Autor Wątek: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360  (Przeczytany 3134 razy)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #15 dnia: 10.12.2019, 12:46 »
Oba młynki są dobre, a za Ninja przemawia jeszcze na pewno niższa cena.

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka
Tak:) Daiwa jest tańsza. Kiedyś miałem okazję pokręcić i byłem bardzo pozytywnie zdziwiony. Praca faktycznie maślana, a dodając do tego dobre spasowanie materiałów robi wrażenie przy takiej cenie :)
Dragon trochę ryzykowne kupno, ponieważ ostatnio zakupiłem Dragon Manta Match za ok 150, gdzie jeszcze w lato te młynki były wyceniane na ok 260-280 zł.
Mam pytanie, bo mówisz że oba młynki są dobre, czy posiadasz je lub miałeś okazję użytkować!?
Był taki czas że chciałem kupić albo Saharę albo Ninję i dosyć mocno je organoleptycznie sprawdzałem w sklepach i po tych oględzinach bliżej było mi do Sahary Życie zweryfikowało i trafiła się Ultegra w Angling Direct za cenę Sahary więc długo się nie zastanawiałem
Ogólnie dla mnie za Shimano przemawiają lepsze "bebechy", natomiast Daiwa ma lepszy stosunek ceny do jakości. Oba kołowrotki wykonane są na podobnym poziomie i wydaje mi się, że jeśli wybierać między tymi dwoma, to wybór jest ciężki i w głównej mierze może zależeć od zaufania do danej firmy.

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #16 dnia: 10.12.2019, 13:36 »
Ja właśnie miałem odwrotnie bardziej Daiwa mi przypadła do gustu ale o gustach się nie dyskutuje :D ogólnie najbardziej chciałem zasięgnąć informacji na temat Daiwa Ninja 5000lt lub 6000lt czy dadzą radę :)

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #17 dnia: 10.12.2019, 14:09 »
Spokojnie dadzą radę Ja pod starszą wersję miałem podpiętą Okume Longbow XT 630, która jest mniejszym młynkiem i spokojnie to śmigało. Ninja LT 5000 lub 6000 to już większy kołowrotek o dobrych opiniach i bez problemów poradzi sobie z tym kijkiem.
Zresztą, podpytać możesz Czesia, to na pewno coś więcej o tym modelu (i nie tylko) Ci podpowie

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #18 dnia: 10.12.2019, 15:08 »
Jako nowy forumowicz nie wiem, który profil jest Czesia 😁

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #19 dnia: 10.12.2019, 15:10 »
Wonski81

Wysłane z mojego SM-T700 przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #20 dnia: 10.12.2019, 15:31 »
Wielkie dzięki! :)

Online Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #21 dnia: 11.12.2019, 00:48 »
Moja odpowiedź będzie bardzo subiektywna, jak chyba wszystkich, którzy Ci radzą. Chyba nikt nie ma tej wędki, co Ty. Masz, zdaje się nową wersję korkową Opiuma, większość z nas ma poprzednią wersję, z mniejsza przelotką startową i chyba ciut delikatniejszym blankiem.
Z wyważaniem to daj sobie spokój, co byś nie założył to i tak środek ciężkości będzie parę centymetrów za foregripem. Czyli będzie leciała na ryj.
Mam ta starszą wersję Opoum i łowię z Daiwą Ninja 4012A starego typu, szpula 57 mm, jak w nowych Daiwach LT 6000. I tego bym się trzymał. Nie jest to wędka do dystansowego łowienia i pójście w kołowrotki dystansowe, o większych rozmiarach uważam za zbyteczne. Mniejsze kołowrotki z kolei, zwłaszcza, że masz pierwszą przelotkę 23,5 mm to ograniczenie odległości wyrzutu.
Daiwę Ninja 4012A wyrwiesz jeszcze za trochę ponad 200 zł, odradzam Daiwę LT 4000, według mnie za mała, jak już Daiwa LT to 6000.
Nie upieram się przy marce, jednak zalecam nie schodzić z wymiarem szpuli poniżej 57 mm.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #22 dnia: 11.12.2019, 09:18 »
Moja odpowiedź będzie bardzo subiektywna, jak chyba wszystkich, którzy Ci radzą. Chyba nikt nie ma tej wędki, co Ty. Masz, zdaje się nową wersję korkową Opiuma, większość z nas ma poprzednią wersję, z mniejsza przelotką startową i chyba ciut delikatniejszym blankiem.
Z wyważaniem to daj sobie spokój, co byś nie założył to i tak środek ciężkości będzie parę centymetrów za foregripem. Czyli będzie leciała na ryj.
Mam ta starszą wersję Opoum i łowię z Daiwą Ninja 4012A starego typu, szpula 57 mm, jak w nowych Daiwach LT 6000. I tego bym się trzymał. Nie jest to wędka do dystansowego łowienia i pójście w kołowrotki dystansowe, o większych rozmiarach uważam za zbyteczne. Mniejsze kołowrotki z kolei, zwłaszcza, że masz pierwszą przelotkę 23,5 mm to ograniczenie odległości wyrzutu.
Daiwę Ninja 4012A wyrwiesz jeszcze za trochę ponad 200 zł, odradzam Daiwę LT 4000, według mnie za mała, jak już Daiwa LT to 6000.
Nie upieram się przy marce, jednak zalecam nie schodzić z wymiarem szpuli poniżej 57 mm.

Wielkie dzięki za pomoc:) Jeśli chodzi o różnice w cenie między stara ninja 4000 a nowa lt 6000 jest 10 zł-20 zł, ale stara wersja posiada aluminiowa szpulę zapasową. Wygląd nie różni się jakoś mocno i teraz chodzi o środek czy zostały wprowadzone jakieś zmiany na plus w nowej wersji :)
Jeśli chodzi o kołowrotki typowo feeder to sam nie wiem, czy one są jakoś wzmocnione, czy na potrzeby rozpowszechnienie method feeder firmy wprowadziły tego typu kołowrotki najczęściej z płytką szpulą.

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #23 dnia: 13.12.2019, 22:21 »
Zawęziłem wybór do daiwa ninja lt 6000 i dragon mega baits L.D 750...
Z jednej strony wiem, że Daiwa  jak na tą cenę pracuje świetnie (Czesio polecił znaczy, że super - czytałem wiele jego postów :D)
Z drugiej strony polski Dragon... Ślimakowy posuw szpuli, podobno dobrze uszczelniony (nie dbam o sprzęt).

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #24 dnia: 14.12.2019, 14:36 »
Hej :beer:, posiadam w swoim arsenale Daiwe ninja lt match feeder 4000 jak i Dragona mega baits stealth 1000 ,obydwa młynki sprawdzają mi się bardzo fajnie i śmiało mogę polecić :thumbup:, tylko z Dragona model 1000 czarne kolorki ,co do 750 jak dla mnie ma za wysokie przełożenie ;)

Offline Rafallub900

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 856
  • Reputacja: 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #25 dnia: 14.12.2019, 15:49 »
Daiwa jest bardziej masywna trochę cięższa , szpula tej samej średnicy. 

Offline qazxsw91

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Reputacja: 6
Odp: Kołowrotek do Delphin Black Opium 360
« Odpowiedź #26 dnia: 20.12.2019, 09:40 »
Dokonałem zakupu:) Wybór padł na Map Dual Feeder:) Z tego co dodatkowo udało mi się ustalić to mechanizm jest mocny i praca kołowrotka bardzo fajna jak na tę cenę :)