Autor Wątek: Lucio i pan Stach  (Przeczytany 46694 razy)

Online Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #90 dnia: 12.01.2020, 20:08 »
A co do maczek rybnych to niestety, ale mączka mączce nie równa. Odpad można kupić za grosze, ale oprócz tego że śmierdzi nie ma innych zalet.

To uważasz, że LT 94 to odpad, który tylko śmierdzi?
Lt94 to bardzo dobra mączka, pisałem o odpadach które można kupić po 3-4 zł a jest tego pełno w necie.

Offline Azymut

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 237
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #91 dnia: 12.01.2020, 20:39 »
Bart :bravo: :thumbup:

Selektor trafiłeś w punkt .
Cyt."Skala hejtu w polskim internecie jest taka, że obecnie śledząc dużo zagranicznych stron internetowych w kilku językach, tylko w Polsce widzę taki totalny rynsztok z falą hejtu. Nie wiem skąd się to bierze? Narodowa cecha? A później się ludzie dziwią, że twórcy albo wyłączają komentarze, co by nie męczyć wzroku przemyśleniami debili, tak jak robi to Górek na swoim kanale albo w ogóle rezygnują z nagrywania."

Wpełni zgadzam się z twoimi słowami. Zauważyłem że najwięcej do powiedzenia mają pseudo fachowcy ... w naszej pasji wędkarstwie to goście którzy wogóle na ryby nie chodzą lub kilka razy w roku.
Uzbrojeni w w wiedze z netu kozaczą... klikając w klawiature robią z siebie pseudo fachowców upoważnionych do krytykowania i osądzania.
A w praktyce nie mają pojęcia co piszą i co komentują bo wiedze mają z netu.
Śmieszą mnie tacy gówniarze. Nie wiem czy im z tym lepiej czy co... ale to straszne zjawisko.
Zamiast klikać w klawiature na ryby pany , a nie snuć teorie z dupy i tworzenie z siebie bóg wie kogo jak nawet sie nie ma zdjęcia z pożądaną rybą.

Dokładnie, podpisuje się pod tym 8)

Ha , ha... niby post nie celowany a wycelowany. Hm w życiu bywa tak że ten uważający sie za bardziej madrzejszego staje się :-X 8) :P :'( :facepalm: :-X

Życie najlepszym nauczycielem, autopsja najlepszą przestrogą :beer:

Dziś mamy wyjątkowa zgodność :)
https://www.instagram.com/match_n_feeder/

PB:
Karp 93 cm, (83 cm PZW)
Amur 83 cm,
Jesiotr 110 cm,
Lin 52 cm,
Karaś pospolity 41 cm,
Karaś srebrzysty 44 cm,
Leszcz 67 cm,
Jaź 50 cm,
Płoć 37 cm.

Offline LUKAPIO

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #92 dnia: 12.01.2020, 20:58 »
Ja np. też nie oglądam kanału Lucia (wyłącznie filmy z Panem Staszkiem) ale nie rozumiem hejtu, który się na niego wylewa. Niby wszyscy krytykują ale wysoka oglądalność z czegoś się w końcu bierze. Jest popyt na jego filmy to kanał prowadzi. Jak komuś nie pasuje, może sięgnąć po inne materiały ale niech się nie pluje...
Kolego z jednej strony masz rację a z drugiej nie, ponieważ jak się domyślasz 90% jego widzów to młodzież dla której taki Lucio  jest guru polskiego wędkarstwa i ta młodzież ogląda popijawy nad wodą jego ekipy. Oczywiście sprzeciwiam sie hejtowi ale na jego kanale jest wiele zadawanych  merytorycznych pytań na które zazwyczaj są chamskie odpowiedzi osób z jego ekipy . Sam kiedyś zapytałem lucia dlaczego jego produkty są tak drogie i z jakich komponentów są produkowane oraz dlaczego nikt z jego ekipy nie występuje w zawodach aby potwierdzić skuteczność tego co produkuje ? Nawet zapraszałem na zawody w rzemieniu ale oczywiście najpierw otrzymałem obraźliwe odpowiedzi a potem gdy moj komentarz zdobywał więcej polubień zostałem zbanowany .
Nie wiedziałem, ze odstawiane są takie akcje, Rzeczywiście jest to nie w porządku
Profil na Instagramie: lukapio_fishing
Profil na Facebooku: Lukapio Fishing

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #93 dnia: 12.01.2020, 21:23 »

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #94 dnia: 12.01.2020, 23:56 »
Kolego z jednej strony masz rację a z drugiej nie, ponieważ jak się domyślasz 90% jego widzów to młodzież dla której taki Lucio  jest guru polskiego wędkarstwa i ta młodzież ogląda popijawy nad wodą jego ekipy. Oczywiście sprzeciwiam sie hejtowi ale na jego kanale jest wiele zadawanych  merytorycznych pytań na które zazwyczaj są chamskie odpowiedzi osób z jego ekipy . Sam kiedyś zapytałem lucia dlaczego jego produkty są tak drogie i z jakich komponentów są produkowane oraz dlaczego nikt z jego ekipy nie występuje w zawodach aby potwierdzić skuteczność tego co produkuje ? Nawet zapraszałem na zawody w rzemieniu ale oczywiście najpierw otrzymałem obraźliwe odpowiedzi a potem gdy moj komentarz zdobywał więcej polubień zostałem zbanowany .
Troszkę źle do tego podchodzisz. Ja zawsze traktowałem sklepy tych gwiazd jako coś co możesz dostać w zamian zamiast donacji. I tak zamiast wysyłać 100 zł na patronite, wsparcie youtube, paypala itp to możesz coś kupić.
Otrzymasz jakiś upominek, produkt, bluzę, a autor parę groszy na rozwój itp.
Tak czy siak szanuję ich ekipe za założenie koła i łożenie własnych pieniędzy na sprawy organizacyjne (paliwo, zawody, nagrody, poczęstunek).

Offline LaRue

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #95 dnia: 13.01.2020, 10:04 »
Jeśli chodzi o filmy ze Stachem to muszę przyznać, że zaczerpnąłem sporo z nich wiedzy i początki mojej przygody z methodą oparłem w dużej mierze na panu Staszku. Jeśli chodzi o McKarp to nie mam lepszej przynęty na jesień niż ich dumbellsy „krill”, ale uwaga - w wersji tonącej. Czyli coś , czego nie ma już na stronie, ale dzwoniąc do nich można zamówić. Wg właściciela zdecydowanie wszyscy przechodzą na pop-upy i on dostosowuje produkcję. Ja póki co mam lepsze efekty na waftersach i tonących, więc tej wersji się będę trzymał. Innych rzeczy z McKarp nie próbowałem. :beer:
Aha - innych filmów z kanału Lucia nie oglądam bo nie trafiły do mnie kompletnie:-X

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #96 dnia: 13.01.2020, 11:11 »
Klasyk ;D


Jest to dramatyczny obraz polskiego wędkarstwa troszkę, jaki wykonuje młodsze pokolenie. Nie rozumiem sensu robienia takich filmów, jest to porównywalne z wstawianiem na facebooka jakichś pierdół w stylu 'zjadłem śniadanie' lub 'wziąłem prysznic'. Tutaj nie ma nic merytorycznego, jest za to kupa przekleństw i wielka bylejakość w wykonaniu tego sprzedawcy pelletu. To brak szacunku dla widza, ale coż, taki styl jest teraz w modzie. Niestety.

Ogólnie Lucio i jego kompan Dawidek to przykład wędkarzy nie umiejących łowić, pomimo lat praktykowania. To jakby mieć wędkarską dysortografię :) Na filmie dobrze to widać. Najbardziej dołujący jest zły przykład jaki dają ci ludzie - zakrapiane mocno alkoholem wyprawy to nie jest coś, co powinno się pokazywać, zwłaszcza, że młode pokolenie to ogląda i się 'óczy'. Filmy z panem Stachem to takie perły w oborniku :facepalm:

Niestety, taki jest obraz polskiego wędkarstwa dzisiaj. Ludzie nie chcą działać, dbać o własne wody, szukać wiedzy o łowiskach i jak je prowadzić. Takie filmy mają małą liczbę 'wejść', natomiast chlanie wódy i pokazywanie różnych stadium upojenia na rybach to dziesiątki tysięcy wyświetleń. Ludziom się to podoba, tacy widocznie jesteśmy. Dlatego trzeba rozumieć skąd ten stan rzeczy się wziął. Ludzie zamiast dbać o swe wody wolą jechać na piknik z wędkami, z nastawieniem na libację nie zaś na efekt.

Według mnie PZW, przez lata rządów towarzyszy z PZPR i innych SB-eków czy tajnych współpracowników, zatraciło się na działaniach niewędkarskich, olewając to co najważniejsze - dbać o świadomość wędkarzy. Nie potrafimy działać, mamy nastawienie konsumpcyjne, ktoś nam coś podawał zawsze pod nos i nie potrafimy sami wziąć spraw w swoje ręce. Ktoś ma nam coś dać, tego nauczyli się wędkarze. Nie ma ryb? Bo nie zarybiają... :facepalm: Polscy wędkarze nie mają wiedzy o rybach i łowiskach (uogólniam oczywiście do większości). Widać to między innymi po podejściu ludzi do wędkarstwa i sukcesie produktów, które są raczej przeciętne. Nie rozumiem jak ktoś może wierzyć, że dip czekoladowy czy jakiś jagodowy lub inny jeżynowy może dać mu sukces i jest między nimi jakaś różnica. Rozumiem gdyby sprzedawać polewę do lodów i deserów, ale wędkarsko? Może rzeczywiście jak pisze Motov8 jest to rodzaj wdzięczności za działalność. Dla mnie już sama oferta (przynajmniej jak widziałem ją dawniej) była pokazem braku wiedzy, i to podstawowej.

Ale Lucio ma też dobre strony, bo pokazywał wiele razy nonsensy polskiego wędkarstwa, nie jest też mięsiarzem, coś tam działa, pokazał, że można. Szkoda tylko, że zamiast uczyć się być skutecznym, skręcił w stronę wędkarstwa imprezowego i bycia celebrytą. Nie wiem jak może być mu nie wstyd po raz kolejny prosić pana Stacha o nagranie go podczas łowienia. Sam powinien dawno uczyć innych :)

A co do hejtu, to selektor ma absolutną rację. Jest on wielki, jakby wprost proporcjonalny do stanu polskich łowisk. Jesteśmy zazdrośni i nie lubimy jak inni odnoszą sukcesy, dlatego trzeba często innym 'dowalić' - odnoszę się do sponsoringu. Ludzie wietrzą wszędzie spisek, który ktoś uknuł aby 'musieli' oni coś kupić. Mieszkając w UK przyzwyczaiłem się do pochlebnych recenzji tych, co testują coś lub pokazują. Wiem, że na wiele rzeczy trzeba patrzeć z przymkniętym okiem :) Lepiej aby takie były i człowiek mógł mieć jakąś wiedzę o produkcie, nieprawdaż? :)
Lucjan

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #97 dnia: 13.01.2020, 11:25 »
Na produkcje filmowe spuszczę zasłonę milczenia.
Z częścią z Was się zgadzam, z częścią nie.

Ale "coś tam działa" w odniesieniu do Lucia to spore niedopowiedzenie.
Założył koło, które na 2020r planuje mieć 300 członków (aktualnie chyba 270) , a co za tym idzie 3 delegatów.
Wszystkie pieniądze są dysponowane naprawdę mądrze. Majątek po tych kilku latach mają większy niż niejedno kilkudziesięcioletnie koło. Robią świetne, rodzinne spotkania. Są swojego rodzaju wzorem dla innych kół. Wiem to z pierwszej ręki.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #98 dnia: 13.01.2020, 11:34 »
Jak 3 delegatów ??? Wasz Okręg ma inne przepisy niż mój ?
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #99 dnia: 13.01.2020, 11:41 »
Jak 3 delegatów ??? Wasz Okręg ma inne przepisy niż mój ?
Na 100 członków nie przypada 1?
P.S. To nie mój okręg.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Online Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 728
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #100 dnia: 13.01.2020, 11:44 »
Do 500 - 1 delegat
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #101 dnia: 13.01.2020, 11:59 »
???
Zweryfikuję.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Grzesiek1975

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prabuty
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #102 dnia: 13.01.2020, 13:16 »
Ja wszystko rozumiem .Ale jak człowiek który nie ma pojęcia podstawowego o wędkarstwie, do tego nie rozpoznaje gatunków ryb słodkowodnych, zdał w kole egzamin uprawniający go do wyrobienia karty wędkarskiej. a do tego jeszcze założył koło wędkarskie.Chociaż oglądam nieraz jego filmy i jako człowiek wydaje się sympatyczny i fajny chłopak, to takich rzeczy nie rozumiem.

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #103 dnia: 13.01.2020, 18:11 »
Na produkcje filmowe spuszczę zasłonę milczenia.
Z częścią z Was się zgadzam, z częścią nie.

Ale "coś tam działa" w odniesieniu do Lucia to spore niedopowiedzenie.
Założył koło, które na 2020r planuje mieć 300 członków (aktualnie chyba 270) , a co za tym idzie 3 delegatów.
Wszystkie pieniądze są dysponowane naprawdę mądrze. Majątek po tych kilku latach mają większy niż niejedno kilkudziesięcioletnie koło. Robią świetne, rodzinne spotkania. Są swojego rodzaju wzorem dla innych kół. Wiem to z pierwszej ręki.
Kolego może faktycznie majątek maja większy niż niejedno koło ale z drugiej strony nie ma się co dziwić bo ich koło nie jest opiekunem żadnego łowiska oraz nie słyszałem aby po przez ich starania były jakieś zarybienia.

Online booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Lucio i pan Stach
« Odpowiedź #104 dnia: 13.01.2020, 20:13 »
Nie przeżerają. Proste.
Nie mam interesu by ich bronić, a po Twoim wcześniejszym wpisie poza tym, że brak mojego interesu to możliwe, że również sensu.
Z tego co słyszałem to macie kilka względnie dobrych kół.
W mojej okolicznej syficy takie koło jak "Łowca" byłoby egzotyką nie z tego świata. I podejrzewam, że gdyby inne choćby w połowie działały tak jak oni to byłoby nieźle, dobrze lub bardzo dobrze.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!