Autor Wątek: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek  (Przeczytany 2757 razy)

Offline pit1984

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 002
  • Reputacja: 82
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #15 dnia: 25.09.2019, 22:36 »
Patrząc ze swojej perspektywy za 250 PLN masz kij na lata który ogarnie i rzekę i metodę na wodzie stojącej. Właściwości użytkowych nie ma nawet co porównywać do sprzętu za 100 PLN . Polowisz sezon i zaczniesz szukać czegoś lepszego. Możesz też szukać używanych sprzętów. Za dobre pieniądze można wyrwać fajne zestawy. Lepszy używany z wyższej półki niż nówka z bazaru.

Wysłane z mojego ASUS_X00TD przy użyciu Tapatalka

FEEDER KLUB MAZOWSZE

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #16 dnia: 25.09.2019, 22:38 »
To jednak wędka w okolicach 100zł. Do wykonania nie można było się zbytnio przyczepić.


Można i tak do tego podejść, fakt, bo dzisiejsze tyki za 120 zł są lepsze niż te sprzed lat, warte pół wypłaty. Dla kogoś, kto łowił radzieckim teleskopami (marzyłem o nich), to w zasadzie wypas. W każdym razie nad moimi wodami kij za 120 zł wzbudza szacunek i uznanie. Dominują takie do 70 zł. Z kołowrotkiem.
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #17 dnia: 25.09.2019, 22:45 »
To jednak wędka w okolicach 100zł. Do wykonania nie można było się zbytnio przyczepić.


Można i tak do tego podejść, fakt, bo dzisiejsze tyki za 120 zł są lepsze niż te sprzed lat, warte pół wypłaty. Dla kogoś, kto łowił radzieckim teleskopami (marzyłem o nich), to w zasadzie wypas. W każdym razie nad moimi wodami kij za 120 zł wzbudza szacunek i uznanie. Dominują takie do 70 zł. Z kołowrotkiem.

Kilka lat temu wracałem do wędkarstwa kijami za kilkadziesiąt złotych. Później  stówka. Dalej 150. Teraz okolice 200-250zł. I w sumie żadnej złotówki nie żałuję bo każda wydana mnie czegoś nauczyła.
Może za dwa lata będę miał patyki za 600. Kto wie. A może powiem STOP na 300zł. Nie wiem.
Wiem, że nie przerabiając taniego sprzętu nie docenimy tak tego droższego ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #18 dnia: 25.09.2019, 22:53 »
Wiem, że nie przerabiając taniego sprzętu nie docenimy tak tego droższego ;)

W tym rzecz. Trzeba przejść po wszystkich szczeblach kariery ;) Mnie dziwi, gdy ludzie mają zajebisty sprzęt i nie potrafią się nim cieszyć. Nowość! Sprzedać wczorajszą nowość, zazwyczaj za połowę ceny, kupić dzisiejszą nowość. Za miesiąc to samo... Szukanie ideału? Nie sądzę.
Jacek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #19 dnia: 25.09.2019, 22:56 »
Sprzedać wczorajszą nowość, zazwyczaj za połowę ceny, kupić dzisiejszą nowość. Za miesiąc to samo... Szukanie ideału? Nie sądzę.
Gadżeciarstwo.
Typowa męska przywra, których mamy wiele.
Słaba płeć.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #20 dnia: 25.09.2019, 23:34 »
E tam, odwalcie się od Carbomaxxa. Nadal mam swojego, a to była pierwsza wędka nasadowa, nie teleskop, jaki nabyłem.

Kolega szuka kija na rzekę. I to stosunkowo mocnego. Do stówki. Carbomaxx owszem, jest ciężki. Ale solidny, w tej cenie dobrze wykonany. Opór mocny, sztywny w dolniku i środkowej części.

Mam wielokrotnie droższe kije, ale gdybym miał wybrać się na rzekę z koszykiem 60 gramów w górę, wziąłbym z szafy "bazarowego" Carbomaxxa. Bo on się po prostu nadaje do łowienia w rzece :)

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #21 dnia: 25.09.2019, 23:46 »
E tam, odwalcie się od Carbomaxxa. Nadal mam swojego, a to była pierwsza wędka nasadowa, nie teleskop, jaki nabyłem.

Kolega szuka kija na rzekę. I to stosunkowo mocnego. Do stówki. Carbomaxx owszem, jest ciężki. Ale solidny, w tej cenie dobrze wykonany. Opór mocny, sztywny w dolniku i środkowej części.

Mam wielokrotnie droższe kije, ale gdybym miał wybrać się na rzekę z koszykiem 60 gramów w górę, wziąłbym z szafy "bazarowego" Carbomaxxa. Bo on się po prostu nadaje do łowienia w rzece :)
Dlatego napisałem co napisałem. Podzielam Twoje zdanie o Carbomaxxie. Nasadowym ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Łukasz13

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw feederowy na rzekę - kij (cw. do 120 g) i kołowrotek
« Odpowiedź #22 dnia: 02.12.2019, 17:31 »
Żeby nie zakładać nowego tematu. Daiwa Crossfire rozmiar 5000 jest dobrym wyborem pod ciężki feeder? 100g i w góre.