Autor Wątek: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze  (Przeczytany 32528 razy)

Offline kubik63466

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 384
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • mięsiarstwo to nie wędkarstwo
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #15 dnia: 08.04.2017, 17:54 »
Witam.
Zrobiłem mniej więcej tak jak ty chcesz zrobić..... a powiem, że to nie był dobry pomysł ;) - ogranicz się do jednego smaku z jednej firmy, zamiast kupować jeden smak od kilku firm. Puki co napisałeś tutti frutti i ananas od drennana i sonu..... zdecyduj się na jedno.
Jeśli na twojej wodzie nie będzie działał jakiś smak,  to bardzo możliwe że od innych firm  to samo też nie zadziała.
Ja od sonu testowałem wyłącznie pellety, co do dumbelsów posiadam krylowe ananasowe i tutti frutti od drennana, sprawdzają sie przyzwoicie. Kup część przynęt od jednej firmy i część od drugiej. Jeśli zobaczysz, że działają, zawsze możesz zamówić od drugiej i sprawdzić czy druga spisuje się lepiej. Zwróć uwagę także na to ile przynęt wytypowałeś do ogólnego zakupu.... podczas całego dnia spędzonego nad wodą, możliwe że wykorzystasz połowę z nich. A jeżeli popatrzeć na to z perspektywy czasu... nie wykorzystasz większości przynęt z racji ilości i skończy się na tym, że powysychają, zestarzeją się i to co kupisz teraz.... skończy Ci się za 2 czy 3 sezony. Co do przynęt od Lorpio - nie są drogie, jak na swoją cenę są w miarę skuteczne. Przerobiłem prawie wszystkie kulki i pellety od lorpio i z tego co mogę polecić to pellet method basic (na gumeczkę), a z kulek: pływające (guma balonowa, vanilia, biały halibut), tonące (truskawka).

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #16 dnia: 22.05.2017, 15:02 »
Podepnę się pod temat. Miałem nie kupować już przynęt, ale stwierdziłem, że mam za dużo śmierdzieli w porównaniu do ilości przynęt słodkich i chciałbym kupić jakieś słodkie tonące przynęty do metody - w grę wchodzą kulki, pellety i dumbellsy, żadnej kukurydzy smakowej (już mam), puffinek itp. Rozmiar max 10 mm. Ktoś może coś polecić? Mam już następujące przynęty:

Ringers Choco Orange Wafters
Drennan Pineapple Punch Dumbells
Drennan Tutti Frutti Dumbels
Kulki Lorpio Truskawka
Kulki Lorpio Wanilia
Kulki Lorpio Ananas
Dumbells Lorpio Coconut

Mile widziany kolor inny niż pomarańczowy ;) Najlepiej, żeby było to dostępne w Drapieżniku, bo planuję kupić tam parę innych rzeczy.
Marcin

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #17 dnia: 22.05.2017, 15:04 »
Czytając wyżej wymienioną listę nie rozumiem czego Ci brakuje.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #18 dnia: 22.05.2017, 15:10 »
Podepnę się pod temat. Miałem nie kupować już przynęt, ale stwierdziłem, że mam za dużo śmierdzieli w porównaniu do ilości przynęt słodkich i chciałbym kupić jakieś słodkie tonące przynęty do metody - w grę wchodzą kulki, pellety i dumbellsy, żadnej kukurydzy smakowej (już mam), puffinek itp. Rozmiar max 10 mm. Ktoś może coś polecić? Mam już następujące przynęty:

Ringers Choco Orange Wafters
Drennan Pineapple Punch Dumbells
Drennan Tutti Frutti Dumbels
Kulki Lorpio Truskawka
Kulki Lorpio Wanilia
Kulki Lorpio Ananas
Dumbells Lorpio Coconut

Mile widziany kolor inny niż pomarańczowy ;-)

GreenGhost (Ryba/Kryl) i Freaky Shrimp (Ala Guma Balonowa z nutą rybną) Subzero od MethodManii sprawdzają mi się ostatnio na każdej wyprawie. Michał Mikuła wiem że łowi też na Pinky Boy i sobie chwalił. Coś w nich jest i trudno nie zawdzięczać im wyników gdzie na RodaHutchinsona i DynamiteBaits w tym samym czasie nie miałem nawet brania :\ Teraz od tych przynęt zaczynam pierwsze rzuty.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #19 dnia: 22.05.2017, 15:11 »
Czytająć wyżej wymieniona listę nie rozumiem czego ci brakuje

Jakbym wiedział, czego mi brakuje, to bym nie pytał ;)
Lista moich przynęt typu śmierdziel jest 2x dłuższa, dlatego rozglądam się za czymś słodkim.

GreenGhost (Ryba/Kryl) i Freaky Shrimp (Ala Guma Balonowa z nutą rybną) Subzero od MethodManii sprawdzają mi się ostatnio na każdej wyprawie. Michał Mikuła wiem że łowi też na Pinky Boy i sobie chwalił. Coś w nich jest i trudno nie zawdzięczać im wyników gdzie na RodaHutchinsona i DynamiteBaits w tym samym czasie nie miałem nawet brania :\ Teraz od tych przynęt zaczynam pierwsze rzuty.

Dzięki, wyglądają interesująco, może coś sobie z nich wybiorę :)
Marcin

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #20 dnia: 22.05.2017, 15:21 »
Ja swojego czasu tez tak miałem teraz wiem że mam za dużo :) wg mnie absolutnie wystarczy taki zestaw

- kryl
- halibut
- jakiś pikantny śmierdziel
- czosnek

- tutti-frutti tonące
- jak wyżej ale popek
- ananas

Ewentualnie coś białego.
-scopex
-skorupiaki

Mając takie zestaw zawsze coś dobierzemy inaczej jest główkowanie i mantykowanie co by tu założyć
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline RAV93

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Istnieją ludzie, którzy łowią ryby, i tacy, którz
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #21 dnia: 22.05.2017, 15:32 »
Ja zacząłem od tańszych.
Na początku był traper- jakieś tam ryby brały.
Lorpio - jakieś tam ryby brały i biorą dalej bo z nich korzystam.
Feeder-bait- korzystam obecnie i wyniki mnie zadowalają.
Drennan- na moim łowisku killerami są Dumble Tutti frutti.
Sonu pikantna kiełbaska - jeszcze nic nie wzięło na to czekam na efekty.

Ja jestem tego zdania że trzeba potestować bo na każdym zbiorniku biorą na co innego. Sprawdzić i kupować w tedy tą przynętę, ja wiem że jak drennan mi się skończy to go kupię na pewno.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #22 dnia: 22.05.2017, 15:40 »
Z konkretnych propozycji mam na razie MethodManię od Marcina. Czy ktoś zaproponuje jeszcze jakieś słodkie przynęty? Co z kulkami od Sonu? Warto w nie zainwestować?
Marcin

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 336
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #23 dnia: 22.05.2017, 17:38 »
Z konkretnych propozycji mam na razie MethodManię od Marcina. Czy ktoś zaproponuje jeszcze jakieś słodkie przynęty? Co z kulkami od Sonu? Warto w nie zainwestować?

Nie wiem, co jest w ich ananasowych kuleczkach, ale nigdy mnie nie zawiodły. Przeżyłem prawie rok bez nich, testując pierdyliard innych wynalazków, ostatnio znowu zacząłem ich używać i zawsze jakieś brania na to mam. Tylko one są męczące w obsłudze, bo nieprzyjemnie twarde. Takie świeżę to jeszcze idzie pushstopem przebić, jak ciutkę podeschną, trzeba wiercić lub robić rowek i zakładać na gumkę.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #24 dnia: 22.05.2017, 17:59 »
Z wierceniem nie mam problemu, dzięki :)

EDIT: Wybór padł na Pinky Boya, przesądził kolor. Dziękuję wszystkim za udzielenie się w temacie :beer:
Marcin

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #25 dnia: 17.06.2017, 20:46 »
To i ja się podepnę pod temat.

Szukam jakieś nowej (nowej dla mnie) przynęty do metody, czasem na klasyczny grunt (rzeka).

Na pewno chcę w kolorze żółtym (takiego mi brakuje w arsenale).

Mam kilka typów, który możecie polecić?
- Sonubaits Mixed Method Boilies 8 i 10 mm - Pineapple // Ananasowe
     - https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-mixed-method-boilies-kulki-haczykowe/12134-sonubaits-mixed-method-boilies-8-i-10-mm-pineapple-ananasowe.html
- Sonubaits Baggin Band'Um 9mm - Pineapple // Ananas
     - https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-band-ums-pellet-zakladany-na-gumki/18081-sonubaits-baggin-band-um-9mm-pineapple-ananas.html
- Sonubaits Drilled Boilies 10mm - Pineapple // Ananas
     - https://sklepdrapieznik.pl/sklep/sonubaits-drilled-boilies-male-kulki-haczykowe-z-otworami/12962-sonubaits-drilled-boilies-10mm-pineapple-ananas.html
- Response Range Boilies 10mm - Sweetcorn // Kukurydza
     - https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pellety-oraz-kulki-proteinowe-mainline-pakowane-w-worku/17719-response-range-boilies-10mm-sweetcorn-kukurydza.html
- MethodMania Dumbless Sub Zero - Yellow Spin
     - https://sklepdrapieznik.pl/sklep/przynety-haczykowe-methodmania-kulki-dumble-pellet-predrylowany-pellet-plywajacy/21655-methodmania-dumbless-sub-zero-yellow-spin.html
MM

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #26 dnia: 17.06.2017, 22:34 »
Rozważ jeszcze tą :
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/przynety-haczykowe-kukurydza-konopie-mielonki-kulki/21916-bag-em-tuffis-pure-pineapple-10mm.html

Znając produkty tej firmy będzie pracować nie tylko kolorem ;) Osobiście bardzo odpowiadają mi te przynęty z MethodManii. Są naprawdę dobre jakościowo.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #27 dnia: 18.06.2017, 09:43 »
Też mogę się zastanowić nad tą, którą proponujesz @ogrmaster.

Na razie najbliżej mi do zakupu:
- Response Range Boilies 10mm - Sweetcorn // Kukurydza
     - https://sklepdrapieznik.pl/sklep/pellety-oraz-kulki-proteinowe-mainline-pakowane-w-worku/17719-response-range-boilies-10mm-sweetcorn-kukurydza.html

Ale zastanawiam się, czy na pewno będzie to najlepszy wybór.. Cóż, czekam na opinie przed zamówieniem.
MM

Offline boruta

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 592
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolice Ostrowca Św.
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #28 dnia: 18.06.2017, 10:13 »
Ja polecam kulki Lorpio tonące truskawka 12 mm kosztują 11 zł i super działają https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kulki-proteinowe-magic-mini-boilies-sinking-super-color-10-12mm/12444-magic-mini-boilies-sinking-super-color-12mm-strawberry-truskawka.html . Zwykła kukurydza z puszki też jest dobra do metody, Bonduelle jest twarda i się nie zgniata. Na łowiskach gdzie dużo ludzie sypią kukurydzy obowiązkowa, tej aromatyzowanej z Bag'em nie próbowałem ale cena trochę wysoka. Wczoraj na małej komercji byłem gdzie ludzie dużo kukurydzy sypią i żadne dumbellsy ani kulki efektu nie dały dopiero zwykła kukurydza  z puszki dała 3 karpie 1kg, 6kg i 8,2 kg.  W lecie dobrą przynętą do metody jest też mielonka zwykłą ze sklepu mięsnego tylko trzeba znaleźć twardą i nie bardzo tłustą bo się rozpływać będzie. Na przystanku stawy w tamtym roku super połowiłem na zwykłą mielonkę.
Paweł

Offline Major0013

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 14
Odp: Przynęty do methody - prośba o pomoc w wyborze
« Odpowiedź #29 dnia: 18.06.2017, 10:30 »
@boruta dzięki za wskazówki, ale Lorpio które polecasz są w kolorze czerwonym, a takie przynęty mam. Poza tym miałem kiedyś przynęty Lorpio i jakoś mnie one nie przekonują. Uprzedzony absolutnie nie jestem do nich, po prostu mi "nie leżą".
Klasyczna kukurydza jak najbardziej zawsze jest na wyposażeniu.
MM