Autor Wątek: Dragon Viper HD Super Fast 2,75 6 - 21 g - pomoc w wyborze spina  (Przeczytany 813 razy)

Offline marcin82

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 172
  • Reputacja: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętochłowice
  • Ulubione metody: method feeder
Cześć, wiem, że spin nie jest tu dominującą dziedziną połowów ale zapytam... Otóż postanowiłem na jesienne dni pobawić się trochę spiningiem - tak dla odskoczni po prawie całosezonowej zabawie z method feederem. Jako, że to ma być jesienny epizod ze spinem, nie chcę wydawać majątku na kij, tylko kupić coś w granicach 200 zł i w miarę uniwersalny kijek. Przeglądając oferty rynkowe dostałem dostałem mętliku w głowie z ilości i różnorodności kijów do spina. Przyjąłem, że długość kija ma być w granicach 2,5m - 2,75 m, a ciężar wyrzutu max. do 30 gram. Dodam, że głównym celem moich połowów miałby być szczupak i okoń, a łowił będę z brzegu na wodach stojących. Przeglądając sklepy internetowe wpadł mi w oku kijek Dragon Viper HD Super Fast 2,75 6 - 21 gram. Czy ktoś może miał doczynienia z tym kijem lub serią kijów Dragon Viper HD ? Ewentualnie czy z własnego doświadczenia możecie coś polecić w tych parametrach i kasie? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Raj jest tam, gdzie nie chodzą wszyscy...

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dragon Viper HD Super Fast 2,75 6 - 21 g - pomoc w wyborze spina
« Odpowiedź #1 dnia: 18.09.2019, 23:17 »
   Niełatwo pogodzić dwie tak różne ryby, jak szczupak i okoń na jednym kiju. Na okonia pójdziesz raczej z mniejszymi przynętami. Klasyka to wędka o c.w. do ok. 15 gr., bardzo często z pełną szczytówką (tzw. wklejanka). Szczupak to już kije o c.w. do ok. 30-35 gr. c.w., czyli sporo mocniejsze, do cięższych przynęt. Długość dobierasz raczej pod warunki na łowisku, dostępność do wody etc. Krótkie kije 1,8-2,1 m, gdy chcesz łowić z łodzi lub na małej rzeczce, dłuższe 2,4-3,0 gdy będziesz łowił z brzegu, często z ograniczonym dostępem do wody. Zwróć uwagę na kijek Mikado Da Vinci Travel Spin. Wędka w wersji Travel, co nie koniecznie jest wadą, bo zawsze możesz ją mieć w samochodzie na szybki wypad, a to już nie teleskop. Dostępne są dł. 2,4 i 2,7 m, posiada dwie wymienne szczytówki o różnych c.w., co pozwala lepiej dopasować się do wielkości ryb w łowisku. Myślę, że kij da się łatwo rozbudować domowym sposobem dorabiajac sobie kolejne szczytówki, np. do ultralekkiego łowienia wzdręg, czy drobnego okonia.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

-Paweł-

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Dragon Viper HD Super Fast 2,75 6 - 21 g - pomoc w wyborze spina
« Odpowiedź #2 dnia: 18.09.2019, 23:25 »
Jako że to ma być jesienny epizod ze spinem, nie chcę wydawać majątku na kij (...).

https://allegro.pl/oferta/wedka-jaxon-grey-stream-2-65-5-23-g-nowosc-152-g-7855013133

Nie ma za co.
Jacek