Autor Wątek: Wyniki nad wodą 2018  (Przeczytany 391117 razy)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #870 dnia: 17.04.2018, 18:56 »
Dzięki!!!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

aroo04

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #871 dnia: 17.04.2018, 20:04 »
Czapki z głów :P :bravo: sprzęt się nie liczy :facepalm: wystarczy poczytać forum: kosze ,maty, wózki, siedziska.... a ja nadal wiaderko pod doopę , jedna wędka składana typu match i od roku taniutki centrepin  , ale w moim przypadku to powrót do korzeni  przeżyłem 50lat , a zaczynałem od wędki bambusowej , teleskopów nie było , a kołowrotek to byłą ruska katuszka albo Polska Czapla z ruchomą szpulą , który mam do dziś :thumbup: Spining to się robiło z pastucha 8)

Tak więc zapewne rozumiesz. Młody jestem, ale daleko mi do tych całych gadżetów, nowinek i wogóle, minimum sprzętu, maksimum przyjemności. Za niedługo będę próbował łowić na drgającą szczytówkę tą moją tele matchówką ;D będą jaja ;D lekki koszyk podpórka i zobaczymy.

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #872 dnia: 17.04.2018, 20:34 »
Tu nie chodzi o wiek , czy też gadżety , każdy niech łowi jak mu pasuje ;), ale forum jest po to żeby wymieniać się doświadczeniami czy też ''przemyśleniami'' Ja na teleskopy też łowiłem , mam nawet jeszcze bata i spining teleskopowy 2,10 Ale wędka składana typu match jest lżejsza , jak dla mnie wygodniejsza , szybciej się składa i co najważniejsze nie trzeba aż tak bardzo o nią dbać jak o teleskop :P kiedyś taki 5m podczas łowienia w deszczu , a fajnie wtedy leszcz brał jak u mnie był :( się zakleszczył ile ja miałem mordęgi z nim przez krzaczory  w płaszczu OP1 do kostek :o Co do łowienia teleskopem na grunt to czemu nie? u mnie na rzece leśniczy tak łowi klenie , ma feeder i teleskop , jak kleń walnie to nie raz i wędka z podpórki spadnie :) kiedyś pickerów i feederów nie było i też się łapało , brat na jeziorze łapie z gruntu na spining z bombką jako sygnalizator , ja łowię pickerem i nie mam wcale lepszych wyników , sprzęt nie łowi ryb.
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #873 dnia: 17.04.2018, 20:51 »
Oczywiście, żę sprzęt nie łowi. Polonez i Mercedes, dwa auta, jednym i drugim pojedziesz. Komfort chyba jednak nie ten prawda.
To tak w skrócie. Postęp w sprzęcie jest , więc dlaczego nie korzystać?
Adam

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #874 dnia: 17.04.2018, 21:14 »
Oczywiście, żę sprzęt nie łowi. Polonez i Mercedes, dwa auta, jednym i drugim pojedziesz. Komfort chyba jednak nie ten prawda.
To tak w skrócie. Postęp w sprzęcie jest , więc dlaczego nie korzystać?
Owszem nowszy sprzęt , a więc węgiel to nie jakiś tam szklak z bazaru , więc nie ma co porównywać :P Jeżdżę golfem4 mercedesa nie miałem , miałem syrenę,dacię ,malucha czy dużego fiata , porównując to z golfem ,to chyba mam twardą doopę bo jakoś w komforcie nie czuję różnicy :facepalm: no ale w żadnym nie miałem klimy , a w golfie to nawet radia nie mam :P 
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Daro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 2
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #875 dnia: 17.04.2018, 21:48 »
Skoro o sprzęcie - coś dla weteranów. Stilon Gorzów. Piękne ryby na te żyłki się łowiło.  Sprzęt jest rzeczą drugorzędną. Zwłaszcza w polskich warunkach.
http://gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/stilon-to-byl-zaklad-znany-na-caly-kraj-zatrudnial-tysiace,3588406,galop,18147454,t,id,tm,zid.html

Pozdrowienia

Offline DarekM

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 546
  • Reputacja: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź / Burzenin
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #876 dnia: 17.04.2018, 22:16 »
Obiecałem sobie, że dzisiaj co by się nie działo, po pracy jadę nad wodę po raz pierwszy w tym roku połowić i tak też się stało :D. Na miejscu około godz. 16 spojrzenie w górę i widok dość niepokojący



jak nic będzie lało myślę :o, ale co tam, w końcu sobie obiecałem :)

Cztery godziny łowienia i w podbieraku zawitało sporo karpi, lecz tylko takich zarybieniowych około kilograma i jeden amur podobnej wielkości.





Mimo, że nie udało mi się skusić do brania nic większego to i tak jestem szczęśliwym człowiekiem, w końcu dane mi było rozpocząć nowy sezon wędkarski, pogoda okazała się być łaskawa i wieczorem wyszło :sun: :D.



Była też okazja strzelić sobie selfie, będzie nowy awatar :thumbup:. Jeśli spotkacie kiedyś tego typa nad wodą, nie bójcie się, jest niegroźny :P



Za wszystkich którzy dzisiaj połowili oraz za tych, którym nie było dane :beer:


Pozdrawiam Darek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #877 dnia: 17.04.2018, 22:53 »
Konsekwencja w działaniach popłaca :)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #878 dnia: 18.04.2018, 06:49 »
Robert

aroo04

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #879 dnia: 18.04.2018, 09:32 »
Tu nie chodzi o wiek , czy też gadżety , każdy niech łowi jak mu pasuje ;), ale forum jest po to żeby wymieniać się doświadczeniami czy też ''przemyśleniami'' Ja na teleskopy też łowiłem , mam nawet jeszcze bata i spining teleskopowy 2,10 Ale wędka składana typu match jest lżejsza , jak dla mnie wygodniejsza , szybciej się składa i co najważniejsze nie trzeba aż tak bardzo o nią dbać jak o teleskop :P kiedyś taki 5m podczas łowienia w deszczu , a fajnie wtedy leszcz brał jak u mnie był :( się zakleszczył ile ja miałem mordęgi z nim przez krzaczory  w płaszczu OP1 do kostek :o Co do łowienia teleskopem na grunt to czemu nie? u mnie na rzece leśniczy tak łowi klenie , ma feeder i teleskop , jak kleń walnie to nie raz i wędka z podpórki spadnie :) kiedyś pickerów i feederów nie było i też się łapało , brat na jeziorze łapie z gruntu na spining z bombką jako sygnalizator , ja łowię pickerem i nie mam wcale lepszych wyników , sprzęt nie łowi ryb.

Co do wagi, już o tym kiedyś pisałem, masz tutaj porównanie:
http://robinson.pl/produkty/wedka-bluebird-match/
http://robinson.pl/produkty/wedka-bluebird-match-3-sections/
To tylko jeden przykład, a jest ich więcej.
Z tym moim gruntowaniem jest tak, że łowiłem feederem, pickerem, ale sprzedałem to w cholere i teraz tele match ma spełniać rolę pickera :) zdjęcie promujące konkurs to mój picker i płoć 35cm z tamtego roku. MINIMUM SPRZĘTU, MAKSIMUM RADOŚCI ;)

aroo04

  • Gość
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #880 dnia: 18.04.2018, 09:35 »
Oczywiście, żę sprzęt nie łowi. Polonez i Mercedes, dwa auta, jednym i drugim pojedziesz. Komfort chyba jednak nie ten prawda.
To tak w skrócie. Postęp w sprzęcie jest , więc dlaczego nie korzystać?

Dlaczego? Żeby być oryginalnym? Wyróżniać się?? Łoić tyłki gościom w Simmsach z Sage'ami łowiąc budżetowym sprzętem (kto muchuje ten wie o czym mowa) i mieć satysfakcje. Mam Peugeota 206, jak go nie daj Boże rozbije to nie będę płakał jak po mesiu...

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #881 dnia: 18.04.2018, 17:22 »
Oczywiście, żę sprzęt nie łowi. Polonez i Mercedes, dwa auta, jednym i drugim pojedziesz. Komfort chyba jednak nie ten prawda.
To tak w skrócie. Postęp w sprzęcie jest , więc dlaczego nie korzystać?

Dlaczego? Żeby być oryginalnym? Wyróżniać się?? Łoić tyłki gościom w Simmsach z Sage'ami łowiąc budżetowym sprzętem (kto muchuje ten wie o czym mowa) i mieć satysfakcje. Mam Peugeota 206, jak go nie daj Boże rozbije to nie będę płakał jak po mesiu...
Mógłbym z Tobą polemizować, ale nie będe już zaśmiecał wątku. W innym temacie dlaczego nie? ;)
Adam

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #882 dnia: 18.04.2018, 18:15 »
Historia czasem zatacza koło , są też miłośnicy starych wędek/czy metod , jak i starych samochodów :)
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #883 dnia: 18.04.2018, 19:05 »
Są też osoby, które do tej pory twierdzą, że Amiga to najlepszy komputer i lepszego nie potrzebują. Pod biurkiem mają całą szafę podzespołów i z dumą pokazują, że chodzi na ich Amidze Windows.
Wszystko można, tylko po co.

Jeśli dobrego pickera z włókna węglowego można kupić za 200 zł, to po kiego wała machać ruskim teleskopem? Chyba że kogoś nie stać, to wtedy absolutnie i bezdyskusyjnie może, czy raczej... musi takim sprzętem łowić.

Ja nie odbierałbym sobie przyjemności łowienia sprzętem z dolno-średniej półki w myśl zasady: "Nie, bo nie. Mam 10-letni teleskop i też na niego wyciągam ryby, więc nie kupię nic nowego!".

Nie chcesz, to nie kupuj, ale nie rób z tego wielkiej filozofii, a przede wszystkim filozofii lepszej od tej, że warto iść z duchem czasu i mieć budżetowy sprzęt przystający do naszych czasów.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Wyniki nad wodą 2018
« Odpowiedź #884 dnia: 18.04.2018, 19:36 »
Proponuję wydzielić wątek, może być ciekawa dyskusja. Co wędkarz to inne spojrzenie :)
Adam