... A myślisz, że fakt, iż ludzie się za mną oglądają i tak dziwnie patrzą, to jednak nie jest kwestia mego niewątpliwego uroku osobistego i przystojności, a raczej kwestia "bukietu" red agressor? :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 506
  • Reputacja: 1976
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Najdziwniejsze przynęty i zapachy
« Odpowiedź #23 dnia: 18.09.2020, 19:10 »
Hmm... :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters