Autor Wątek: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką  (Przeczytany 13082 razy)

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« dnia: 27.02.2017, 08:52 »
Wybaczcie lekki OT, jeśli to nie ten dział.
Otóż, wybrałem się ostatnio nad wodę. Nie na ryby, lecz właśnie nad wodę, z samym świeżo zakupionym kijem brzanowym, kołowrotkiem i torbą z akcesoriami. W planach miałem jedynie sprawdzenie, jak się rzuca nową wędką, próbę dopasowania obciążenia do uciągu na rzece w tym miejscu, nie wziąłem więc ze sobą nawet żadnych przynęt ani zanęt. Po prostu suchy test na wodzie ;-)
I nagle pojawiają się nad rzeką panowie z PSR. Bardzo kategoryczni.
Dokumenty do kontroli. OK, podaję.
Co pan robi? Wyjaśniam.
A w ogóle to dlaczego pan łowi teraz brzany?
Tłumaczę, że nie łowię, tylko sprawdzam kij. Mówię, że nie mam nawet haczyka na zestawie, tylko sam koszyk zanętowy zabezpieczony na końcu, wypchany gliną i piaskiem z brzegu.
Facet z PSR na to: - To nie dowód, że pan nie łowi teraz brzan, bo mógł pan właśnie zerwać zestaw. Będzie mandat.
Ostatecznie obyło się oczywiście bez mandatu, bo nie miałem przy sobie żadnych ryb, naprawdę nie miałem żadnych przynęt ani zanęt, zestaw był nieuzbrojony, a ja odmówiłem przyjęcia bloczka i faceci musieli sami zdawać sobie sprawę z tego, że jadą po bandzie.
Ale niesmak pozostał. Do tej pory byłem gorącym zwolennikiem wnikliwych kontroli PSR nad wodą, bo zakładałem, że ścigają kłusoli i mięsiarzy. Po tej przygodzie już nie będę tak dobrze nastawiony.

Kadłubek

  • Gość
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #1 dnia: 27.02.2017, 08:55 »
Zestaw nie zakończony haczykiem nie służy do połowu. Trzeba było dzwonić do ich komendanta i złożyć skargę na piśmie.

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #2 dnia: 27.02.2017, 09:24 »
To ja miałem inny przypadek ..
Siedziałem z najmłodszym synem on sobie łowił na jedną wędkę , a ja mu tylko zakładałem robaki i ściągałem złowione rybki ( miał chłopak zabawę )a tu z nagle kontrola ..idę do auta a tu rozczarowanie zapomniałem karty wędkarskiej i tu się zaczęło ..mandat 200 zł chcieli dzwonić po policje , że kłusuje itd. , po namyśle odpowiedziałem strażnikom ,że nie muszę mieć karty , syn jest małoletni i jestem jako opiekun jego. Odeszli bez słowa za takim tekstem ..... zapamiętam Cie

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2017, 09:25 »
Z tego co napisałeś wnioskuje że panowie z PSR nie do końca zapoznali się z regulaminem amatorskiego połowu ryb - rozdział 4 punkt 1
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #4 dnia: 27.02.2017, 09:36 »
Jak jeszcze opłacałem kartę i maiłem kontrole to zawsze miałem wrażenie że PSR to ma jakiś procent od mandatów. Jak np Policja mnie kontrolowała to zawsze grzecznie i kulturalnie a jak PSR to miałem wrażenie że szkolili się na filmach wojennych i zaraz będą krzyczeli "kenkarta bite" no i te "mordy" panów z PSR zawsze jakieś takie jak z ciemnej bramy.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Kadłubek

  • Gość
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #5 dnia: 27.02.2017, 09:42 »
Jak jeszcze opłacałem kartę i maiłem kontrole to zawsze miałem wrażenie że PSR to ma jakiś procent od mandatów. Jak np Policja mnie kontrolowała to zawsze grzecznie i kulturalnie a jak PSR to miałem wrażenie że szkolili się na filmach wojennych i zaraz będą krzyczeli "kenkarta bite" no i te "mordy" panów z PSR zawsze jakieś takie jak z ciemnej bramy.

Dlatego trzeba znać swoje prawa i RAPR. To wg mnie obowiązek. Czasami kogoś poniesie i poczuje się ważny ale trzeba kulturalnie wytłumaczyć. Nawet jak jest niemiły strażnik. Oni troszczą się o nasze wody, nie patrzmy tylko na koniec własnego nosa. Jeżeli uznamy, że przekroczyli nie tylko prawo ale i nasze poczucie smaku można złożyć skargę.

Policjant ma wyrobić normę mandatową jak nie wyrobi nie ma premii więc też nie jest tak jak piszesz.

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #6 dnia: 27.02.2017, 09:46 »
OK ale Policja chyba ma jakieś szkolenia bo nie spotkałem niegrzecznego i nie kulturalnego policjanta a Ci z PSR to chyba jacyś z łapanki (w każdym razie tak ich zapamiętałem)
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #8 dnia: 27.02.2017, 10:18 »
Mają normy. Słynna sprawa z drogówki łowickiej. Ktoś nagrał odprawę. A panowie już chyba na dniach mają usłyszeć wyroki za łapówki

Marcin

Marcin

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #9 dnia: 27.02.2017, 10:28 »
Żyję  już trochę na tym świecie i wiem że policjanci, strażnicy miejscy, straż graniczna i inne służby które uprawnione są do wystawiania mandatów z tego nie maja żadnych prowizji. Wiem też że np.przełożony któregoś z wymienionych służb nie może nakazać mu by mandatu nie wystawił.

Edycja administratora: http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=518.msg37838#msg37838
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Kadłubek

  • Gość
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #10 dnia: 27.02.2017, 10:30 »
Jak nie wyrobią normy nie dostaną premii kwartalnej czy innej. Często gęsto stosowane. Nie, nie jest piszę bajek, może nie jest to wszędzie stosowane.

Offline Jurek z Warszawy

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 854
  • Reputacja: 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko wody PZW- no kill
  • Lokalizacja: Warszawa-Żoliborz
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #11 dnia: 27.02.2017, 10:39 »
To nie są żadne normy. To nam się wydaje że są ale dokładnie jest inaczej. Żaden z przełożonych pod tym się nigdy nie podpisze ale będzie o tym głośno mówił bo  to on nie dostanie premii. Kazdy z przełożonych jest rozliczany z pracy podwładnych na wyższym szczeblu więc w jego interesie jest by taki szaraczek jak najwięcej wystawił mandatów. Ot i cała norma.
2021r.karp-91,88 cm
2022r. karp 83,68 cm
           karaś srebrzysty 39cm
2023r.- brak wyników

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #12 dnia: 27.02.2017, 11:05 »
Kadłubek ma rację.
To nie są pieniądze dla Policji ale są naciski i normy do wyrobienia.
Nie jest to sformalizowane itp ale to standardy.

Jesli zas chodzi o PSR to spotkałem ich raz. Miła i kulturalna rozmowa była.
Wtedy tez byłem świadkiem jak milo i grzecznie podeszli do faceta ktory na wakacjach usiłował wędkować ale bez zezwolenia. Ot wakacyjne łowienie przez chłopka bez podstawowej wiedzy.
Byli grzeczni i mili. Finalnie nie dali mandatu a umozliwli wykupienie pozwolenia. Super interwencja z ich strony.


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #13 dnia: 27.02.2017, 11:08 »
A tak z innej beczki jako że nie mam wykupionej karty ale ja posiadam,  wczoraj zainstalował sobie apke e-okon, teraz można pozwolenie sobie wykupić przez telefon :) PZW zrobiło krok w XXIw :)
Jak mnie najdzie na wypad nad Wisłę będzie można kliknąć i po kłopocie.
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Kadłubek

  • Gość
Odp: Niedziela z Państwową Strażą Rybacką
« Odpowiedź #14 dnia: 27.02.2017, 11:10 »
A tak z innej beczki jako że nie mam wykupionej karty ale ja posiadam,  wczoraj zainstalował sobie apke e-okon, teraz można pozwolenie sobie wykupić przez telefon :) PZW zrobiło krok w XXIw :)
Jak mnie najdzie na wypad nad Wisłę będzie można kliknąć i po kłopocie.

Cud się stał? W całej Polsce to działa czy tylko u Ciebie? Jak w całej Polsce to :bravo: krok ku normalności.
 :bravo: za info łap :thumbup: