Autor Wątek: Pudełko Daiwa vs Caperlan - porównanie  (Przeczytany 1417 razy)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 325
  • Reputacja: 598
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Pudełko Daiwa vs Caperlan - porównanie
« dnia: 10.03.2019, 22:04 »
Po przesiadce z mojej starej skrzynki wędkarskiej do pojemniejszej torby, niezbędny stał się zakup pudełek na drobiazgi. Kupiłem dwa podobne wielkością pudełka na przynęty spinningowe, które z zupełności pokryły moje zapotrzebowanie. Jako, że informacje z internetu na temat tych pudełek były dla mnie niewystarczające, chciałbym się z Wami podzielić bardziej szczegółowymi informacjami.

Na początek Daiwa. Dane ze strony sprzedawcy:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/bagaz-daiwa-szkocja/30621-pudelko-daiwa-bitz-box-20c.html
Producent: Daiwa Szkocja
Wymiary: 35.5 x 23 x 5cm
Ilość przegród: 20
PUDEŁKO Z USZCZELKĄ GWARANTUJĄCĄ SZCZELNOŚĆ
Cena w Drapeżniku 34 zł.

Moje pomiary:
Wymiary zewnętrzne: 355 x 225 x 50 mm
Wymiary wewnętrzne: 330 x 200 x 43 mm
Objętość: 2,77 l



Do dyspozycji mamy trzy długie przegródki o szerokości 50 mm, z możliwością modułowego podziału na przegródki o długości 55 mm lub jej wielokrotności. Każdą podłużną przegródkę możemy podzielić ma maksymalnie 6 przegródek o wymiarach 50 x 55 x 43 mm. Ilość elementów dzielących wystarcza do podzielenia wszystkich przegródek na najmniejsze.
Pierwszy z brzegu rząd ma 42 mm szerokości i jest podzielony na stałe przegródki, dwie o długości 132 mm i jedną, niższą przegródkę o wymiarach 63 x 42 mm i wysokości 25 mm.
Pudełko bardzo poręczne, zamykane szczelnie za pomocą czterech klamer. Zabrakło mi jednak możliwości umieszczania przedmiotów szerszych niż 50 mm. Dlatego jako drugie kupiłem:

Caperlan. Dane ze strony sprzedawcy:
https://www.decathlon.pl/pudeko-na-przynty-xl-id_8370192.html
Przeznaczenie: do przechowywania i transportu wszelkich akcesoriów wędkarskich, od małych haczyków po woblery.
Modułowe pudełko wędkarskie do przechowywania i transportu dużych przynęt.

Pomieści akcesoria o długości do 19 cm.
Wnętrze można podzielić wg uznania.
Zgodne z normą IP 67.
WYMIARY 350 x 230 x 59 mm
Cena w Decathlon 69,99 zł.

Moje pomiary:
Wymiary zewnętrzne: 350 x 230 x 59 mm
Wymiary wewnętrzne: 317 x 195 x 53 mm
Objętość: 3,28 l



Do dyspozycji mamy dwie długie przegródki o szerokości 48 mm i jedną o szerokości 94 mm. Wszystkie możemy modułowo podzielić na mniejsze o długości równej wielokrotności 43 mm. Mamy jednak do dyspozycji 5 krótkich elementów dzielących i 4 długie. Mi to w zupełności wystarcza, jak na drugie pudełko.
Zamykane szczelnie za pomocą trzech klamer.

Porównanie:



Caperlan za dwukrotnie większą cenę oferuje nam pudełko wyższe o 10 mm, z możliwością umieszczania większych przedmiotów. Ilość uzyskania małych przegródek jest jednak mniejsza w porównaniu z Daiwą.
Pudełko Daiwy wygląda delikatniej, chociaż wcale nie mniej solidnie. Ma lepszą proporcję wymiarów zewnętrznych do pojemności wewnątrz.
Oba zamykają się poręcznie, wyposażone w uszczelki są szczelne po zamknięciu.

Gdybym wiedział to, co teraz wiem, prawdopodobnie kupiłbym dwa pudełka Daiwy. W jednym wyciąłbym jednak część środkowej przegródki (4 segmenty), uzyskując przestrzeń 220 x 100 mm, z możliwością podziału na dwie części.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pudełko Daiwa vs Caperlan - porównanie
« Odpowiedź #1 dnia: 10.03.2019, 22:11 »
Tomku, dzięki za szczegółowe porównanie i recenzję obu pudełek :thumbup:
Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo kupić idealne pudełko. Z własnego doświadczenia wiem, że wybór nie jest prosty :)
Pozdrawiam,
Maciek