Autor Wątek: Anaconda Magist Rod Pod  (Przeczytany 2575 razy)

Offline tomahawk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 306
  • Reputacja: 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kąty Węgierskie
  • Ulubione metody: feeder
Anaconda Magist Rod Pod
« dnia: 11.08.2019, 14:01 »
Ostatnio nabyłem sobie rod poda. W tym sezonie nie przydaje mi się tak często, ale w przypadku komercji zwłaszcza z pomostami to wygodne rozwiązanie. Przeszukałem forum i internety i na koniec wybór padł na Anaconda Magist Rod Pod.
Moim kryterium była lekkość, łatwość montażu i regulacji. Byłem już bliski zakupu najmniejszej propozycji Decathlona, ale na końcu wydał mi się zbyt "kompaktowy".

Podstawowe parametry przedmiotowego poda wg producenta:

    -wymiary transportowe: 80 x 25 x 10 cm
    -waga 1,8 kg
    -4 nogi
   - regulacja wysokości nóg 40 – 55 cm
    -2 potrójne buzzerbary z gwintem mosiężnym (szerokość 44 cm)
    -wysokość buzzerbarów: 40 - 53 cm (rozkładane) z przeciwnakrętką „Locking Screw“
    -długość stanowiska: min. 70 cm, max. 124 cm
    -materiał: aluminium + elementy z tworzywa
    -torba transportowa (nylon 600D) z paskiem na ramię

Pierwsze wrażenie, że to jest to czego szukałem, jest lekki, ale stabilny dzięki dwóm belkom, łatwo i szybko się montuje ( 1-1,5 min),
ma sporo możliwości regulacji dzięki ustawieniu nóg w 3 pozycjach, jaki i również wysokości dzięki wysuwanym przedłużkom.
Maksymalna wysokość jaką udało mi się uzyskać to 76 cm.
Podczas 2 wyjazdów nie zauważyłem żadnych mankamentów, pomimo lekkiej wagi rod pod jest stabilny, plastikowe zaciski trzymają solidnie.
W czasie agresywnego brania gdy żyłka dojechała do klipa zanim zdążyłem zareagować i przypon puścił pod się nie przesunął.

Poniżej załączam kilka zdjęć w różnych konfiguracjach ustawień. Kilku kolegów pytało na priv, dlatego zdecydowałem się napisać kilka słów, zresztą jak wielu z nas często korzystam z opinii forum, więc uczciwie chcę się zrewanżować ;)

Gdyby ktos potrzebował dodatkowych info co do opisanego poda, chętnie się podzielę.

Pozdrawiam,

Tomek

Offline Rolzey

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złap i wypuść
Odp: Anaconda Magist Rod Pod
« Odpowiedź #1 dnia: 10.09.2019, 20:17 »
Siema, przeczytałem Twoją recenzję i zastanawiam się nad zakupem takiego rod poda. Powiedz mi czy coś jeszcze do niego potrzebuje? Sygnalizatory i swingery mam. Znalazłem taki w necie: https://allegro.pl/oferta/stanowisko-karpiowe-anaconda-magist-rod-pod-8125742732