Autor Wątek: Przechowanie białych robakow  (Przeczytany 22156 razy)

Offline RysiekS

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 430
  • Reputacja: 49
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przechowanie białych robakow
« Odpowiedź #30 dnia: 18.08.2020, 21:24 »
Wejdź na stronę Górek gliny i poczytaj jak powinno się mrozić robactwo. Możesz również poszperać w necie, jest mnóstwo artykułów. Najlepiej mrozić wyczyszczone, osuszone robaki w torebkach strunowych po wyciśnięciu powietrza. Jeśli chcesz dodać do nich atraktor to suchy. Mrozić powinno się w małych porcjach, ponieważ raz odmrożone nie nadają się do ponownego zamrożenia. 

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przechowanie białych robakow
« Odpowiedź #31 dnia: 18.08.2020, 22:00 »
Zazwyczaj kupuję białe robaki / pinkę w ilościach 2-3 litrów. Robaki po wymyciu w letniej wodzie z "Ludwikiem", wypłukaniu i wysuszeniu pakuję do woreczków strunowych (przygotowuję porcje po 100 ml). Do każdego woreczka dodaję płaską łyżeczkę atraktora, najczęściej "Vanille" lub "Caramel" MVDE. Woreczki zamykam, wypychając z nich powietrze, po czym umieszczam w zamrażarce.
Należy pamiętać, że skuteczne "unieruchomienie" (uśmiercenie) robaków następuje po co najmniej 1 pełnej dobie w zamrażarce. Jeżeli wieczorem zamrozimy robaki a następnego dnia rano zabierzemy je na ryby to po dotarciu na łowisko może się okazać, że .................. robaki się ruszają :P

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Przechowanie białych robakow
« Odpowiedź #32 dnia: 18.08.2020, 23:48 »
Niestety ale po 24 h nie zawsze zamrozisz robaki, zwłaszcza  te z lepszej ( mocniejszej ) hodowli muszą byc poddane mrożeniu nawet 48 h.
Jeśli potrzebujesz "unieruchomić " robaki to najlepszym ze wszystkich znanych mi sposobów jest utopienie.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline S76

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Przechowanie białych robakow
« Odpowiedź #33 dnia: 21.08.2020, 10:44 »
Tak wyglądają moje pakiety z robakami w praktyce. Jak już wspomniałem, umyte i wysuszone robaki porcjuję po 100 ml, dodaję atraktor i zamykam woreczki, wypychając nadmiar powietrza. Pakiety wkładam do większego worka strunowego po czym całość trafia do zamrażarki.


Offline Darek_Darek1968

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 538
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Działdowo
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przechowanie białych robakow
« Odpowiedź #34 dnia: 21.08.2020, 11:27 »
Natomiast ja po oczyszczeniu, porcjuję do małych płaskich pojemniczków plastykowych, zalewam wodą, szczelnie zamykam dekielkami, następnie owijam grubą folią alu... i do zamrażary na same dno, pod warzywa, owoce...
Folia służy jedynie przedłużeniu moich szans na przeżycie - mam nadzieję, że małżonce nie będzie się chciało odwijać i sprawdzać ;-)

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 610
  • Reputacja: 93
Odp: Przechowanie białych robakow
« Odpowiedź #35 dnia: 28.08.2020, 18:27 »
Należy pamiętać, że skuteczne "unieruchomienie" (uśmiercenie) robaków następuje po co najmniej 1 pełnej dobie w zamrażarce. Jeżeli wieczorem zamrozimy robaki a następnego dnia rano zabierzemy je na ryby to po dotarciu na łowisko może się okazać, że .................. robaki się ruszają :P.

Kolego, że ja tego nie doczytałem...

Właśnie otworzyłem paczki z kupionymi robakami (około 16 godzin w zamrażarce). Cyk na sito, trociny odsiane, troszkę płynu na robaki i płuczemy letnią wodą....
...
...
...
natychmiast ożyły.

Żona nie była zadowolona... całe sito robaków trzeba było łapać i pakować z powrotem do worka żeby nie rozbiegły się po całej kuchni :facepalm: