Autor Wątek: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube  (Przeczytany 21355 razy)

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #45 dnia: 14.10.2019, 13:32 »
Chciałbym trochę odgrzać temat i podpytać... co Was rajcuje w filmach wędkarskich ? Co jest dla Was ważne ? Czego oczekujecie ? I co sprawia, że na dany kanał chętnie wracacie ?
Jako, że coś tam czasem na YouTube wrzucę odpowiedzi będą dla mnie bardzo przydatne i pomocne w dalszej pracy :)

Dla mnie
1) wiedza prowadzących,
2) klimat
3) jakość filmów.

Cała reszta, na co łapie, gdzie, czym i czy coś reklamuje mnie nie interesuje. Ja w filmach chce się uczyć wiedzy praktycznej, a przy okazji dobrze bawić, choć i bez tego spokojnie też da radę. Drony, HD, ujęcia niczym z filmów dokumentalnych są super, ale nie wymagam tego od nikogo. Tym bardziej, ze każdy musi z swojej kasy wyłożyć na te produkcję...
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #46 dnia: 14.10.2019, 13:42 »
1. SiG kopalnia wiedzy jak i portal ale już dawno, bardzo dawno nie było nowego filmu.
2. Górek TV - ciekawy i pouczający
3. Marling Baits- z miłości do majsterkowania
4. The Handmade Fisherman -również majsterkowanie.
5. Tomasz Horemski - dobry, merytoryczny kanał
6. Wędkarstowo francuskie (odcinki z Bułą) tak dla pośmiania się, gdy nie mam głowy do niczego poważnego.
7. FWA ale musze mieć natchnienie
8. 1000 wędek ale coraz mniej, już bez subskrybcji
9. Marfish kiedyś
10. Lucio- dawno temu, nigdy więcej.
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #47 dnia: 14.10.2019, 20:18 »
Chciałbym trochę odgrzać temat i podpytać... co Was rajcuje w filmach wędkarskich ? Co jest dla Was ważne ? Czego oczekujecie ? I co sprawia, że na dany kanał chętnie wracacie ?
Jako, że coś tam czasem na YouTube wrzucę odpowiedzi będą dla mnie bardzo przydatne i pomocne w dalszej pracy :)

Hmm

- urokliwe miejscówki (choć filmy z komercji też są fajne, tylko w nich skupiam się na informacjach przekazywanych przez twórcę, a już mniej na efektach wizualnych).
- umiejętność przekazywania wiedzy (niesamowicie istotna kwestia, którą jedni mają drudzy nie. Dobrym przykładem na to są filmy Lucjana)
- jakość filmów jest bardzo istotna
- opisanie budowy zestawu i takich elementów, których widz nie dostrzeże na filmie np. zmian pogody, opisu łowiska itp. 

Dla mnie - jeżeli w ogóle można mówić o ideałach - takim ideałem są filmy J. Robbins' a (i innych) obecnie robione dla marki Cadence

https://www.youtube.com/channel/UCRrZFboem2mF5PHjOtpp_ow/videos

Mamy tam cały przekrój łowisk (od rzek, jeziora, kanałów, aż po komercje) oraz technik łowienia gruntowo-spławikowego. Mamy fajne miejscówki, przyjemną muzyczkę. No i te filmy są kopalnią wiedzy. Przez 3/4 odcinka oglądam na pełnym skupieniu słuchając tego co łowiący ma do powiedzenia. I to jest właśnie ta zdolność przekazywania wiedzy. James Robbins ma ten talent.

Wasze filmy też oglądam. Jednak głównie pod kątem ładnych widoczków z nad wody, a mniej w celach edukacyjnych ;) Fajne jest też to, że poruszacie aktualne problemy polskiego wędkarstwa. Jest to ważne w dobie internetu, bo macie wpływ na kształtowanie prawidłowych postaw nad wodą :P  A kto jak nie youtubowi influencerzy mają to dziś robić. Takie mamy czasy ;) :beer:




Offline Simpson

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: 33
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #48 dnia: 17.03.2020, 15:11 »
Trochę odświeżę temat.
Ostatnio rozczarowuje mnie poziom filmów, które jeszcze 2-3 lata temu były niezłe. Mam wrażenie, że autorom trochę kończą się pomysły. Mnie osobiście cieszy, gdy w filmie pojawiają się osobiste wnioski autora, gdy uchyla rąbek tajemnicy i zdradza - choć w części- coś ze swojego nabytego doświadczenia. Przykładowo FWA (FishingWithAce) ostatnimi czasy dołuje mocno. Niegdyś filmy były ciekawsze, obecnie poza "pozytywnym klimatem" nie ma nic więcej. Zaś mam wrażenie, że obecna akcja "zostań w domu" autorowi jest bardzo na rękę. Choć mieszkając na tego typu "za...upiu" żadnym ryzykiem jest samemu wyskoczyć nad pustą wodę. Akcja typu "zostań w domu" ma na celu unikanie kontaktów międzyludzkich, a nie braku kontaktu z czystym powietrzem. Oczywiście to moje zdanie.

Na szczęście kanały typu Górek.tv, Smółek i jeszcze kilka poziom trzymają. Ostatnio bardzo mi się wkręcił kanał "Z wędką nad wodę w Polskę i Świat". Nadrabiam archiwum.

Online Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 254
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #49 dnia: 17.03.2020, 15:14 »
Trochę odświeżę temat.
Ostatnio rozczarowuje mnie poziom filmów, które jeszcze 2-3 lata temu były niezłe. Mam wrażenie, że autorom trochę kończą się pomysły. Mnie osobiście cieszy, gdy w filmie pojawiają się osobiste wnioski autora, gdy uchyla rąbek tajemnicy i zdradza - choć w części- coś ze swojego nabytego doświadczenia. Przykładowo FWA (FishingWithAce) ostatnimi czasy dołuje mocno. Niegdyś filmy były ciekawsze, obecnie poza "pozytywnym klimatem" nie ma nic więcej. Zaś mam wrażenie, że obecna akcja "zostań w domu" autorowi jest bardzo na rękę. Choć mieszkając na tego typu "za...upiu" żadnym ryzykiem jest samemu wyskoczyć nad pustą wodę. Akcja typu "zostań w domu" ma na celu unikanie kontaktów międzyludzkich, a nie braku kontaktu z czystym powietrzem. Oczywiście to moje zdanie.

Na szczęście kanały typu Górek.tv, Smółek i jeszcze kilka poziom trzymają. Ostatnio bardzo mi się wkręcił kanał "Z wędką nad wodę w Polskę i Świat". Nadrabiam archiwum.

Ciężko wymagać i oczekiwać by youtuber narażał zdrowie i życie dla łapek pod filmem.

FWA nie oglądam, ale z tego co kojarzę ma żonę i małe dziecko. Nie dziwię mu sie ze jest ostrożny.
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 69 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline Astral

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 71
  • Reputacja: 5
  • Lokalizacja: Elbląg
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #50 dnia: 17.03.2020, 17:32 »
Jest dużo fajnych kanałów na yt. Jestem wstanie zrozumieć, że ktoś reprezentuję jakaś firmę ale trzeba znać granice. Lubię wiedzieć wszystko odnośnie tego jakiego autor używa sprzętu, przynęt, zanęt. Wnioski, obserwacje, dobre ujęcia też są ważne. Jeżeli ktoś chce tylko sprzedać, a nie coś przekazać i podzielić się to takie kanały nie odpalam :thumbup:

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #51 dnia: 17.03.2020, 17:46 »
Trochę odświeżę temat.
Ostatnio rozczarowuje mnie poziom filmów, które jeszcze 2-3 lata temu były niezłe. Mam wrażenie, że autorom trochę kończą się pomysły. Mnie osobiście cieszy, gdy w filmie pojawiają się osobiste wnioski autora, gdy uchyla rąbek tajemnicy i zdradza - choć w części- coś ze swojego nabytego doświadczenia. Przykładowo FWA (FishingWithAce) ostatnimi czasy dołuje mocno. Niegdyś filmy były ciekawsze, obecnie poza "pozytywnym klimatem" nie ma nic więcej. Zaś mam wrażenie, że obecna akcja "zostań w domu" autorowi jest bardzo na rękę. Choć mieszkając na tego typu "za...upiu" żadnym ryzykiem jest samemu wyskoczyć nad pustą wodę. Akcja typu "zostań w domu" ma na celu unikanie kontaktów międzyludzkich, a nie braku kontaktu z czystym powietrzem. Oczywiście to moje zdanie.

Na szczęście kanały typu Górek.tv, Smółek i jeszcze kilka poziom trzymają. Ostatnio bardzo mi się wkręcił kanał "Z wędką nad wodę w Polskę i Świat". Nadrabiam archiwum.

Tomka z FWA to można zostawić w spokoju. Raz, że chłopak ma małe dziecko a dwa ze swoim zachowaniem daje dobry przykład młodym ludziom, a pewnie głównie taką ma widownię, żeby siedzieli na tyłkach.
Co do " Z wędką nad wodę.." to też ostatnio mi się spodobało. Jest spokój, bez bitu, basu i krzyków o łapki. Z tego samego powodu lubię spojrzeć na "Wędkuj ze Szpulą". Może bez okazów, ale dziewczyna emanuje spokojem, do tego mazurskie widoki i dla mnie nawet wody znajome.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #52 dnia: 17.03.2020, 19:39 »
Kiedyś oprócz brytyjskich kanałów oglądałem sporo filmików Pyzy. Facet łowił na ciekawych miejscówkach. Było to takie proste i przyjemne wędkarstwo z fajnymi widoczkami w tle. Natomiast dziś już mi się jego kanał przejadł. Raz, że filmy są bardzo długie. Zdecydowanie za długie. A dwa, że już coraz rzadziej jeździ na jakieś ciekawe miejscówki. Nawet nie chodzi o to czy są one rybne, czy nie. Uważam, że jego kanał miał spory potencjał, ale chyba pomysł na nowości się tam wyczerpał. Mam nadzieję, że na wiosnę coś tam zmieni, bo lubię go oglądać za tą swoją naturalność, ale i miejscówki. W przypadku tego kanału nawet nie chodziło mi o same ryby.

Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 999
  • Reputacja: 259
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #53 dnia: 17.03.2020, 19:46 »
Jak dla mnie Guru to numer jeden, np. poniższy film mnie mega zainspirował do zakupów.


Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #54 dnia: 18.03.2020, 13:13 »
Dla mnie nic nie przebije filmów Lucjana, czy jak łowić, robić zanęty, dosłownie wszystko super powiedziane, pokazane. Lubiłem oglądać jego filmy. Kiedyś oglądałem wszystkie filmy Wędkarstwo Francuskie, teraz (bez obrazy) odkąd buła został zastąpiony młodym przestałem oglądać, choć myślę że Sebo to spoko gość, ma na pewno jakąś wiedzę. Lubię oglądnąć film Dawida i kolegi Siwego za jego naturalność. Łucio łowca odpada przez Dawidka :P wolę anglojęzyczne produkcję i czeskie prawdę mówiąc.
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #55 dnia: 18.03.2020, 15:50 »
Dla mnie nic nie przebije filmów Lucjana, czy jak łowić, robić zanęty, dosłownie wszystko super powiedziane, pokazane. Lubiłem oglądać jego filmy.

Oj tak! Filmy Lucka to było coś! Dobry był z niego herbatnik ;)
Pamiętam, jak wracałem do wędkowania i filmy o wagglerze oglądałem z wypiekami na twarzy. Później filmy o metodzie, testy, porównania. Brakuje mi nowych filmów stricte wędkarskich :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Adam M

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 568
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zgorzelec
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #56 dnia: 18.03.2020, 16:29 »
Dzięki filmom Lucjana zamieniłem karpiowanie i ciężki feeder na metodę ;D teraz metoda to podstawa, karpiowanie to dodatek :P
Pb: sum 205 cm, 70 kilo. Karp 94 cm, 21 kilo. Lin 54 cm, 3,5 kilo. Leszcz 70 cm, 5,5 kilo. Amur 8 kilo.

Offline Frankestin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 033
  • Reputacja: 114
  • Płeć: Mężczyzna
    • SiG Polska Północ
  • Lokalizacja: Gdańsk
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #57 dnia: 18.03.2020, 16:30 »
A moim subiektywnym zdaniem przyszłość kanałów wędkarskich to Bartek.B :) W czasach komercjalizacji i parcia na metod feeder, Bartek pokazuje wędkarstwo z innej, ale jakże fascynującej strony. Wystarczy poczytać trochę jego postów i artykułów.


Co prawda film jest tylko jeden i to nieco krótki, ale znając Bartka wkrótce będzie ich więcej.
Franki

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #58 dnia: 18.03.2020, 16:48 »
Nasz kolega Bartek ma mega potencjał :bravo:,film obejrzałem i chcę więcej :beer:,w sieci jest mnóstwo ciekawych i mniej ciekawych produkcji, ale osobiście numerem jeden dla mnie jest nasz sąsiad z Czech MRK :thumbup:

Offline michal_krk

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kraków
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Ranking wędkarskich kanałów na YouTube
« Odpowiedź #59 dnia: 18.03.2020, 17:08 »
Z anglojęzycznych - czy znacie kanał Carl & Alex? https://www.youtube.com/user/CarlandAlexFishing

Jak na IMO b. wysoką jakość swojego contentu (merytorycznie i obrazowo) mają stosunkowo mało subskrybentów. Filmiki z UK, ale również np. z USA.